Вітальне слово
 
 
Старокостянтинівський район
 
 
ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

Раді вітати усіх, хто завітав на офіційний веб-сайт Старокостянтинівської районної ради.

Новітні технології та всесвітня мережа Інтернет дають нам можливість ще повніше висвітлювати роботу районної ради, надавати громадянам повну та вичерпну інформацію щодо діяльності органів місцевого самоврядування.

Сподіваємося, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням Старокостянтинівщини.

Старокостянтинівський район – це маленька частина чудової і неповторної Подільської землі. Нам завжди було і є чим пишатися, особливо щирими та працьовитими людьми, нашими земляками.

Запрошуємо всіх до співпраці, чекаємо на Вашу підтримку, активне спілкування і конкретні пропозиції.
 
     
 
 
     
 
 
Розділи сайту

Оголошення


Паспорти бюджетних програм 

Конкурс на право оренди об’єктів нерухомого майна
до 21 лютого 2017 року 

З 01.07.2016 року зміни щодо виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам 

СПІЛЬНЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ 

Результати виборів депутатів Старокостянтинівської районної ради 

ГРАФІК руху автобусів міжміського та приміського сполучення 

Звіт за 2015 звітний рік діяльності про свою структуру власності КП  

Запровадження сервісу Міністерства юстиції України щодо отримання свідоцтва про народження дитини безпосередньо в пологовому будинку

Запровадження електронного сервісу з проставлення апостиля 

Громадські об'єднання реєструватимуть у Старокостянтинівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги 
Діяльність депутатів

Tweets by strkrada
Корисні посилання
Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал України
Хмельницька обласна рада
Старокостянтинівська районна державна адміністрація
Статистика
Всього на сайті: 3
Гостей: 3
Користувачі: Відсутні
Роботи: Відсутні

Всього відвідало: 153276 чол.
Переглядів: 743
Теле- та радіоведуча, працівниця ДП "Старокостянтинівська районна ТРК", письменниця, поетеса, кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ст. Оксана Радушинська – другий рік поспіль перемагає у міжнародному конкурсі "Коронація слова"!

Нещодавно у Києві відбулося "коронування" сучасних авторів, котрі пишуть романи, кіносценарії, п’єси, та пісенну лірику. Саме в номінації "Пісенна лірика для дітей" наша землячка стала дипломантом конкурсу за твір "Грибочок-господарик" для дітей дошкільного віку.

Приємно, що Оксана Радушинська – єдина представниця Хмельницької області, чий літературний хист оцінили на цьогорічній "Коронації слова", відзначивши її роботу з-поміж величезної кількості надісланих рукописів. Нагадаємо, що згідно з умовами конкурсу, оцінювання рукописів відбувається анонімно, тобто ніхто з експертів та членів журі "Коронації слова" не знає прізвища автора аж до моменту його оголошення під час церемонії вшанування переможців.
Минулого року Оксана вже посіла найвищу сходинку номінації "Романи. Для дітей 9-12 років", отримавши першу премію конкурсу.
У Державному історико-культурному заповіднику "Меджибіж" відбулося вручення найбільш авторитетної громадської премії Хмельниччини "Скарби землі Болохівської", ініціаторами заснування котрої стали знаний подільський письменник Броніслав Грищук та громадський і політичний діяч Віталій Олуйко.

Цього року премію вручали вшосте і, як зазначили організатори, відтепер церемонії нагородження відбуватимуться щоразу на території пам’яток культури та історії, древніх споруд і визначних місць, котрими направду багатий Хмельницький край.

За роки існування премія "Скарби землі Болохівської" стала своєрідним індикатором духовного розвитку краю і не випадково нею відзначають діяльність лише тих патріотів, котрі роблять дійсний внесок у відродження, охорону та популяризацію культурної спадщини Подільсько-Волинського регіону. Лауреатами цієї унікальної премії ставали професори та наукові співробітники, голови релігійних організацій, молодіжних громад, творчих осередків, директори музеїв та заповідників, журналісти, археологи.

Одним із цьогорічних лауреатів став заступник директора з наукової роботи Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», кандидат історичних наук Анатолій Трембіцький.

Знаковим є те, що роботи низки митців красного письменства також були відзначені "Скарбами землі Болохівської" – директор Хмельницького обласного літературного музею Василь Горбатюк; поет, прозаїк Микола Мачківський; письменник та журналіст Петро Маліш удостоювалися премії за свої літературні доробки відповідного тематичного спрямування.

Цього року п’ять видань хмельницьких авторів отримали спеціальні відзнаки премії, а когорту книг-лауреатів поповнила збірка легенд, бувальщин та переповідок "Легендами багатий край". Літераторка, журналістка Оксана Радушинська та журналіст Сергій Грищук стали лауреатами премії, а ще раніше – авторами ідеї та упорядниками такого унікального для цього куточка Хмельниччини видання, підготували книгу до друку, залучивши до процесу зібрання легенд небайдужих земляків, і в результаті вдалося відшукати близько сотні зразків усної народної творчості про Старокостянтинівський край.

Важливо, що чотири десятки співавторів книги писали легенди про свої населені пункти із посиланням на першоджерело – переважно на бабусь-прадідусів, котрі народилися на початку минулого чи наприкінці позаминулого століть, проте їх перекази не загубилися, дійшовши до наших днів. Оздоблена унікальним Самчиківським розписом, наснажена родинними фольклорними оберегами, книга стала справжнім подарунком для освітніх та культурних закладів району і своєрідною берегинею народної пам’яті та культури.

Відтак кожен із краян, хто не лишився байдужим до заклику поділитися частинкою «домашніх» легенд, може вкотре пишатися своїм вчинком і своїм краєм, таким багатим на минувшину. Книга «Легендами багатий край» стала частиною таємничих "Скарбів землі Болохівської".

Оксана Радушинська

7 червня 2012 року позаміський заклад оздоровлення та відпочинку "Калинівка" гостинно прийняв 131 дитину. Крім сільської дітвори району у таборі відпочивають також діти з міст Старокостянтинова та Полонне.

І зміна триватиме до 27 червня. Урочисте відкриття відбулося 9 червня за участю голови районної ради Івана Овчара, заступника голови районної державної адміністрації Володимира Ліщука, начальника відділу освіти районної державної адміністрації Руслана Кривенького. На святі також були присутні батьки дітей.

Урочиста лінійка завершилась багаттям та святковим феєрверком. Відповідно плану відпочинку щодня дітей чекають розважальні програми, екскурсійні поїздки, зустрічі, походи, різноманітні вікторини. Для оздоровлення організовано п’ятиразове харчування. Купання в річці, сонячні ванни та цілюще повітря лісу.

Користуючись нагодою запрошуємо на відпочинок в позаміський заклад оздоровлення та відпочинку "Калинівка" на ІІ зміну (з 30 червня по 20 липня), а також на ІІІ зміну (з 23 липня по 12 серпня).
У серпні минулого року один з найбільших виробників молочної продукції в нашій державі - група компаній «Укрпродукт», для першої черги реконструкції та модернізації дочірнього підприємства "Старокостянтинівський молокозавод" залучила кредитні ресурси Європейського банку реконструкції та розвитку. 7 мільйонів євро витратили на будівництво нового корпусу, де знаходяться цехи прийому та переробки молока, нове сучасне обладнання.

Cьогодні відбулося відкриття першої черги, участь у якому взяв голова облдержадміністрації Василь Ядуха, голова районної ради Іван Овчар та голова райдержадміністрації Ігор Люшенко.

Голова облдержадміністрації особливо наголосив на тому, що це перший проект ЄБРР в рамках програми інвестицій у розвиток аграрного сектору, і він втілюється саме на теренах Хмельницької області. "Це велика заслуга і велика відповідальність нас усіх. Банк взяв на себе серйозну відповідальність за підтримку сільського господарства. Я хочу запевнити, що ви не помилилися, адже на Хмельниччині гарними темпами  розвивається галузь тваринництва, аграрний сектор краю – найкращий у державі", - сказав Василь Ядуха під час церемонії відкриття.

За даними банку, кредит для ДП «Старокостянтинівський МЗ» є першим проектом в рамках програми інвестицій в стійкий розвиток агробізнесу, реалізацію якої нещодавно розпочав ЄБРР.

Модернізація виробничих потужностей ДП "Старокостянтинівський МЗ" дозволить значно зменшити споживання енергії, підвищити загальну ефективність виробництва, а також покращити екологічні показники підприємства. Реалізація даного проекту повинна забезпечити зниження енерговитрат більш ніж на 20%, питомого споживання води – на 40%, а також скоротити викиди парникових газів (еквіваленту СО2) – майже на 9000 т в рік. Даний кредит є особливо важливим для українського молочного сектору, в якому питанням ефективного використання енергії і природних ресурсів поки що приділяється відносно мала увага.
Відповідно до Указу Президента України, за материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку  почесне звання "Мати-героїня" присвоєно 92 багатодітним жінкам Старокостянтинівського району та 16 жителькам м.Старокостянтинів.

З цієї нагоди в Будинку рад відбулися урочистості, участь у яких взяли голова Хмельницької обласної державної адміністрації Василь Ядуха, голова районної ради Іван Овчар, голова районної державної адміністрації Ігор Люшенко, міський голова Микола Мельничук та секретар міської ради Олександр Степанішин.

З вітальним словом до багатодітних матерів звернувся губернатор краю. Він подякував жінкам за те, що народили і належним чином виховали своїх дітей – справжніх українців, які нині допомагають владі розбудовувати рідну Хмельниччину та Україну. "Сьогодні хочеться насамперед сказати від імені усіх нас велике синівське «спасибі» нашим матерям, особливо багатодітним, насамперед за те, що ви у нас є. Бути матір’ю – це велике щастя і, разом із тим, це постійні турботи про те, як виховати достойну людину. Тому я схиляю голову перед вами, жінки", - звернувся до присутніх Василь Ядуха.

Очільник краю наголосив, що багатодітні матері в нашій державі на особливому рахунку, адже поруч із вирішенням багатьох існуючих проблем, влада нашої держави не забуває і про тих, хто народив і  належним чином виховав п’ятеро і більше дітей.

Голова облдержадміністрації разом з місцевою владою вручили матерям посвідчення, нагрудні знаки, подарунки та квіти.
Поламані дерева та дахи, оселі без струму - то все наслідки буревію, що промчав напередодні Старокостянтинівським районом. Швидкість вітру була такою, що з корінням повиривало дерева, залишилось без покрівель багато будинків, пообривало електричні дроти.

Все це побачили голова районної ради Іван Овчар та голова райдержадміністрації Ігор Люшенко під час об'їзду місць, які найбільше постраждали від негоди.

На даний час наслідки стихії ліквідовують ледь не всі комунальники та МНСівці міста. Прибирають із вулиць поламані стовбури й гілляки, побитий шифер та інше сміття. Також працюють енергетики.

Керівництво району запевнило, що не залишить поза увагою нікого, хто постраждав від стихійного лиха.
Настання літа розпочало кампанію дитячого оздоровлення. Уже в першій половині червня майже всі дитячі оздоровчі заклади гостинно розчинять свої двері для дітей шкільного віку, які побажають зміцнити своє здоров'я.

Сьогодні голова районної ради Іван Овчар спільно із головою районної державної адміністрації Ігорем Люшенко та начальником відділу освіти РДА Русланом Кривеньким здійснили робочу поїздку до позаміського закладу оздоровлення та відпочинку "Калинівка".

7 червня планується урочисте відкриття оздоровчого сезону 2012, а отже у таборі завершуються усі підготовчі роботи з підготовки кімнат для проживання, впорядкування прилеглої території та інші організаційні питання.

Загалом у таборі планується провести 3 відпочинкові зміни та оздоровити близько 300 дітей.
.
Міжнародний день дітей – одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було ухвалено в 1925 році на Всесвітній конференції, присвяченій питанням благополуччя дітей, у Женеві.

В Україні Міжнародний день захисту дітей офіційно відзначається з 1998 року, коли Президент Леонід Кучма за ініціативою Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей «Україна – дітям» та інших громадських організацій підписав відповідний указ.


Для дітей Старокостянтинівського району 1 червня проведено святкові заходи, участь у яких взяв заступник голови районної ради Іван Катревич.

У заході взяли участь 119 дітей-сиріт/дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинились в складних життєвих обставинах. Службою у справах дітей районної державної адміністрації було вручено подарункові набори.

Вхід на сайт

Відео

Онлайн естафета
"Чужого болю не буває"


Актуально


Районний бюджет на 2017 рік 

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні
 

Безоплатна правова допомога
 

До відома депутатів районної ради
 

Результати поіменного голосування 9 сесія 21.12.2016 року  
Календар
«    Червень 2012    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Погода


Районне радіо


Архів новин

Лютий 2017 (8)
Січень 2017 (9)
Грудень 2016 (19)
Листопад 2016 (18)
Жовтень 2016 (14)
Вересень 2016 (13)
  Головна - Паспорт району - Нормативно-правова база - Керівництво районної ради - Контакти
При використанні матеріалів даного сайту обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "strkrada.km.ua".
© 2014 Старокостянтинівська районна рада. Всі права захищено