Вітальне слово
 
 
Старокостянтинівський район
 
 
ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

Раді вітати усіх, хто завітав на офіційний веб-сайт Старокостянтинівської районної ради.

Новітні технології та всесвітня мережа Інтернет дають нам можливість ще повніше висвітлювати роботу районної ради, надавати громадянам повну та вичерпну інформацію щодо діяльності органів місцевого самоврядування.

Сподіваємося, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням Старокостянтинівщини.

Старокостянтинівський район – це маленька частина чудової і неповторної Подільської землі. Нам завжди було і є чим пишатися, особливо щирими та працьовитими людьми, нашими земляками.

Запрошуємо всіх до співпраці, чекаємо на Вашу підтримку, активне спілкування і конкретні пропозиції.
 
     
 
 
     
 
 
Розділи сайту

Оголошення


Протокол 27.07.2020 

Протокол 17.07.2020 

Протокол 17.06.2020 

Протокол 21.07.2020 

Протокол 20.03.2020 

Протокол 17.03.2020 

Протокол 20.02.2020 

Конкурс на право оренди об’єктів нерухомого майна
 

Конкурсна комісія повідомляє 

Результати виборів депутатів Старокостянтинівської районної ради 

У НАС.NEWS 

Паспорти бюджетних програм 2020рік 

Паспорти бюджетних програм 2019 рік  

Перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл Старокостянтинівського району, що підлягають приватизації 

Інформаційне повідомлення про об'єкт приватизації 

Про завершення приватизації об'єкта спільної власності територіальних громад сіл Старокостянтинівського району 
Діяльність депутатів

Tweets by strkrada
Корисні посилання
Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал України
Хмельницька обласна рада
Старокостянтинівська районна державна адміністрація
Статистика
Всього на сайті: 1
Гостей: 1
Користувачі: Відсутні
Роботи: Відсутні

Всього відвідало: 154569 чол.
Переглядів: 17
  • 12 травня 2020 року | Переглядів: 663

Дата 12 травня обрана не випадково - це день народження сестри милосердя Флоренс Найтінгейл – англійської сестри милосердя, організаторки служби сестер милосердя і системи підготовки кадрів середнього і молодшого медичного персоналу у Великобританії.

Від імені депутатського корпусу районної ради та від себе особисто висловлюю найтепліші слова вдячності представникам найгуманнішої у світі професії, тим, хто не жаліючи зусиль і часу приймає на себе важкий тягар людського болю і страждань, оберігає найцінніше, що є у людини — її життя. Адже здоров’я нації є  базовою умовою нормального розвитку країни, її благополуччя.

З нагоди Вашого професійного свята – Міжнародного дня медичної сестри прийміть щирі вітання та безмежну вдячність за Ваші чуйні серця, за врятовані життя, за повернуте здоров’я! Ваші талановиті руки дарують людям радість життя, вселяють віру у зцілення. Хай усе хороше, зроблене з душею та натхненням, повертається до Вас сторицею!

Хочу побажати спокою в такій нелегкій праці, терпіння до вимогливих пацієнтів, уважного і відповідального ставлення до своєї справи. Легкості в руках, ясності в голові, щирої подяки!

З повагою, голова районної ради Михайло Яснюк

  • 9 травня 2020 року | Переглядів: 894

У ці дні разом з усім світом ми відзначаємо 75-ту річницю Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Вшановуємо мужність і відданість тих, хто здобував перемогу над антигітлерівською коаліцією у Другій світовій війні. Серед них чимало наших земляків – жителів Старокостянтинівщини.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни.

9 травня голова районної ради Михайло Яснюк, голова районної державної адміністрації Альона Пасічник, заступник голови районної ради Іван Овчар та заступник голови райдержадміністрації Олександр Коваль вшанували пам'ять визволителів на Меморіальному комплексі у м.Старокостянтинів, поклавши квіти до братської могили воїнам-визволителям.

Надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг ветеранів, котрі боролися з нацизмом і перемогли його. Але не менше заслуговують на увагу та пам’ять інші, кого торкнулась війна – військовополонені, остарбайтери, підпільники, діти війни, цивільні, які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через їхні міста і села. Війна це не лише танки, гармати і видовищні бої – війна це мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.

Ми в неоплатному боргу перед синами й дочками України, юність яких жорстоко обірвала війна. Низько вклоняємося подвигу тих, хто ціною власного життя, проявляючи нечуваний героїзм, сміливість та відвагу, зуміли врятувати світ від нацистського поневолення.

Доземний вам уклін!

За матеріалами Старокостянтинівської РДА: http://staradm.gov.ua

  • 8 травня 2020 року | Переглядів: 978

Традиційно напередодні Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, представники райдержадміністрації, районної ради відвідують ветеранів тієї далекої війни.

І цей рік не став виключенням, адже, безпосередніх учасників бойових дій у нашому районі залишилося зовсім небагато.

Особисто завітали у домівки ветеранів голова райдержадміністрації Альона Пасічник, керуючий справами районної ради Сергій Гречковський, заступник голови райдержадміністрації Олександр Коваль. Посадовці привітали ветеранів війни з наступаючим Днем пам’яті та примирення і Днем Перемоги, вручили подарунки, побажали міцного здоров’я, подякували за те, що пройшовши крізь спалахи вогняних років, зуміли зберегти чистоту душі та помислів. Сивочолі ветерани, в свою чергу, ділилися спогадами про воєнні роки та щиро дякували за увагу.

З помітним хвилюванням гостей зустрічав Василь Антонович Птощук, він народився 1924 року в селі Миролюбне Старокостянтинівського району у простій сільській родині, тут ходив до школи. Важка доля випала на плечі юнака, адже, став військовополоненим у Німеччині. Через деякий час табір відвідали німецькі офіцери, яким було доручено вибрати людей для різних робіт. Так потрапив на газовий завод, умови були жахливі. Жодної звістки із зовнішнього світу не надходило. Не знав, який стан справ на фронтах. Але відчув особисто все пекло війни, тому що не повернувшись додому був забраний на фронт, щоб взяти участь у завершальних боях з ворогом. Після повернення додому працював в колгоспі, потім різноробочим на Миролюбненському цегельному заводі.

Роки минають, гарну родину має сивочолий ветеран, уже й перебрався жити до міста – до дітей та онуків, адже, у 96 років у зв’язку з віком та за станом здоров’я піклування потребує якнайбільше.

Їх залишилось небагато, тож, наш святий обов’язок завжди пам’ятати їх героїзм, їхню відданість своїй державі. Вічна слава ветеранам за те, що відстояли свободу й честь, незалежність нашої Батьківщини, зуміли здолати потужній натиск ворога і за те, що подарували нам мирне небо ціною власного здоров’я та життя.

Тетяна Омелянюк

  • 8 травня 2020 року | Переглядів: 863

Благодійний Фонд “Контінентал Фармерз Груп” піклуючись про здоров’я громадян долучився до протидії поширенню коронавірусу COVID-19 та надав допомогу медикам КНП “Старокостянтинівський центр первинної медико-санітарної допомоги” та КНП “Старокостянтинівська центральна районна лікарня”.

7 травня медичним працівникам було вручено: засоби дезінфікуючі для рук (52 л.) та приміщень (6 кг.), костюми медичні (10 шт.), захисні щитки на обличчя (10 шт.), медичні пов’язки (2500 шт.), рукавиці одноразові (5600 шт.), безконтактні медичні інфрачервоні термометри LANDWIND LF FT116 (2 шт.).

Протягом останніх двох тижнів представники БФ “Контінентал Фармерз Груп”  також відвідали  Капустинську, Пеньківську, Березненську, Вишнопільську, Коржівську, Великомацевицьку, Радковецьку, Огіївську, Староостропільську сільські ради та вручили сільським головам для передачі на ФАПи: дезінфікуючі засоби, маски, респіратори та одноразові рукавиці.

  • 8 травня 2020 року | Переглядів: 575

Шановні старокостянтинівці, ветерани війни, учасники трудового фронту!

Від щирого серця вітаю вас із Днем пам’яті та примирення, 75-ою річницею Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

У ці славні свята ми згадуємо тих, хто загинув під час Другої світової війни, та висловлюємо вам, дорогі ветерани, велику подяку за Перемогу над нацизмом.

Ці святі дні завжди викликають  почуття світлої радості, безмежної гордості за наш народ та гіркий сум водночас. Знаючи, якою великою ціною завойовано нашу перемогу, схиляємо голови перед священною пам'яттю загиблих. Ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни. Ми у вічному боргу перед вами за обірвану війною юність, вдячні за зразки мужності, силу духу, самопожертву, які ви виявили у боях за рідну землю.

Ми схиляємо голови у глибокій скорботі перед пам’яттю загиблих на полях битв, розстріляних у каральних акціях, спалених у концтаборах, замучених у катівнях, тих, хто передчасно пішов з життя від отриманих ран.

Ми вшановуємо кожну невинну душу, загиблу у роки війни, кожного воїна, який боровся за свободу, кожне серце, яке боліло за Україну.

Вічна їм слава, вічна їм пам’ять!
Події тих днів не повинні згаснути в народній пам’яті. Про це нагадуватимуть меморіальні дошки, пам’ятники. Та найголовніший меморіал – людська пам’ять, яку нащадки несуть у вічність у своїх серцях.

День Перемоги для нашого народу свято, яке об’єднує всі покоління і є невичерпним джерелом патріотизму, віри у власні сили та можливості.

Напередодні цього світлого дня бажаю дорогі наші ветерани, бадьорості духу, міцного здоров’я, оптимізму, щастя і благополуччя! Нехай у ваших родинах панує злагода, оселі повняться достатком, а всі теплі слова і побажання, які ви почуєте в ці дні, додають сил!

Нехай на нашій благословенній землі завжди панує мир, спокій та добро!
Зі святом, дорогі ветерани!

З Днем пам’яті та примирення!

З Днем Перемоги!

З повагою голова районної ради      Михайло Яснюк

  • 7 травня 2020 року | Переглядів: 484

Щороку в другу неділю травня в Україні відзначають найзворушливіше свято — День матері. У 2020 році воно припадає на 10 травня.

Напередодні свята голова районної державної адміністрації Альона Пасічник, заступник голови районної державної адміністрації Олександр Коваль, керуючий справами районної ради Сергій Гречковський, начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Лариса Пилипчук відвідали прийомні сім'ї району, привітали прийомних матерів та вручили їм подарунки.

Звертаючись до матерів Сергій Іванович зазначив: "День матері – це зворушливе і тепле свято, яке знаменується радістю і добром. Від душі бажаю вам щастя, миру, достатку, натхнення, терпіння, здоров'я та любові. Зичу, щоб ваші надії виправдовувалися. Нехай чуйне материнське серце завжди буде спокійно битися в такт із радістю, успіхом і гордістю за своїх дітей."

Всього на території району функціонує 5 прийомних сімей, в яких виховується 7 дітей, позбавлених батьківського піклування.

За матеріалами Старокостянтинівської райдержадміністрації: http://staradm.gov.ua/

  • 6 травня 2020 року | Переглядів: 496

Керуючись частинами 4, 10 статті 46, частиною 6 статті 55 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні":

1. Скликати двадцять дев'яту сесію районної ради сьомого  скликання  з 26 травня 2020 року.

2. Провести пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії районної ради сьомого скликання 28 травня 2020 року о 10.00 год. у м.Старокостянтинові, у приміщенні Будинку рад. 

Запропонувати депутатам розглянути на сесії питання:

- про депутатський запит;

- про внесення змін до районного бюджету Старокостянтинівського району на 2020 рік;

- про виконання районної програми забезпечення закладів охорони здоров'я кадрами, особливо у сільській місцевості, на 2017-2019 роки;

- про виконання районної програми роботи з обдарованою молоддю "Творча обдарованість" на 2015-2019 роки;

- про хід виконання районної програми надання соціальних послуг центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді на 2018-2022 роки;

- про розгляд заяви Саліпи Д.Г.;

- про оголошення повторного конкурсу на зайняття вакантної посади директора комунального некомерційного підприємства "Старокостянтинівська центральна районна лікарня";

- про розгляд листа голови конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора комунального некомерційного підприємства "Старокостянтинівська центральна районна лікарня" Ниник У.Б.;

- інші питання.

3. Затвердити графік засідань постійних комісій районної ради.

4. Виконавчому апарату районної ради довести до відома депутатів орієнтовний перелік питань, що плануються для розгляду ради, та графік засідань постійних комісій у термін, визначений чинним законодавством України.

5. На пленарне засідання районної ради запросити депутатів обласної ради, голову районної державної адміністрації, заступника голови райдержадміністрації, представників засобів масової інформації.

6. Контроль  за  виконанням  даного  розпорядження  залишаю за собою.

 

Заступник голови ради                                 І.Овчар

  • 4 травня 2020 року | Переглядів: 328

У 2014 році в Україні стартувала реформа децентралізації, головною метою якої було підвищення рівня надання публічних послуг громадянам та відхід від адміністративно-командної моделі керування, успадкованої від СРСР. Дорожньою картою, що визначала завдання цих перетворень, стала Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Відповідно до цього документа в Україні має бути сформована така система управління на місцях, яка б максимально відповідала потребам жителів, а саме: забезпечення їхньої безпосередньої участі у прийнятті рішень на рівні громади, району та області.

Міжнародною спільнотою та експертним середовищем визнано, що Концепція повністю корелюється з Європейською хартією місцевого самоврядування та основоположними принципами розвиненої демократичної країни.

Українська асоціація районних та обласних рад була серед ініціаторів та розробників зазначеної Концепції й усіма можливими засобами сприяє її впровадженню.

Утім, сьогодні у нас є велике занепокоєння стосовно того, що відповідальні за децентралізацію органи державної влади скеровують її у зовсім інше русло, не дотримуючись Концепції, порушуючи законодавство та елементарні демократичні норми.

Це дуже велика проблема, оскільки слід пам’ятати, що реформа робиться не на рік чи на два, а на покоління.

Тож, ми хочемо акцентувати увагу на низці порушень принципів впровадження децентралізації, що можуть призвести до серйозних негативних наслідків.

I.

Центральні органи влади, що координують реформу, пропагують твердження, що місцеве самоврядування на районному рівні не потрібне

З березня цього року представники центральних органів влади, що координують реформу, а також окремі депутати Верховної Ради публічно заявляють, що органи місцевого самоврядування на районному рівні мають бути ліквідовані. За їхніми словами, функції районної ради частково виконуватимуть місцеві органи державної влади, обласні ради та об’єднані територіальні громади.

Чому районні ради все ж потрібні

По-перше, утворення органів місцевого самоврядування на районному рівні передбачено Концепцією. Функції районних державних адміністрації мають бути передані виконавчим органам, що утворені обраними громадянами районними радами.

По-друге, районні ради є представниками спільних інтересів територіальних громад, відтак управляють об’єктами спільної власності територіальних громад. Іншими словами, чи зможе невелика громада утримувати лікарню, великі культурні та спортивні об’єкти, чи архіви? Як показує практика – ні. Це є додатковим тягарем для бюджету та інфраструктури таких громад.

По-третє, виборний орган на субрегіональному рівні дає можливість громадянам як брати участь в управлінні, так і здійснювати політичний контроль за виконанням завдань.

По-четверте, наявність районних рад в системі управління дозволяє зберегти «буферну» зону між найнижчими і найкрупнішими адміністративно-територіальними одиницями.

По-п’яте, на сьогодні існування районних рад передбачено у ст. 140 Конституції України, тож їхня ліквідація є прямим нехтуванням нормами Основного Закону.

За сучасної конституційної основи не може застосовуватися і модель факультативного формування районних рад: коли районні ради можуть утворюватися за рішенням обласних рад з підстав і в порядку, визначених законом. Так звана, «факультативна» модель статусу районних рад суперечитиме, в першу чергу, конституційним принципам унітаризму, який передбачає уніфіковану організацію місцевого самоврядування в усіх регіонах держави, та може призвести до розбалансування не лише системи муніципального управління, але й бюджетної системи.

Які наслідки можуть бути за відсутності районних рад

Відсутність виборних органів на субрегіональному рівні значно звузить право громадян на управління місцевими справами. Знизиться якість надання соціально важливих послуг, таких як медицина, культура та транспортні перевезення. Виникне вакуум  координації між громадами, а також повністю зміниться система фіскальної політики, що буде додатковим тягарем для інших суб’єктів управління.

Асоціація неодноразово зверталася до координаторів реформи з пропозиціями стосовно конкретного переліку повноважень районних рад. Утім, такі пропозиції повністю проігноровані.

Переконані, що формування системно-структурної організації органів публічної влади на районному рівні має ґрунтуватися на визначених Конституцією України принципах. Йдеться, головним чином, про дотримання принципів народного суверенітету, народовладдя та народного представництва.

У сучасній демократичній державі не може бути виключень із вказаних керівних засад та не можуть формуватися адміністративно-територіальні рівні організації публічної влади поза цими вимогами, бо тоді відповідні державні рішення можуть визнаватися такими, що суперечать Конституції держави та європейським стандартам.

Переконані, що збереження проміжного (субрегіонального, районного) рівня адміністративно-територіального устрою вимагає формування системи органів публічної влади, що має включати: представницькі та виконавчі органи; виборні та призначувані; державні та самоврядні.

II.

При формуванні укрупнених районів та затвердженні перспективних планів громад Урядом не враховується думка самих громад

Нещодавно завершилися публічні обговорення перспективних планів формування громад та формування укрупнених районів. Обговорення проводилися Міністерством розвитку громад та територій спільно із профільним парламентським Комітетом. До заходів були запрошені, серед інших, органи місцевого самоврядування та їх асоціації.

Консолідовані пропозиції з формування укрупнених районів, що були надані учасниками обговорень, здебільшого не враховані.

Більше того, Уряд в закритому режимі розпочав затвердження перспективних планів. Але ніхто не знає, в якій редакції і чи враховані пропозиції учасників обговорень. А якщо не враховані, то чому відхилені?

Також виключно не демократичним є надання безпрецедентних можливостей Уряду. Відповідно до нещодавно ухваленого Закону № 2653, Уряд може змінювати межі адміністративно-територіального устрою, визначати центри громад. У зазначеному Законі не передбачено обов’язковість погодження таких рішень ні з органами місцевого самоврядування, ні з президентською вертикаллю.

Ще однією проблемою стали методики формування громад та укрупнених районів, критерії яких мають формалістичний характер і зовсім «відірвані» від життя.

Чому методика формування громад та районів має бути змінена, а при публічних обговореннях необхідно дослуховуватись до органів місцевого самоврядування

По-перше, формат публічних обговорень передбачено чинним законодавством, а процес зміни територіальних кордонів органів місцевого самоврядування відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування, яку Україна ратифікувала ще у 1997 році, не може здійснюватися без врахування думки громад.

По-друге, не можна порушувати принципи добровільності, закладені у законодавстві, й безоглядно приєднувати вже утворені успішні громади до нових громад, зміщуючи їхні центри.

По-третє, при формуванні укрупнених районів, використання тільки критерію кількісних показників чисельності населення не дасть якісних результатів. Тож мають враховуватися рівень та доступність надання послуг, організаційна спроможність районних органів влади надавати населенню закріплені за ними законодавством публічні послуги належної якості, шляхове сполучення, інфраструктурна потужність адміністративного центру районів та інші критерії.

По-четверте, методика формування територій громад повинна враховувати особливості самих громад.

Які наслідки можуть бути від відсутності публічних обговорень та недосконалості методик 

Відсутність реальних публічних обговорень при формуванні меж громад та районів призведе до соціальної напруги. Тож пропозиції органів місцевого самоврядування, що висловлюють думку жителів конкретних територій, мають бути враховані.

Крім того, недосконалість методик формування районів та громад поставить під загрозу зручність проживання людей у своїх громадах, їх культурні та економічні особливості.

Цей документ можна визначити як рефлексію на звернення районних, обласних рад та об’єднаних територіальних громад, а також на результати он-лайн обговорення питань впровадження децентралізації з керівниками органів місцевого самоврядування, що відбулося 23 квітня 2020 року.

З огляду на зазначене, звертаємось до Вас із проханням взяти до уваги наші застереження та пропозиції, тим самим не допустити згортання реформи, яке означатиме відхід від демократичного та європейського розвитку нашої держави!

За матеріалами: http://uaror.org.ua/

Вхід на сайт

Відео

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 27.07.2020р

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 24.07.2020р

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 21.07.2020р І ч.

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 21.07.2020р ІІ ч.

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 21.07.2020р ІІІ ч.

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" І ч.

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" ІІ ч.

Безоплатна правова допомога

Я маю право!

Я маю право!


Актуально


Районний бюджет на 2020 рік 

Звіт про виконання районного бюджету за 2019 рік 

Безоплатна правова допомога
 

До відома депутатів районної ради
 

Результати поіменного голосування тридцять першої позачергової сесії районної ради від 06.08.2020 року  
Календар
«    Травень 2020    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Погода


Районне радіо


Архів новин

Вересень 2020 (5)
Серпень 2020 (13)
Липень 2020 (10)
Червень 2020 (23)
Травень 2020 (18)
Квітень 2020 (11)
  Головна - Паспорт району - Нормативно-правова база - Керівництво районної ради - Контакти
При використанні матеріалів даного сайту обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "strkrada.km.ua".
© 2014 Старокостянтинівська районна рада. Всі права захищено