Вітальне слово
 
 
Старокостянтинівський район
 
 
ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

Раді вітати усіх, хто завітав на офіційний веб-сайт Старокостянтинівської районної ради.

Новітні технології та всесвітня мережа Інтернет дають нам можливість ще повніше висвітлювати роботу районної ради, надавати громадянам повну та вичерпну інформацію щодо діяльності органів місцевого самоврядування.

Сподіваємося, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням Старокостянтинівщини.

Старокостянтинівський район – це маленька частина чудової і неповторної Подільської землі. Нам завжди було і є чим пишатися, особливо щирими та працьовитими людьми, нашими земляками.

Запрошуємо всіх до співпраці, чекаємо на Вашу підтримку, активне спілкування і конкретні пропозиції.
 
     
 
 
     
 
 
Розділи сайту

Оголошення


Паспорти бюджетних програм 

Конкурс на право оренди об’єктів нерухомого майна
до 21 лютого 2017 року 

З 01.07.2016 року зміни щодо виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам 

СПІЛЬНЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ 

Результати виборів депутатів Старокостянтинівської районної ради 

ГРАФІК руху автобусів міжміського та приміського сполучення 

Звіт за 2015 звітний рік діяльності про свою структуру власності КП  

Запровадження сервісу Міністерства юстиції України щодо отримання свідоцтва про народження дитини безпосередньо в пологовому будинку

Запровадження електронного сервісу з проставлення апостиля 

Громадські об'єднання реєструватимуть у Старокостянтинівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги 
Діяльність депутатів

Tweets by strkrada
Корисні посилання
Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал України
Хмельницька обласна рада
Старокостянтинівська районна державна адміністрація
Статистика
Всього на сайті: 1
Гостей: 1
Користувачі: Відсутні
Роботи: Відсутні

Всього відвідало: 153275 чол.
Переглядів: 1238

Шановні співвітчизники!

Звертаюся до вас як свідомих громадян нашої держави, які добре розуміють, які загрози для українського суспільства та держави несуть внутрішні конфлікти, розбрат і протистояння.

Деякі лідери опозиції зробили заяву, що вони не причетні до масових акцій, які 19 січня мали місце на вулиці Грушевського, та закликали учасників таких акцій припинити силове протистояння з працівниками правоохоронних органів.

Звертаюся до жителів міста Києва та інших учасників масових зібрань. Прошу вас не йти за тими, хто закликає до насильства, хто прагне спровокувати розкол між державою і суспільством та хоче вкинути український народ у горнило масових безладів.

Я з розумінням ставився до вашої участі у масових акціях, висловлював готовність вислухати вашу позицію та спільно знайти шляхи розв'язання існуючих протиріч, але зараз, коли мирні акції переростають у масові безпорядки, супроводжуються погромами та підпалами, застосуванням насильства, я переконаний, що такі явища несуть загрозу не лише для громадськості Києва, а й усієї України.

Я впевнений, що саме ви, як ніхто інший, розумієте, що ми повинні разом намагатися зберегти нашу державу, примножити її силу, авторитет і можливості.

Хочу зазначити, що докладу всіх зусиль, щоб забезпечити громадський порядок, захистити права мирних громадян і буду використовувати всі правові та інші передбачені законами України методи для гарантування громадського спокою і безпеки всіх наших співвітчизників.

Я переконаний, що ви мене почуєте і підтримаєте у зусиллях зупинити протистояння, яке спровоковане тими, хто ціною людської крові хоче боротися за владу.

Лише мирний шлях, важка праця, єдність народу і наша цілеспрямованість на побудову в Україні високих стандартів життя людей приведе нас до успіху. Війна, руйнування, насилля зруйнують Україну.

Я закликаю до діалогу, до компромісу, до спокою на нашій рідній землі. Вірю в народ України. Впевнений у мудрості наших людей. І готовий служити державі і людям вірою і правдою, доки вистачить моїх сил і довіри народу.

Починаючи з 19 січня на Старокостянтинівщині розпочалися досить інтенсивні снігопади. У поєднанні з сильними холодними вітрами вони спричинили утворення снігових заметів. Метеорологи прогнозують подальше погіршення погодних умов з хурделицями. Для убезпечення жителів України та регіону пропонуємо поради щодо дій в несприятливих погодніх умовах, під час хурделиці й при виникненні снігових заметів.

Хурделиця- це гідрометеорологічне явище, пов'язане з рясним випаданням снігу при    швидкості вітру понад 15 м/с і тривалості снігопаду більше 12 годин.Розрізняють поземок, низову й загальну заметіль. При поземці й низовій хурделицівідбувається перерозподіл снігу, що випав раніше.При загальній заметілі поряд з перерозподілом відбувається випадання снігу із хмар.

Небезпека хурделиць для населення полягає в заметах доріг, населених пунктів й окремих будинків. Висота замету може бути більше 1м, а в гірських районах до 5-6 м. Можливе зниження видимості на дорогах до 20-50 м, а також часткове руйнування легких будинків, дахів, обрив повітряних ліній електропередач й зв'язку.

Готуючись до хурделиць, пам’ятайте:
?                після одержання попередження про сильну заметіль щільно зачиніть вікна, двері, горищні люки й вентиляційні отвори. Скло вікон обклейте паперовими смужками, закрийте ставнями або щитами;
?                підготуйте дводобовий запас води та їжі, запаси медикаментів;
?                підготуйте засоби автономного освітлення  (ліхтарі, гасові лампи, свічі, плитку, радіоприймач на батарейках);
?                заберіть з балконів і підвіконь речі, які можуть бути захоплені повітряним потоком;
?                увімкніть радіоприймачі й телевізори - по них може надійти нова важлива інформація;
?            перейдіть із легких будівель  у більш міцні приміщення;
?                підготуйте інструмент для збирання снігу.

Дії населення під час хурделиці:
?                лише у виняткових випадках виходите з будинків. Забороняється виходити поодинці;
?                повідомте членам родини або сусідам, куди ви йдете й коли повернетеся;
?                в автомобілі можна рухатися тільки по  центральних дорогах і шосе;
?                забороняється відходити від машини за межі видимості;
?                 зупинившись на дорозі, подайте сигнал тривоги переривчастими гудками, підніміть капот або повісьте яскраву  тканину на антену, чекайте допомоги в автомобілі. При цьому можна залишити мотор працюючим, відкривши скло для забезпечення вентиляції й запобігання отруєнню вигарним газом;
?                якщо ви втратили орієнтацію, пересуваючись пішки поза населеним пунктом, зайдіть у перший  будинок, що трапиться, уточніть місце знаходження й, по можливості, дочекайтеся закінчення заметілі там;
?                 якщо вас залишають сили, шукайте укриття й залишайтеся в ньому;
?                будьте уважними й обережними при контактах з незнайомими людьми, тому що під час стихійних лих різко зростає число крадіжок з автомобілів, квартир і службових приміщень.
Дії населення після сильної хурделиці:
?                якщо в умовах сильних заметів ви виявилися блокованими у приміщенні, обережно, без паніки з'ясуєте, чи немає можливості вибратися з-під заметів самостійно (використовуючи наявний інструмент і підручні засоби);
?                повідомите керівництву з ліквідації НС чи адміністрації населеного пункту про характер заметів;
?                якщо самостійно розібрати сніговийзамет не вдається, спробуйте встановити зв'язок з рятувальними підрозділами;
?                 увімкніть радіотрансляційний приймач (телевізор) і виконуйте вказівки місцевої влади;
?                 вжийте заходів щодо збереження тепла й ощадливо використовуйте  продовольчі запаси.

          Сподіваємось, що ці прості поради допоможуть вам уникнути неприємностей, пов’язаних з погіршенням погодних умов.
 
Матеріал було підготовлено за офіційною інформацією Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Сектор цивільного захисту населення, житлово-комунального господарства
Старокостянтинівської РДА
НКП м.Старокостянтинів Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності  Хмельницької області

Чергове літературно-музичне свято під назвою "Здрастуй, радосте моя біла!" підготувала для глядачів ведуча радіопередач Старокостянтинівського районного радіомовлення, член національних Спілок письменників та журналістів України, письменниця, поетеса, кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ст. Оксана Радушинська.

Цього разу можливість наснажитися творчістю авторки отримали глядачі, котрих ущерть завітало до зали Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв. Захід відбувся в рамках започаткованих "Мистецьких гостин". Окрім безпосередньо поезії та прозових етюдів, котрі звучали в авторському виконанні, глядачі почули дуетні вірші у виконанні Оксани Радушинської та Віктора Шайди й вірш "Зима, зима" від  Дениса Монастирського. Пісенна творчість Оксани Радушинської вже отримала заслужене визнання і від пересічних глядачів, і від професіоналів.

Тож цей захід також не обійшовся без пісень, котрі виконали співаки: Віктор Шайда, Олег Круторогий, Наталя Каськова, Павло та Олександр Дасюки. Загалом захід, вже традиційно, відбувся на високому рівні і був непересічним та піднесеним, як і кожне свято від нашої талановитої землячки!

Серій Грищук


З метою належної підготовки до відзначення Дня визволення Старокостянтинівського району  від фашистських загарбників та прийняття символів естафети пам’яті "Слава визволителям України", 16 січня відбулася робоча нарада під керівництвом голови районної ради Івана Овчара.
 

В роботі наради взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Володимир Ліщук, сільські голови, керівники управлінь та відділів райдержадміністрації, головні лікарі ЦРЛ та Центру ПМСД, командири військових частин, голова ветеранської організації, представники правоохоронних органів.
 
У своєму виступі голова районної ради Іван Овчар зазначив, що вшанування цієї славної події, вже розпочато в державі та в нашій області. Разом з тим, на постійному контролі всієї влади починаючи від Президента України й аж до сільського голови, перебуває питання підтримки й допомоги ветеранам.

Іван Васильович наголосив на пріоритетності завдань, пов’язаних із відзначенням 70-ої річниці визволення району від фашистських загарбників. За словами голови ради вже сьогодні треба ретельно почати працювати над заходами, що передбачені святкуванням.

Під час наради заступник голови райдержадміністрації Володимир Ліщук сказав про необхідність забезпечення гідного життя ветеранів та інвалідів війни, а саме проведення постійних обстежень матеріально-побутових умов проживання ветеранів війни та виявляти тих, хто потребує соціальних послуг; продовжити практику надання їм грошової та натуральної допомоги за рахунок коштів місцевих бюджетів, спонсорських коштів; запобігати актам вандалізму та руйнування військових меморіалів, пам’ятників та місць поховань осіб, які загинули під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, та підтримувати їх у належному стані.

 В ході наради присутні обговорили усі заходи святкування з нагоди 70-річчя визволення Старокостянтинівського району від фашистських загарбників та окреслили чіткі дії з їх реалізації.
 
9 січня 2014 року у приміщенні 42-го гарнізонного будинку офіцерів м. Старокостянтинова відбувся традиційний фестиваль колядок, організатором якого став храм Різдва-Богородиці м. Староконстянтинова під керівництвом благочинного Староконстянтинівського району м/прот. Василя Дронюка.

     У визначений час зазвучали різдвяні дзвони, під які на сцену вийшов благочинний Старокостянтинівського району митрофорний протоієрей Василь Дронюк. Отець Василій запросив усіх священиків на сцену і вони здійснили молитву. Після чого отець Василій заспівав з усім залом колядку "Добрий вечір тобі". Розпочали фестиваль колядок діти недільної школи Різдво-Богородичного храму м. Старокостянтинів із театралізованою композицією «Свята вечеря».  Після першого номеру програми продовжували славити народженого Спасителя такі колективи, як хор Різдво-Богородичного храму м. Старокостянтинова, діти недільної школи Різдво-Богородичного храму м. Старкостинтинова, хор Хресто-Воздвиженського  монастиря м. Старокостянтинова, хор храму Архистратига Михаїла с. Лажева, хор ветеранів "Подоляни",  зразковий художній танцювальний гурт "Арабеск",  діти дитячої музичної школи, студія сучасного танцю "БлекДенс Імперіал",    народний аматорський гурт естрадної пісні "2+3", муніципальний хор "Доброслав".
 
   Один за одним змінювався концертний номер, але естетичне задоволення тільки наростало. Адже на сцену виходили найкращі. Кожен виступ ніс у собі заряд позитивної енергії, добра, почуття душевного задоволення. Слід відзначити також високопрофесійний рівень виконання кожного учасника фестивалю колядок.

    В кінці колядок  благочинний привітав усіх присутніх з Різдвом Христовим та Новим 2014 роком, побажав міцного здоров’я, миру, злагоди і усіх гараздів. Подякував усім хто залучився до цього дійства і побажав колективам творчих злетів, а усім присутнім пронести цю різдвяну радість і душевне тепло у своїх серцях до наступного року. 

    Усі учасники Різдвяних колядок отримали щедрі подарунки. Також подарунки отримали всі діти, які знаходилися в залі. Далі отець Василій зазначив, що найкращою колядкою є та, яку співає увесь народ і по традиції фінальним номером програми стала колядка у виконанні усіх учасників та глядачів концерту "Нова радість стала".
 

За матеріалами "Життя Старокостянтинівщини"

 
 
 
У чому сила слова Шевченка? У тому, що він понад усе любив Україну. Постать Великого Кобзаря є об’єднавчою для усіх українців, уособленням волелюбності й незалежності нашого народу. Подоляни шанують і люблять творчість Тараса Шевченка, поважають його як патріота й мислителя, борця за свободу.


13 січня 2014 року відбулося засідання районного оргкомітету з підготовки і проведення заходів, приурочених 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. У роботі зібрання взяли участь голова районної ради Іван Овчар, голова райдержадміністрації Олександр Островський, представники організацій, служб і підрозділів районної ланки.

На виконання Указу Президента України Віктора Януковича №257/2012 від 11.02.2012, з метою гідного відзначення у 2014 році 200-річного ювілею видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, підтримки заходів із вивчення і популяризації спадщини Великого Кобзаря в Україні та за її межами, 2014 рік проголошено Роком Тараса Шевченка.

Активно за реалізацію завдань Глави держави взялися й на Старокостянтинівщині. У районі розроблено план відповідних тематичних заходів. Тож під час засідання проаналізовано стан виконання самого плану й загалом підготовки району до відзначення визначної події.
Під час наради узгоджено проведення заходів з нагоди Шевченківських днів, обговорено організаційні аспекти й окреслено напрямки підготовки й проведення урочистостей.

З інформацією про оргзаходи у галузях освіти і культури виступили в.о. начальника відділу культури, національностей і релігій РДА Вікторія Шубіна і заступник начальника управління освіти, молоді й спорту РДА Галина Побережняк.

Заслухано пропозиції членів оргкомітету щодо відзначення пам’ятної дати Кобзаревого ювілею. При цьому наголошувалося, що потрібно залучити як найбільше краян, особливо, молоді, сприяти популяризації творчої і філософської спадщини Тараса. Особливий акцент – на впорядкуванні пам’ятників і пам’ятних знаків Шевченку в районі, зокрема, пам’ятника на території Вишнопільської і Чорнянської сльських рад.

Відзначено й те, що Шевченківський ювілей у 2014 році не обмежиться лише березневими рамками в часі, а визначну подію в українському календарі відзначатимуть упродовж усього року. Серед основних заходів – проведення конкурсів учнівських творів, художніх робіт, цикл бесід і лекцій, святкові урочистості й концерти, книжкові виставки й експозиції, літературні вечори.

Творча спадщина Шевченка, філософське світосприйняття, духовні заповіти великого генія мають виняткове значення у збереженні народної самобутності, пробудженні національних почуттів і формуванні бачення майбутнього. Саме тому й підтримуються ініціативи, спрямовані на популяризацію його творчості й донесення до кожного багатогранності Тарасового таланту. Влада району сприятиме ініціативам і починанням громад щодо вшанування пам’яті та популяризації творчості Тараса Шевченка. А тож цікаві й творчі ідеї задля Шевченкіани – тільки вітаються.

Наталя НАКОНЕЧНА

 

Сьогодні, 9 січня, відбулось урочисте вручення державних нагород та посвідчень "Мати – героїня" 7 багатодітним матерям Старокостянтинівського  району.

Унікальною цінністю та надзвичайною гордістю України – є багатодітні родини. Це особливі сім’ї, бо дітям змалечку прищеплюють людяність, любов до праці, вміння берегти та підтримувати найкращі традиції українські сімейні традиції.

Всі матері-героїні прийшли на свято у супроводі дітей та онуків, які виявили бажання розділити зі своїми рідними цю хвилюючу мить отримання державної нагороди. Щирі слова привітань Берегиням сімейного вогнища висловив голова Старокостянтинівської районної ради Іван Овчар.

"Мати не лише дарує життя, вона віддає дитині всю свою душу, вчить любити рідну землю і людей, - зауважив Іван Васильович.Звання матері найважливіше серед усіх професій. Дякую, що через нелегкі будні, недоспані ночі ви дали дорогу в життя чудовим дітям, які стануть гордістю району та всієї країни. Зичу Вам міцного здоров’я, злагоди, благополуччя та тепла."

А неповторні хвилини гарного настрою подарували присутнім артисти районного центру культури.
Вхід на сайт

Відео

Онлайн естафета
"Чужого болю не буває"


Актуально


Районний бюджет на 2017 рік 

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні
 

Безоплатна правова допомога
 

До відома депутатів районної ради
 

Результати поіменного голосування 9 сесія 21.12.2016 року  
Календар
«    Січень 2014    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Погода


Районне радіо


Архів новин

Лютий 2017 (8)
Січень 2017 (9)
Грудень 2016 (19)
Листопад 2016 (18)
Жовтень 2016 (14)
Вересень 2016 (13)
  Головна - Паспорт району - Нормативно-правова база - Керівництво районної ради - Контакти
При використанні матеріалів даного сайту обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "strkrada.km.ua".
© 2014 Старокостянтинівська районна рада. Всі права захищено