Вітальне слово
 
 
Старокостянтинівський район
 
 
ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

Раді вітати усіх, хто завітав на офіційний веб-сайт Старокостянтинівської районної ради.

Новітні технології та всесвітня мережа Інтернет дають нам можливість ще повніше висвітлювати роботу районної ради, надавати громадянам повну та вичерпну інформацію щодо діяльності органів місцевого самоврядування.

Сподіваємося, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням Старокостянтинівщини.

Старокостянтинівський район – це маленька частина чудової і неповторної Подільської землі. Нам завжди було і є чим пишатися, особливо щирими та працьовитими людьми, нашими земляками.

Запрошуємо всіх до співпраці, чекаємо на Вашу підтримку, активне спілкування і конкретні пропозиції.
 
     
 
 
     
 
 
Розділи сайту

Оголошення


Паспорти бюджетних програм 

Конкурс на право оренди об’єктів нерухомого майна
до 21 лютого 2017 року 

З 01.07.2016 року зміни щодо виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам 

СПІЛЬНЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ 

Результати виборів депутатів Старокостянтинівської районної ради 

ГРАФІК руху автобусів міжміського та приміського сполучення 

Звіт за 2015 звітний рік діяльності про свою структуру власності КП  

Запровадження сервісу Міністерства юстиції України щодо отримання свідоцтва про народження дитини безпосередньо в пологовому будинку

Запровадження електронного сервісу з проставлення апостиля 

Громадські об'єднання реєструватимуть у Старокостянтинівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги 
Діяльність депутатів

Tweets by strkrada
Корисні посилання
Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал України
Хмельницька обласна рада
Старокостянтинівська районна державна адміністрація
Статистика
Всього на сайті: 4
Гостей: 4
Користувачі: Відсутні
Роботи: Відсутні

Всього відвідало: 153276 чол.
Переглядів: 528
Щорічний звіт голови районної ради (затвердженний рішенням тридцять другої сесії районної ради від 02.06.2010 року)
Завершився четвертий рік діяльності Старокостянтинівської районної ради 5 скликання. Він був непростим як для всієї країни, так і для району зокрема. Події, які відбувалися в державі, постійно вносили свої корективи в соціально-економічне та політичне життя краю.  Та все ж, 2009 рік попри усі труднощі став ще однією сходинкою у розвитку  району. Хоча виклики в економіці, соціальній сфері, політиці були суворим випробуванням для самоврядної влади району на здатність не лише працювати у складних умовах, а й проявляти при цьому високий рівень відповідальності і професіоналізму, – ми цей екзамен, на мій погляд, склали на позитивну оцінку. Це стало можливим завдяки простому, але досить надійному правилу – протистояти усім негараздам можна тільки об’єднавши зусилля всіх і кожного.

Саме завдяки тісній взаємодії органів місцевого самоврядування та виконавчої влади  вибори Президента України,  в нашому районі, на мою думку,  пройшли чітко та злагоджено. Сприяння в роботі виборчих комісій забезпечило демократичність та вільне волевиявлення виборців на кожній виборчій дільниці.

Співпраця з сільськими головами, депутатами всіх рівнів дозволила усім нам не розгубитися в непростій суспільно-політичній ситуації, спільно та своєчасно вирішувати проблеми життя мешканців Старокостянтинівщини. Незважаючи на економічну та політичну нестабільність, спільними зусиллями ми забезпечили виконання першочергових завдань з формування й наповнення бюджету району, контроль за втіленням у життя програми соціально-економічного розвитку, галузевих програм та рішень районної ради.

На мій погляд, районна рада вибрала правильний курс на системну активізацію діяльності місцевих рад, підвищення їх відповідальності і впливу на соціально-економічну політику району, задоволення суспільних інтересів територіальних громад, підвищення ролі і активності депутатських формувань, вплив органів місцевого самоврядування на всі сфери життя району.

Основними організаційними формами роботи, за допомогою яких депутати мали можливість впливати на розв’язання складних проблем сьогодення, була участь в проведенні сесійних засідань районної ради та роботі постійних комісій і депутатських фракцій.         

Протягом звітного періоду відбулося 6 сесій районної ради, на яких розглянуто 88 важливих для нашої громади питань та прийнято 96 рішень.

Усі рішення районної ради спрямовані на забезпечення соціально-економічного та культурного розвитку району, покращення рівня життя його мешканців, удосконалення діяльності ради. За тематикою рішення сесій районної ради можна розділити на кілька основних груп: найчисельніша з них стосувалася виконання, затвердження районних програм або внесення до них певних змін – 25; дещо менше – 23 рішення стосувались  депутатських запитів;  11 рішень – з бюджетних питань (формування, затвердження, виконання районного бюджету, внесення змін до нього тощо); 9 рішень стосовно питань власності; 8 рішень – щодо надання районною радою дозволів, погоджень, висновків тощо.

Крім того, на сесіях районної ради було прийнято ряд цільових програм:

- Програма оздоровлення та відпочинку дітей Старокостянтинівського району на період до 2013 року;

 - Цільова соціальна програма реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у Старокостянтинівсь-кому районі на 2009-2017 роки;

- Програма розвитку охорони здоров’я сільського населення Старокостянтинівського району на 2009-2011 роки;

- Районна програма розвитку психологічної служби системи освіти Старокостянтинівського району до 2012 року;

 - Програма  зайнятості  населення  Старокостянтинівського  району  на 2010-2011 роки.

Виражаючи та захищаючи інтереси своїх виборців, виконуючи їх доручення в межах своїх повноважень, депутати районної ради активно використовували таку форму роботи як депутатські запити та звернення. За період   з  травня  2009  по  травень  2010  року  районною  радою  розглянуто   14 депутатських запитів, що свідчить про небайдужість до стану справ в районі, а також про прагнення до позитивних змін щодо покращення якісних та кількісних показників життєдіяльності громади.

Практика показала, що левова частка роботи з розгляду питань відбувається на засіданнях постійних комісій, які діють згідно із загальним планом роботи ради, "Положенням про постійні комісії районної ради" та іншими нормативними актами. Засідання всіх 6-ти постійних комісій проводяться відкрито і гласно. З метою детальнішого вивчення та обговорення питань, районною радою практикується проведення спільних засідань профільних комісій. За звітний період було проведено 31 засідання постійних комісій, основною функцією яких є вивчення, розгляд і підготовка проектів рішень на розгляд президії та  сесій. В цілому організація роботи постійних комісій свідчить про те, що депутати районної ради у переважній більшості налаштовані на цілеспрямовану, конструктивну працю.

Для вироблення узгоджених пропозицій і рекомендацій з основних питань діяльності районної ради, координації роботи постійних комісій, розгляду   питань  поточної  роботи  ради  в  період  між  сесіями  проведено   8 засідань президії районної ради, на кожному з яких розглядався перелік питань, що пропонувався винести на розгляд сесій районної ради, детально обговорювались пропозиції постійних комісій, які було внесено до проектів рішень. Заслуховувалась інформація керівників структурних підрозділів райдержадміністрації про підготовку Дитячого оздоровчого комплексу "Калинівка" до оздоровчого сезону "Літо-2009", про  роботу районних закладів культури, розглядались листи Голови Верховної Ради України В.Литвина та народного депутата О.Білозір, надавалась грошова допомога малозабезпеченим громадянам району.

Продовжувалась практика проведення виїзних засідань президії. В листопаді минулого року таке засідання пройшло на базі Самчиківської сільської ради, на якому було детально розглянуто питання соціально-економічного та культурного розвитку населених пунктів. Члени президії та запрошені ознайомились з роботою Самчиківської дитячої художньої школи традиційного народного декоративно-прикладного мистецтва, відвідали Самчиківську дільничну лікарню та загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів.
У квітні нинішнього року аналогічне виїзне засідання було проведене на базі Вишнопільської сільської ради, на якому депутати ознайомились з роботою закладів охорони здоров'я, освіти та культури. Результатом розгляду цих питань стали відповідні висновки та пропозиції, спрямовані на максимальне задоволення інтересів територіальної громади.

Активно використовується така організаційна форма роботи, як тимчасові та інші депутатські комісії. Зважаючи на те, що почастішали звернення жителів села Старий Остропіль та депутатів районної ради щодо незадовільного стану водопостачання мешканців села для вивчення даного питання було утворено тимчасову депутатську комісію (голова комісії – Коханюк О.В.). Комісія з'ясувала обставини незадовільного водопостачання, вивчила і дослідила стан справ, причини збитковості місцевого комунального підприємства і за результатами перевірки напрацювала ефективні напрямки вирішення проблемних питань. В даний час, після проведення оптимізації структури та штатного розпису підприємства, ремонту та заміни глибинного насосів водопостачання в селі було відновлено.

За рік, що минув, вирішувались питання щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл району. Формування, реформування та підвищення ефективності використання комунального майнового комплексу – це проблема, яка займає чільне місце в системі розвитку місцевого самоврядування.

У звітному періоді особлива увага приділялася впорядкуванню правового статусу підприємств та об'єктів комунальної власності Старокостянтинівського району. За цей період виготовлено технічну документацію на 9 об'єктів комунальної власності, на 2 з них проведено реєстрацію права власності  та отримано витяги з реєстру і свідоцтв на право власності. Продовжується робота із виготовлення проектів земельних ділянок та державних актів на право постійного користування землею. Розпочата і триває процедура інвентаризації шкільних комплексів Старокостянтинівського району (45 об'єктів).

Діяльність органів місцевого самоврядування у сфері управління комунальною власністю спрямована на одержання максимального ефекту від її використання. У 2009 році до районного бюджету надійшло 257 тис. 320 грн., за 4 місяці 2010 року – 88 тис. 797 грн., що в 1,2 рази більше в порівнянні з надходженнями за відповідний період минулого року.

За вказаний період закінчено судовий розгляд 6 справ на користь районної ради щодо відшкодування заборгованості по орендній платі.

Одним з пріоритетних напрямів роботи районної ради та її виконавчого апарату є розгляд звернень громадян, який проводиться відповідно до Закону України "Про звернення громадян" та Указу Президента "Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення". Усі звернення громадян до районної ради розглядаються її керівництвом, аналізуються, більшість проблемних питань вирішується, а у разі необхідності, з метою забезпечення вирішення порушених у зверненнях питань відповідні листи надсилаються до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів тощо. Звернення з  найактуальніших питань, наприклад земельних, розглядалися   постійними та тимчасовими комісіями районної ради.

Предметом особливої уваги ради стало надання грошової допомоги малозабезпеченим громадянам району. У відповідності до Положення про порядок та умови надання разової грошової допомоги у звітному періоді надано грошову допомогу для 91 мешканця району на суму 12 100  гривень.

Протягом звітного періоду на особистому прийомі у керівництва районної ради побувало  268 осіб та надійшло 170 письмових звернень. Частину  їх  становили  колективні  звернення.  До районної ради їх надійшло 13 (3% від загальної кількості).

Значна кількість звернень жителів району до районної ради (94 або 22%) стосувалася питань соціального захисту, пенсійного забезпечення та надання грошової допомоги. Це звернення від найменш соціально захищених верств населення: пенсіонерів, інвалідів загального захворювання, учасників війни, багатодітних сімей та одиноких матерів. Звернення цих категорій громадян свідчать про необхідність посилення роботи саме у цій сфері.

Окреме місце посіли питання індивідуального землекористування та ведення сільського господарства. Таких звернень надійшло 21 (5%). Громадяни висловлювали невдоволення безпідставними відмовами у виділенні земельних паїв, приватизації землі, порушенням умов договорів оренди, не виконанням вимог договорів сервітуту, просили допомоги у визначенні меж та розмірів індивідуальних земельних ділянок. Відрадно, що знизилась кількість звернень щодо газифікації населених пунктів.
У 9 відсотках звернень порушуються питання ремонту доріг, поновлення маршрутів рейсових автобусів, відкриття у сільських населених пунктах аптек та дошкільних дитячих закладів, покращення санітарного стану населених пунктів, екологічної безпеки, якості медичного обслуговування тощо.

Усвідомлюючи важливість цієї ділянки роботи, районна рада, її виконавчий апарат і надалі приділятимуть максимум уваги цьому напрямку, вважаючи його одним  з пріоритетних.

Вагомим важелем позитивного впливу на усі складові діяльності органів представницької влади району слугує Консультативно-дорадча рада з питань розвитку місцевого самоврядування Старокостянтинівщини, що діє при голові районної ради. Цей дорадчий орган дає можливість узагальнювати та оперативно застосовувати передовий досвід самоврядування, запозичений не тільки в нашому регіоні, але й за його межами.

На своєму засіданні, яке відбулося в листопаді минулого року, ретельно проаналізовано ситуацію, що склалась з передачею земель лісового фонду в постійне користування Хмельницькому обласному спеціалізованому лісогосподарському агропромисловому підприємству "Хмельницькоблагроліс", детально розглянуто питання виконання соціальних угод, накреслено шляхи вирішення проблемних питань. Результатом розгляду стало виявлення тих проблем у районі, вирішення яких потребує підтримки на районному та державному рівні.

З консультативно-дорадчою радою активно співпрацює Старокостянтинівське районне відділення Всеукраїнської асоціації сільських рад, утворене в листопаді 2009 року з метою ефективного здійснення сільськими радами своїх повноважень та узгодження дій щодо захисту прав та інтересів територіальних громад.

Як і в минулі роки значна увага приділялась навчанню та наданню методичної допомоги  посадовим особам органів місцевого самоврядування району. Пошуку шляхів більш ефективного використання прав і можливостей територіальних громад самостійно вирішувати питання місцевого значення, скоординувати дії сприяє проведення нарад з сільськими головами та секретарями сільських рад, які щомісячно проводились працівниками виконавчих апаратів районної ради та райдержадміністрації.

На семінари запрошувались провідні спеціалісти відділів та управлінь районної ради, райдержадміністрації, керівники установ та організацій. При цьому, значна увага приділялась питанням дотримання законодавства, надходження коштів від оренди землі, поповнення дохідної частини бюджетів сільських рад, формуванню бюджетів, санітарному стану підвідомчих територій та іншим організаційним питанням, розкривались загальні питання комунальної власності, як матеріально-фінансової основи місцевого самоврядування та напрямки вдосконалення управління комунальною власністю. Проводився юридичний аналіз по дотриманню законодавства при прийнятті рішень органів місцевого самоврядування.

Працівниками виконавчого апарату районної ради надавалась методично-консультативна допомога сільським радам з основ організаційної, правової, інформаційної роботи та службового діловодства.

За сприяння обласної ради та обласної державної адміністрації посадові особи місцевого самоврядування району мали можливість пройти навчання в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій підвищення кваліфікації здійснювалось навчання за професійними програмами, програмами постійно діючих, короткотермінових семінарів. В червні 2009 року на базі Старокостянтинівської районної ради пройшло виїзне практичне засідання Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації, в якому взяли участь керуючі справами районних рад Хмельницької області.

Визначальну роль у суспільно-політичному житті Старокостянтинівщини все більше і більше відіграють політичні партії та громадські   організації.   На   сьогоднішній   день   в   районі   зареєстровано  65 районних організації політичних партій, в яких об’єднано близько 6 тисяч осіб. Постійно збільшується кількість громадських організацій. На цей час їх нараховується 24. Налагодження творчої співпраці з членами партій та громадських організацій було одним із важливих напрямків діяльності районної ради у звітному періоді.

З метою налагодження конструктивної взаємодії між органами місцевого самоврядування та виконавчої влади з об’єднаннями громадян, поглиблення демократичних реформ, розв’язання актуальних проблем суспільного життя, забезпечення громадського миру та злагоди створена і діє консультативно-політична рада при районній раді та районній державній адміністрації.

Продовжуються партнерські стосунки з громадською організацією "Європейський діалог" (м.Львів), яка у рамках проекту "Центр польсько-української співпраці" започаткувала дистанційне навчання, до участі в якому запрошувалися представники органів місцевого самоврядування та громадських організацій.  У  звітному  періоді  5  депутатів  районної   ради (Гальома В.В., Горда Г.О., Куницька Н.В., Сідлецький В.Є., Ткачук С.Г.), які пройшли конкурсний відбір, взяли участь у навчальних візитах у м.Краснік Республіки Польща і мали змогу ознайомитись з практичними аспектами організації та управління територіальною громадою, впровадженням рішень у сфері управління якістю, екологічною діяльністю територіальної громади, сучасними технологіями у сфері послуг для мешканців територіальних громад. Обмін досвідом і знаннями є необхідним елементом для покращення функціонування місцевої влади та стимулювання громадських ініціатив.

Як і в раніше практикувалось прийняття спільних розпоряджень голови районної ради та голови районної державної адміністрації з різноманітних питань. Питання забезпечення життєдіяльності  народногосподарського комплексу розглядаються та аналізуються під час спільних нарад на засадах суто ділового підходу.

Відповідно до Положення про відзнаки Старокостянтинівської районної ради та Закону України "Про  місцеве  самоврядування  в  Україні" за  вагомі  здобутки  в  галузі  державного будівництва  та  місцевого самоврядування, значний  вклад  у  соціально-економічний та культурний розвиток  району, плідну благодійну  та  громадську  діяльність,  а  також  з нагоди державних   та  професійних   свят,   пам’ятних   і   ювілейних   дат   9 трудових колективів та 249 окремих осіб відзначено Грамотами та Подяками голови районної ради та спільними Грамотами та Дипломами районної ради та районної державної адміністрації.

Також районною радою в 2007 році було засновано відзнаку "Почесний громадянин Старокостянтинівського району". Це звання щорічно присвоюється за вагомі здобутки в галузі державного будівництва та місцевого самоврядування, значний вклад у соціально-економічний та культурний розвиток району, підприємств, організацій та установ, плідну благодійну та громадську діяльність, а також з нагоди державних та професійних свят, пам’ятних і ювілейних дат.

Особам, удостоєним почесного звання вручається нагрудний знак, грошова винагорода та проводиться запис в Книгу пошани Старокостянтинівської районної ради. В минулому році такого звання був удостоєний Ковтунець Микола Семенович.

За вагомі здобутки в галузі місцевого самоврядування, значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток району до Книги пошани районної ради в минулому році були занесені депутати: Білобокий О.Л., Гальома В.В., Горда І.З., Куйдан О.Ю., Марценюк О.Г., Орищак В.Б., Учик В.І. та Фурсова О.В., як такі, що обирались депутатами ради трьох скликань в період існування України, як незалежної, самостійної і суверенної держави.

Для підвищення ефективності діяльності сільських рад, а також їх голів, розвитку елементів здорової конкуренції вже стало традицією проведення обласного та районного  конкурсів  "Кращий сільський голова"  та   серед  сільських рад  на кращий санітарний стан та благоустрій  території, а також протипожежний захист населених пунктів.
За підсумками проведення районного конкурсу в 2009 році було нагороджено:

- за І місце – грошовою винагородою в сумі 5 тис.грн. та дипломом районної ради та районної державної адміністрації Самчиківську сільську раду (сільський голова Вовколуп Олександр Віталійович);

- за ІІ місце – грошовою винагородою в сумі 3 тис.грн. та дипломом районної ради та районної державної адміністрації Ілляшівську сільську раду (сільський голова Лисяк Надія Кузьмівна);

- за ІІІ місце – грошовою винагородою в сумі 2 тис.грн. та дипломом районної ради та районної державної адміністрації Решнівецьку сільську раду (сільський голова Талимончик Павло Степанович).

Кращим сільським головою було визнано Салія Володимира Васильовича –Сербинівського сільського голову.

Особливого значення  в роботі районної ради сьогодні набуває  інформаційна складова. Рівноправна співпраця з громадськими організаціями та засобами масової інформації має на меті максимально наблизити представницьку владу нашого краю до територіальних громад  та жителів нашої району. Працює офіційний веб-сайт Старокостянтинівської районної ради.

Створення умов для подальшого економічного зростання, підвищення інвестиційно-інноваційної активності та поліпшення рівня життя населення – основна мета соціально-економічного та культурного розвитку Старокостянтинівщини.

Сьогодні на контролі районної ради знаходиться 57 районних програми, в тому числі: 17 програм передбачають економічний розвиток району, 8 – соціальний, 13 – освітній та 7 – розвиток охорони здоров’я.

Однак виконання намічених нами заходів, хочемо ми того чи ні, напряму залежить від обсягу та наповнення районного бюджету, прийняттю та виконанню якого повинна бути підпорядкована напружена і цілеспрямована робота як органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, так і в цілому всього депутатського корпусу.
У 2009 році до загального фонду бюджету району надійшло податків, зборів  (обов’язкових платежів)  без  врахування  міжбюджетних  трансфертів – 13 млн. 203,3 тис.грн., що склало  107,9 % до показників, затверджених місцевими радами.

Власні надходження загального фонду збільшено на 1 млн. грн., темп приросту до минулого року склав 13,8 %, або в сумі 1 млн. 620 тис.грн. Це досягнуто завдяки збільшенню надходжень податку з доходів фізичних осіб та плати за землю.

Податок з доходів фізичних осіб – це основна частка доходів, що надійшла до місцевих бюджетів району, він становив у 2009 році 60,2 % всіх надходжень.   Приріст  надходжень  цього  податку  до  минулого  року  склав 370,9 тис.грн. або 104,9 відсотка. Усі сільські ради району забезпечили виконання цього показника.

Вагомим джерелом наповнення дохідної частини місцевих бюджетів також  є  плата за землю,  надходження якої порівняно з  2008  роком зросли на 63,4 % і склали 1 млн. 312,3 тис. гривень.

В середньому в районі на одного мешканця припало 353 гривень доходів від загального фонду бюджету.

У 2009 році з врахуванням дотацій вирівнювання та субвенцій, одержаних з державного бюджету в бюджет району, мобілізовано доходів на суму майже 100 млн. 495,4 тис.грн., що дозволило забезпечити фінансування першочергових та захищених видатків бюджетів сільських рад та районного бюджету, профінансувати  інші  видатки,  а  також  передбачити  у  бюджеті  району  на 2009 рік значне збільшення видатків загального фонду на фінансування майже всіх галузей, зокрема:

- діючої мережі закладів і установ освіти  –  33 млн. 377,3 тис.грн. (збільшення видатків на 3 млн. 465 тис.грн.);

- мережі закладів охорони здоров’я –  25 млн. 310,8 тис.грн. (збільшення видатків на 1 млн. 708,9 тис.грн.);

- діючої мережі установ культури –   4 млн. 395,0 тис.грн. (збільшення видатків на 480,4 тис.грн.);

 - на  розвиток  фізичної  культури  і  спорту  з  районного  бюджету – 450,6 тис.грн. (збільшення видатків на 51,7 тис.грн.).

На фінансування районних комплексних та цільових програм в районному бюджеті на 2009 рік було передбачено 839,2 тис.грн.

За перший квартал поточного року зберігається темп приросту власних надходжень до загального фонду бюджету району. До загального фонду надійшло податків, зборів (обов’язкових платежів), без врахування міжбюджетних трансфертів, 2 млн. 771,2 тис.грн.   До річних обсягів, врахованих Міністерством фінансів України, виконання цих доходів в цілому в районі склало 21,6 відсотка.

Всього доходів за 3 місяці 2010 року до загального фонду бюджету району з врахуванням дотацій вирівнювання та субвенцій, одержаних з державного бюджету мобілізовано на суму 24 млн. 114,4 тис.грн., що дає можливість забезпечити фінансування першочергових та захищених видатків, профінансувати інші видатки на виконання бюджетними установами своїх функцій, не допустити заборгованості із соціальних виплат населенню.

На основі оцінки тенденцій економічного і соціального розвитку району за останні роки та сучасних вимог пов’язаних зі вступом України до СОТ, визначено напрями соціально-економічного та культурного розвитку краю у 2009 році, а також пріоритети діяльності органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.

У програмі соціально-економічного та культурного розвитку району на 2009 рік визначено такі основні завдання:

- стабілізація фінансового стану суб’єктів господарювання в умовах фінансово-економічної кризи;
- нарощування обсягів виробництва конкурентоспроможної продукції на промислових підприємствах;
- підвищення ефективності роботи аграрного сектору;
- підтримка малого підприємництва;
- підвищення ефективності витрачання бюджетних коштів;
- покращення здоров’я жителів району;
- сприяння доступу населення до якісної освіти та знань;
- посилення відповідальності суб’єктів економічної діяльності за забруднення навколишнього середовища;
- посилення безпеки праці у всіх сферах економічної діяльності;
- 100% сплата за спожиті природний газ та електроенергію;
- підвищення якості транспортних послуг;
- запровадження сучасних засобів зв’язку;
- налагодження конструктивної співпраці та узгодженості дій органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

За 2009 рік промисловими підприємствами району реалізовано продукції на суму 21,9 млн. грн. У січні-березні 2010 року реалізовано продукції на суму 1318,8 тис.грн.
На ВАТ "Старокостянтинівський спеціалізований кар’єр" збудовано нову технологічну лінію по виготовленню кубовидного щебеню, що дало можливість підвищити якість продукції. Підприємством вироблено гальки, гравію, щебеню та каменю дробленого 611,5 тис.тонн, що становить 71% випуску 2008 року (860,3 тис.тонн) на суму 20,7 млн.грн., протягом І кварталу 2010 року вироблено 59,8 тис. тонн на суму 1541,4 тис.грн..

Стабільно функціонував транспортно-дорожній комплекс. Обсяги пасажирських перевезень за 2009 рік становили 1 млн. 36 тис. пасажирів, а пасажирооборот – 14 млн. 191 тис. пасажиро-кілометрів. За січень-березень 2010р. обсяги пасажирських перевезень становили 248,0 тис. пасажирів, що на 24,3%  більше  проти  січня-березня  2009  року,  а  пасажирооборот  становить 3,4 млн. тис. пас. км, що становить 124,3% пасажирообороту відповідного періоду 2009 року.

Станом на 01.01.2009 року діяло 70 малих підприємств. У 2009 році зареєстровані чотири малі підприємства: ТОВ "Індустріальний союз Поділля" с.Сахнівці – виробництво інших виробів з деревини, ТОВ "Думна Агро" с.Губин – вирощування зернових та технічних культур, ТОВ "Відродження-Іршики" с.Іршики – вирощування зернових та технічних культур, обслуговуючий кооператив "Старокостянтинів-Агро" с.Сахнівці – оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, олією, тваринним маслом та жирами. Переважна більшість малих підприємств району функціонує в сільському господарстві, торгово-посередницькій діяльності, у промисловості. Протягом І кварталу 2010 року зареєстровано 3 малих підприємства.

У відповідності до Програми підтримки малого підприємництва у Старокостянтинівському районі на 2009-2010 роки з метою  створення та оновлення електронної бази даних суб'єктів малого і середнього підприємництва та  надання  їм  нормативно-правової  документації  з  районного  бюджету  у 2009 році було виділено 7 тис.грн.  

В  районі  на  початок  2009 року підприємницькою діяльністю займались 890 осіб. Надходження коштів від єдиного податку на підприємницьку діяльність до бюджету району за 2009 рік становили 379,1 тис.грн. Станом на 01.04.2010 року в районі працювало 836 суб'єктів підприємницької діяльності-фізичних осіб, платників податків. За січень-березень зареєстровано 35 фізичних осіб-підприємців. Найбільша кількість приватних підприємців 497 осіб (59,4%) працює в торгівлі, 86 особи (10,3%) в сільському господарстві, 87 осіб (10,0%) в переробній промисловості. Біля 90% суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб працюють на спрощеній системі оподаткування.

Надходження коштів від єдиного податку на підприємницьку діяльність до бюджету району у І кварталі 2010 року становили 88,5 тис.грн.

В  усіх  сферах  економічної  діяльності  району  за  2009  рік  створено   529 нових робочих місць, в тому числі в галузях економіки – 335 робочих місць, фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності – 96 робочих місць і за трудовими договорами з фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності – 98 робочих місць.
У I кварталі 2010 року створено 124 нових робочих місця, у тому числі для найманих працівників у юридичних осіб – 77, для найманих працівників у фізичних осіб-підприємців – 14, для фізичних осіб-підприємців – 33 робочих місць.

Одним з найважливіших напрямів діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади в районі є забезпечення стабільного зростання виробництва сільськогосподарської продукції. Серед програм економічного блоку "Програма розвитку агропромислового комплексу Старокостянтинівського району на 2008-2010 роки" займає особливе місце і перебуває на постійному контролі депутатів районної ради. З районного бюджету у 2009 році на виконання даної Програми було виділено 11,5 тис.грн.

В 2009 році аграріями Старокостянтинівщини було вирощено та зібрано 144,8 тис.тонн зерна, в тому числі в агроформуваннях – 123,2 тис.тонн. Валове виробництво озимої пшениці становить 51,3 тис.тонн, більше 70% якої складає продовольче зерно 2-4 класу. Вирощено 41,2 тис.тонн цукрових буряків, 50 тис.тонн картоплі, 11,7 тис.тонн овочів.

В поточному році в рослинництві значно покращено структуру посівних площ. Під урожай 2010 року посіяно на 3,5 тис.га більше озимих зернових, ніж в попередньому році.  Збільшена  площа  посіву  кукурудзи  на  зерно  до  8 тис.га (в 2 рази). Особливу увагу звернуто на технічні культури.  Цукрові буряки посіяно на площі  3,2 тис.га (площу збільшено в 2 рази). Передбачається розширення  посівів  соняшнику  до  2  тис.га  (в  2  рази),  сої  –  до  4,5  тис.га   (в 5 разів). За рахунок розширення площ під вищезазначеними культурами передбачається покращення фінансового стану агроформувань району.

Є певні проблеми в галузі тваринництва. В усіх категорій господарств станом на 1 січня 2010 року утримувалось 13,9 тис. голів ВРХ,  що в порівнянні з 1 січня 2009 року менше на 4 %, та 15,2 тис. свиней, що в порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 21 %.

Усіма категоріями господарств за 2009 рік реалізовано 2818 тонн м’яса, що в порівнянні з минулим роком, менше на 184 тонни, або на 6 %. Виробництво молока збільшилось на 3513 тонн, або на 10%. і складає 37481 тонну, відповідно надій молока на корову склав 4060 кг.

За 2009 рік СГК ім. Щорса та ФГ "Бізон-1" збільшили поголів’я корів, відповідно на 75 та 52 голови, за що отримали з державного бюджету відповідно 225 тис.грн. та 156 тис.грн. В  СГК ім. Щорса на початку року встановили молокопровід на 200 голів корів,  в ФГ "Бізон-1" закуплено змішувач і роздавач кормів "Євромікс" для змішування і роздавання різних видів кормів, проведено реконструкцію приміщення для безприв’язного утримання 150 голів корів та доїння в молочному залі "Ялинка".

Вперше за останні роки районною радою затверджено технічну документацію з нормативно-грошової оцінки земельних ділянок по Вишнопільській та Вербородинській сільських радах.

За звітний період значна увага приділялась питанням розвитку сільської інфраструктури. Зокрема, на виконання Програми газифікації населених пунктів Старокостянтинівського району на 2006-2010 роки продовжувалось будівництво підвідного газопроводу від села Іршики до сіл Круча, М.Мацевичі, В.Мацевичі, Раштівка, Шевченка. Розпочато будівництво підвідного газопроводу до сіл Хутори, Радківці, Демківці, Жабче, Громівка, Половинники, Огіївці, Писарівка, на що з районного бюджету у 2009 році виділено 298 тис.грн.  На даний час прокладено 6,8 км газопроводу.

Завершено будівництво внутрішніх газових мереж в селах В.Мацевичі, Круча, Шевченка, Круглики, в яких газифіковано 279 будинків. Всього в селах району за звітний період газифіковано природним газом 466 будинків.

На виконання Програми зовнішнього освітлення населених пунктів Старокостянтинівського району побудовано і відновлено 8,3 км ліній електромереж зовнішнього освітлення. Встановлено 19 зонних лічильників. Вуличне освітлення повністю переведено на диференційований облік використаної електроенергії. Старокостянтинівським РЕМ проводиться обстеження 31 населеного пункту по 22 сільських радах району на предмет відновлення вуличного освітлення у 2010 році.

Людина, її життя та здоров’я є найвищими соціальними цінностями держави, визначеними Конституцією України. Забезпечення належного рівня медичного обслуговування населення залишається пріоритетним напрямком діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади. Комплекс заходів щодо подальшого розвитку галузі відображено у 7 діючих цільових програмах, на реалізацію яких в районному бюджеті на 2009 рік було передбачено 225,6 тис.грн.

Пріоритетність у фінансуванні цієї важливої галузі у звітному періоді, позитивно відобразилася на зрушеннях та досягненнях охорони здоров’я Старокостянтинівщини.
У 2009 році в рамках виконання Міжгалузевої програми "Здоров’я нації" на період до 2011 року"  придбано обладнання, медикаменти та вироби медичного призначення на загальну суму 124,9 тис.грн. Вартість одного ліжко-дня у 2009 році становила 112,7 грн. при запланованих 99,87 грн., видатки по медикаментах – 6,92 грн. при плані 4,58 грн..

Сьогодні залишається надзвичайно актуальною проблема зростання захворюваності на туберкульоз. З метою вирішення цієї проблеми на 10 сесії районної ради затверджено "Регіональну програму боротьби з туберкульозом у Старокостянтинівському районі на 2007-2010 роки", на фінансування якої з районного бюджету у 2009 році  виділено коштів у сумі 75,3 тис.грн., а на виконання державної комплексної програми "Цукровий діабет та лікування цукрового діабету" –  кошти у сумі 25,4 тис.грн.

З метою забезпечення зниження рівня захворюваності, інвалідності та смертності сільського населення шляхом підвищення рівня доступності кваліфікованої медичної допомоги сільським жителям та поліпшення умов функціонування закладів охорони здоров’я в сільській місцевості на двадцять шостій сесії районної ради було прийнято Програму розвитку охорони здоров'я сільського населення Старокостянтинівського району на 2009-2011 роки.

В районі продовжується зініційована районною радою акція "Подаруй вікно лікарні", яка дала змогу  у 2009 році провести заміну вікон на металопластикові в центральній районній лікарні – 103;  на ФАПах району – 72; в Самчиківській дільничній лікарні – 31, в Красносілецькій АЗПСМ – 2. Всі ФАПи району забезпечені сухо-жаровими шафами.
 
Продовжувалось будівництво жіночої консультації, на добудову якої у 2009 році було освоєно 2 млн. 600 тис.грн., в тому числі 600 тис.грн. – з районного бюджету.

Серед визначених пріоритетів діяльності органів місцевого самоврядування та виконавчої влади в районі, особливе місце посідає подальший розвиток освіти, зміцнення позицій, відображених у заходах і напрямках цільових Програм затверджених у минулих роках, а також у виробленні нових ефективних підходів до освітянської сфери. В даний час на контролі районної ради знаходиться 13 Програм, направлених на розвиток цієї галузі.

Так, на реалізацію заходів районної Програми "Шкільний автобус" на 2003-2010 роки з районного бюджету у 2009 році було виділено коштів у сумі 501 тис.грн. За вказані кошти було придбано шкільний автобус марки "Газель" для потреб Ладигівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, здійснювався підвіз учнів до місця навчання та додому та педагогічних працівників. 

Протягом звітного періоду значна увага приділялась покращенню матеріально-технічної бази закладів освіти району. У 8 загальноосвітніх закладах та у ДОК "Калинівка" 206 вікон та 8 дверей замінено на металопластикові. У Великомацевицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів введено в дію котельню та відремонтовано покрівлю їдальні. У Великочернятинській ЗОШ І-ІІІ ступенів відремонтовано покрівлю в школі та їдальні.  В 5 школах району облаштовано внутрішні туалети.

Надзвичайно актуальним у 2010 році залишається питання оздоровлення дітей шкільного віку.  Цій меті підпорядковане виконання Програми відпочинку та оздоровлення дітей Старокостянтинівського району на 2009-2013 роки.

У 2009 році спільними зусиллями районної ради та органів виконавчої влади забезпечено поліпшення матеріально-технічної бази Дитячого оздоровчого комплексу "Калинівка", зокрема, проведено ремонт душових, замінено інженерні комунікації, зроблено капітальний ремонт актової зали, замінено покрівлю на спальних корпусах, вхідні двері, відремонтовано електромережу, відремонтовано та замінено покрівлю на харчоблоці, проведено благоустрій пляжу, місця для купання, території та спортивного майданчика, відремонтовано ігрові споруди, а також забезпечено безперебійне електро-  та водопостачання, виділено кошти  на оздоровлення та відпочинок дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, надається допомога в організації перевезення груп дітей до табору тощо.

Якісно новий підхід щодо становища молоді в нашій державі  висвітлено  у прийнятій на 21 сесії районної  ради "Районній програмі реалізації молодіжної політики до 2010 року". Комплекс заходів, передбачений даною Програмою, знаходить своє поглиблене відображення й у інших нових Програмах, пов’язаних із розвитком галузі освіти. Зокрема, з метою більш повної реалізації окремого пункту Районної програми реалізації молодіжної політики до 2010 року – "закріплення позитивного іміджу здорового способу життя" в "Районній програмі розвитку фізичної культури і спорту у Старокостянтинівському районі на 2007-2011 роки", визначено першочергові та перспективні заходи, спрямовані на формування в районі у 2007-2011 роках національної моделі розвитку фізичної культури і спорту на демократичних та гуманістичних засадах.
Навчання і виховання підростаючого покоління на сьогодні неможливі без психологічного супроводу, який повинен сприяти вирішенню освітніх і виховних задач, професійної гнучкості молоді, формуванню готовності до особистісного, професійного, політичного вибору, формуванню соціальної компетентності як передумови ефективної соціалізації молоді.

З метою підвищення ефективності надання психологічних і соціальних послуг спеціалістами психологічної служби, збільшенні кількості практичних психологів і соціальних педагогів у навчальних закладах як ключових спеціалістів  забезпечення  адаптивного  і  комфортного  освітнього  простору  на двадцять дев'ятій сесії районної ради було прийнято районну програму розвитку психологічної служби системи освіти  Старокостянтинівського району на період до 2012 року.

Необхідною складовою забезпечення соціальних гарантій є високий рівень зайнятості населення. На 29 сесії районної ради затверджено "Програму зайнятості населення Старокостянтинівського району на 2010-2011 роки".  У Програмі визначено комплекс заходів щодо вирішення проблем у сфері зайнятості населення, зокрема об’єднання партнерських зусиль роботодавців, органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, служби зайнятості, профспілкових організацій. Всього за січень-квітень 2010 року на обліку в службі зайнятості перебувало 1346 сільських мешканців, що 710 осіб менше, ніж за відповідний період минулого року. Станом на 01.05.2010 року на обліку залишилось 663 особи,  що  на 570 осіб менше проти 01.05.2009 року.  Протягом 4 місяців 2010 року до міськрайонного центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні звернулося 563 незайнятих трудовою діяльністю особи, що на  206 осіб  більше  проти аналогічного періоду  2009 року;  працевлаштовано 544 особи, що на 12,2% більше порівняно з відповідним періодом минулого року.

З боку органів місцевого самоврядування та виконавчої влади продовжує приділятись велика увага питанням соціального захисту малозахищених верств населення.

З метою вирішення невідкладних питань організаційно-правового та інформаційного забезпечення, матеріально-технічного, медичного, соціально-побутового, культурного обслуговування малозабезпечених громадян району, здійснення конкретних заходів, спрямованих на забезпечення права кожного громадянина на достатній життєвий рівень, надання адресної підтримки незахищеним верствам населення, соціально-правової, трудової та медичної реабілітації  інвалідів, залучення до співробітництва недержавних громадських організацій з державними установами на сімнадцятій сесії районної ради була прийнята  районна  комплексна  програма  соціального  захисту  населення  на 2008-2010 роки, на виконання якої у 2009 році з районного бюджету було виділено 15 тис.грн..

Важливим питанням діяльності органів влади залишається вирішення проблеми подолання дитячої безпритульності та бездоглядності. В районі продовжує діяти "Програма подолання дитячої бездоглядності і безпритульності на 2006-2010 роки", фінансування якої було виділено кошти в обсязі 5 тис.грн.. Необхідність формування дитячих будинків сімейного типу дасть можливість більше приділяти уваги дітям, яких доля позбавила батьківської опіки і турботи, а також допоможе усім дітям знайти своє місце в житті.

Одним з основних напрямків спільної діяльності районної ради та органів виконавчої влади є розробка та затвердження "Програми розвитку автомобільних доріг загального користування та доріг комунальної власності у Старокостянтинівському районі  на 2009-2011 роки".  Мережа автомобільних доріг загального користування місцевого значення, що знаходяться на балансі Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області, становить 388,7 км, з яких 170 км за своїми експлуатаційними характеристиками не відповідають вимогам нормативних документів відповідно по показниках: рівності, наявності ямковості та деформацій покриття проїзної частини тощо. Загальна протяжність комунальних доріг у населених пунктах району становить 534,4 км. З них з асфальтним покриттям – 190,3 км, насипним покриттям – 263,5 км, ґрунтових доріг – 80,6 км. Понад 40% комунальних доріг потребують ремонту. Дана ситуація свідчить про нагальну необхідність вжиття дієвих заходів щодо вирішення проблем автодорожнього комплексу району. Реалізація завдань даної Програми в повному обсязі дасть змогу поліпшити транспортно-експлуатаційний стан автомобільних доріг, зменшити кількість дорожньо-транспортних пригод, поліпшити транспортне сполучення із сільськими населеними пунктами. Хочу відмітити плідну співпрацю в цьому напрямку органів місцевого самоврядування та ВАТ "Старокостянтинівський спеціалізований кар'єр", за сприяння якого в більшості населених пунктів району проводиться ремонт комунальних доріг.

Продовжуючи тематику дорожнього руху, слід також зупинитися на вирішені питань щодо забезпечення безпеки пересування транспортних засобів та пішоходів на дорогах Старокостянтинівщини. На 22 сесії районної ради затверджено "Програму підвищення безпеки дорожнього руху на території Старокостянтинівського району на період 2008-2013 роки", метою якої є зниження показників аварійності на вулично-дорожній мережі району, зменшення соціальної гостроти цієї проблеми, надання питанням безпеки дорожнього руху державної ваги та статусу основ загальної транспортної політики держави. Значну роботу під час затвердження даної Програми було проведено постійними комісіями районної ради. На їх засіданнях ретельно вивчались проблеми, що виникають в процесі діяльності як управління ДАІ УМВСУ в районі, так і інших відповідальних органів, із забезпечення безпеки дорожнього руху, знаходились шляхи їх вирішення. На виконання даної програми   в   районному   бюджеті   у  2009  році   виділено   кошти в сумі 20,0 тис.грн.

Районна  рада з розумінням ставиться до проблем правоохоронної діяльності. На вирішення проблем профілактики злочинності ще у 2006 році було прийнято комплексну програму профілактики злочинності у  Старокостянтинівському районі на 2006-2010 роки, виконання якої дозволить поліпшити діяльність органів виконавчої влади району щодо забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, спрямувати зусилля правоохоронних органів на протидію найбільш небезпечним посяганням на особу, її власність і громадський порядок, проявам організованої, економічної злочинності та корупції. Для вирішення цих проблем  у  2009  році  на  виконання  Програми  були  виділені  кошти  в сумі 35 тис.грн.

Концентрація зусиль органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, юридичних та фізичних осіб на необхідність утворення та розвиток єдиної системи забезпечення пожежної безпеки району, забезпечення державного нагляду за станом пожежної безпеки об’єктів та населених пунктів району дає змогу своєчасно протидіяти пожежам та зменшенням негативних наслідків від них.

З метою забезпечення бойової готовності пожежної техніки, аварійно-рятувального обладнання, належного технічного стану, заправки паливно-мастильними та іншими експлуатаційними матеріалами, вогнегасними речовинами у відповідності до Програми забезпечення пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів усіх форм власності, розвитку інфраструктури пожежної охорони по Старокостянтинівському району на 2003-2010 роки з районного бюджету було виділено 2 тис.грн.

Ще одним соціальним напрямком роботи органів місцевого самоврядування та виконавчої влади протягом звітного періоду було вирішення проблем розвитку культури в районі. За звітний період проведено заміну 13 вікон та 3 дверей на металопластикові у Староостропільській дитячій музичній школі та 12 вікон та 2 дверей у Левківському будинку культури. Проведені ремонти всіх пам’ятників та пам’ятних знаків загиблим воїнам, встановлено новий пам’ятник воїнам-односельчанам в селі Сербинівка.
В червні 2009 року під патронатом районної ради проведено районне свято до 360-ої річниці битви під Старим Острополем та встановлено, приурочений цій події, пам’ятний знак, який органічно вписався в природний ландшафт та став окрасою центральної частини села Остропіль.

Завершуючи свій звіт, хочу наголосити, що за цей період зроблено немало, але далеко не все. Найближчим часом вимагає нагального вирішення ряд питань, а саме:
• завершення будівельних робіт та введення в експлуатацію жіночої консультації та дитячого дошкільного закладу в селі Пашківці;
• проведення капітального ремонту Ладигівського фельдшерсько-акушерського пункту;
• переведення на електроопалення Пеньківської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
• продовження робіт по подальшій газифікації населених пунктів району, насамперед, Радковецької, Огіївської та Стецьківської сільських рад.

Шановні колеги!

Сила рад усіх рівнів у їх єдності та взаємопідтримці.

Сьогодні я звертаюся до депутатів районної та сільських рад, сільських голів, представників виконавчої влади, керівників підприємств та організацій із словами вдячності за вашу роботу, за ті позитивні зрушення, яких ми досягли, незважаючи на складні суспільно-політичні та економічні процеси в країні.

Незабаром розпочнеться підготовка до проведення чергових виборів до місцевих рад. Щиро бажаю, щоб ми прийшли до них не поодинці, а згуртованою командою однодумців, людей, яким не байдужа доля жителів Старокостянтинівщини, і продовжували надалі втілювати наші добрі починання.

Впевнений, що у  розбудові демократичної держави європейського зразка вирішальна роль належить місцевому самоврядуванню. Тому я бажаю вам і надалі впроваджувати у життя проекти, що спрямовані на зростання економічного та інтелектуального потенціалу району. Адже
завдання кожного з нас – працювати злагоджено, обдумано, сповідуючи, у першу чергу, інтереси територіальної громади, яку ми представляємо.

Голова районної ради С.Фесун
Вхід на сайт

Відео

Онлайн естафета
"Чужого болю не буває"


Актуально


Районний бюджет на 2017 рік 

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні
 

Безоплатна правова допомога
 

До відома депутатів районної ради
 

Результати поіменного голосування 9 сесія 21.12.2016 року  
Календар
«    Березень 2017    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Погода


Районне радіо


Архів новин

Лютий 2017 (8)
Січень 2017 (9)
Грудень 2016 (19)
Листопад 2016 (18)
Жовтень 2016 (14)
Вересень 2016 (13)
  Головна - Паспорт району - Нормативно-правова база - Керівництво районної ради - Контакти
При використанні матеріалів даного сайту обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "strkrada.km.ua".
© 2014 Старокостянтинівська районна рада. Всі права захищено