Вітальне слово
 
 
Старокостянтинівський район
 
 
ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

Раді вітати усіх, хто завітав на офіційний веб-сайт Старокостянтинівської районної ради.

Новітні технології та всесвітня мережа Інтернет дають нам можливість ще повніше висвітлювати роботу районної ради, надавати громадянам повну та вичерпну інформацію щодо діяльності органів місцевого самоврядування.

Сподіваємося, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням Старокостянтинівщини.

Старокостянтинівський район – це маленька частина чудової і неповторної Подільської землі. Нам завжди було і є чим пишатися, особливо щирими та працьовитими людьми, нашими земляками.

Запрошуємо всіх до співпраці, чекаємо на Вашу підтримку, активне спілкування і конкретні пропозиції.
 
     
 
 
     
 
 
Розділи сайту

Оголошення


Паспорти бюджетних програм 

Конкурс на право оренди об’єктів нерухомого майна
до 21 лютого 2017 року 

З 01.07.2016 року зміни щодо виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам 

СПІЛЬНЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ 

Результати виборів депутатів Старокостянтинівської районної ради 

ГРАФІК руху автобусів міжміського та приміського сполучення 

Звіт за 2015 звітний рік діяльності про свою структуру власності КП  

Запровадження сервісу Міністерства юстиції України щодо отримання свідоцтва про народження дитини безпосередньо в пологовому будинку

Запровадження електронного сервісу з проставлення апостиля 

Громадські об'єднання реєструватимуть у Старокостянтинівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги 
Діяльність депутатів

Tweets by strkrada
Корисні посилання
Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал України
Хмельницька обласна рада
Старокостянтинівська районна державна адміністрація
Статистика
Всього на сайті: 4
Гостей: 4
Користувачі: Відсутні
Роботи: Відсутні

Всього відвідало: 153276 чол.
Переглядів: 409
Звіт голови Сергій Фесуна про роботу Старокостянтинівської районної ради п’ятого скликання
Постановою Верховної Ради України №2412-VІ від 01.07.2010 року на 31 жовтня цього року призначені чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. І відповідно закінчується каденція Старокостянтинівської районної ради п’ятого скликання.

Чотири з половиною роки пройшло з того часу, як виборці Старокостянтинівського району довірили нам представляти свої інтереси в районній раді. Протягом усієї каденції діяльність районної ради здійснювалась відповідно до основних положень Конституції України, Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, планів роботи ради і була спрямована на стабілізацію соціально-економічного та культурного розвитку Старокостянтинівщини, збереження та подальше зміцнення об’єктів спільної власності територіальних громад сіл району, покращення рівня життя наших виборців. Про результати цієї роботи я щорічно звітував перед радою. Ці звіти, а також сесійні документи, статті та інтерв’ю керівництва та депутатів ради постійно висвітлювалися в засобах масової інформації. Сьогодні ж, я хочу прозвітувати перед вами за весь період діяльності районної ради п’ятого скликання.

Депутатський корпус районної ради п’ятого скликання вперше був обраний за пропорційною системою. До її складу увійшли представники: блоку “Наша Україна” (28 депутатів), виборчого блоку Юлії Тимошенко (27 депутатів), Народного  блоку  Литвина  (14 депутатів),  районної  організації Соціалістичної Партії України (9 депутатів), районної організації Партії регіонів (8 депутатів), виборчого блоку  Юрія Кармазіна (4 депутати).

На мій погляд, така виборча система була досить недосконала і не могла задовольнити наших виборців. На місці депутата вони хотіли б бачити конкретну людину, до якої можна звернутися із запитом, по допомогу, яка б знала про проблеми свого округу та вирішувала б їх. Сьогодні ж, у Старокостянтинівській районній раді своїх представників мають лише 19 сільських рад із 30, понад 50 відсотків депутатів – жителі міста. Тому, будучи в травні цього року учасником парламентських слухань “Реформування законодавства України про місцеві вибори в інтересах територіальних громад” у Верховній Раді я підтримував позицію представників органів місцевого самоврядування про проведення місцевих виборів за мажоритарною системою (на жаль, законодавці не в повній мірі прислухались до наших пропозицій).

Основними напрямками роботи депутатського корпусу районної ради з моменту його обрання були: вирішення соціальних питань; співпраця з радами базового рівня; підвищення відповідальності впливу на соціально-економічну політику  в районі; задоволення спільних інтересів територіальних громад.

Діяльність районної ради п'ятого скликання я б умовно  розділив на три етапи. Перший етап – етап становлення. Пленарні засідання тоді проходили емоційно та бурхливо, давалась взнаки протилежність в політичних поглядах депутатів.  Другий (основний і найбільш тривалий) – етап конструктивної роботи, на якому нам вдалось утвердити позиції районної ради, об’єднати депутатський корпус для вирішення всіх проблемних питань життєдіяльності району, налагодити співпрацю з виконавчими та представницькими органами влади в районі. Саме на цьому етапі  робота обох гілок влади була найбільш злагодженою та ефективною, основою якої були взаєморозуміння та співпраця з районною державною адміністрацію.  Це дозволило зберегти в районі позитивні напрацювання попередніх років, поглибити якісні зміни в економіці та соціальній сфері. На жаль, з наближенням чергових виборів до місцевих органів самоврядування, з травня 2010 року розпочався етап протистояння між органами місцевого самоврядування та райдержадміністрацією, який триває і досі.

Незважаючи на обставини, я, як голова районної ради, своїми першочерговими обов’язками завжди вбачав:

- недопущення політичного протистояння між депутатами від різних партій та виборчих блоків,  об’єднання їх для вирішення всіх проблемних питань життєдіяльності району;

- забезпечення тісної співпраці всього депутатського корпусу з органами виконавчої влади на всіх рівнях, особливо з питань виконання програми соціально-економічного розвитку нашого району;

- сприяння активній участі всіх депутатів  у формуванні та виконанні  головних напрямків розвитку як інфраструктури, так і промислового та сільськогосподарського виробництва в районі, враховуючи потреби та побажання сільських територіальних громад.

Вважав і вважаю, що найголовніший об’єкт діяльності будь-якої влади – є людина з усіма її суспільними проблемами. Саме цій стратегічній меті була підпорядкована робота нашої районної ради і моя, зокрема, як голови.

Забезпеченню ефективності роботи районної ради та її органів сприяло проведення низки організаційних заходів. На перших пленарних засіданнях було затверджено регламент районної ради, положення про постійні комісії та президію ради, утворено шість постійних комісій та сформовано шість депутатських фракцій. Голови постійних комісій та фракцій районної ради увійшли до складу президії районної ради.

Засідання постійних комісій та президії завжди проходили злагоджено і по-діловому, що сприяло  організованій та конструктивній роботі сесій ради. Проте слід зазначити, що з наближенням закінчення каденції значно знизилась активність депутатів в роботі комісій, мали місце непоодинокі випадки коли було під загрозою зриву проведення засідань постійних комісій, про що я неодноразово наголошував на засіданнях президії та сесіях районної ради, а окремі депутати практично ніколи не брали участі у засідання постійних комісій.

Та все ж основною діяльністю ради була і залишається сесійна робота. Спочатку цього скликання було проведено 33 сесії ради, на яких розглянуто   430 питань, прийнято 546 відповідних рішень.

Усі рішення районної ради спрямовані на забезпечення соціально-економічного та культурного розвитку району, покращення рівня життя його мешканців, удосконалення діяльності ради. За тематикою рішення сесій районної ради можна розділити на кілька основних груп: найчисельніша з них стосувалася виконання, затвердження районних програм або внесення до них певних змін – 153; 43 рішення – з бюджетних питань (формування, затвердження, виконання районного бюджету, внесення змін до нього тощо); 45 рішень стосовно питань власності.

Виражаючи та захищаючи інтереси своїх виборців, виконуючи їх доручення в межах своїх повноважень, депутати районної ради активно використовували таку форму роботи як депутатські запити та звернення. За період   з  травня  2006  по  вересень  2010  року  районною  радою  розглянуто   89 депутатських запитів, що свідчить про небайдужість до стану справ в районі, а також про прагнення до позитивних змін щодо покращення якісних та кількісних показників життєдіяльності громади.

Крім того, на сесіях районної ради було прийнято 51 цільову програму. Метою їх прийняття стала необхідність пожвавлення соціально-економічного та культурного розвитку району. Йдеться про такі важливі складові життєдіяльності району, як: газифікація населених пунктів району та їх зовнішнє  освітлення, розвиток та забезпечення діяльності об`єктів соціально-культурного призначення, розвиток медичної, освітянської та культурної сфери, розвиток агропромислового комплексу та малого підприємництва, підвищення безпеки дорожнього руху на території Старокостянтинівського району, оздоровлення та відпочинок дітей, розвиток фізичної культури і спорту, тощо.

Виконання цих програм дало змогу досягнути певних результатів у всіх сферах життєдіяльності району.

Охорона здоров’я. Людина, її життя та здоров’я є найвищими соціальними цінностями держави, визначеними Конституцією України. Тому районною радою планомірно втілювались  заходи щодо поліпшення умов функціонування закладів охорони здоров’я та покращення надання якісних медичних послуг мешканцям району.

Пріоритетність у фінансуванні цієї важливої галузі у 2006 - 2010 роках, позитивно відобразилася на зрушеннях та досягненнях охорони здоров’я Старокостянтинівщини. Так зокрема: проведено капітальні ремонти в акушерсько-гінекологічному, дитячому, травматологічному, хірургічному, кардіологічному, неврологічному відділеннях Старокостянтинівської центральної районної лікарні. Відремонтовано покрівлю в хірургічному та терапевтичному корпусах.

З ініціативи районної ради в районі проходила акція “Подаруй вікно лікарні”, яка дала змогу встановити: 270 металопластикових вікон у центральній районній лікарні,  182 – на ФАПах району, 47 - в Самчиківській дільничній лікарні, 20 – у Великомацевицькій амбулаторії сімейної медицини 4 – у  Красносілецькій АЗПСМ, замінити  36 дверей.
За кошти районного бюджету суттєво оновлено  парк автомобілів швидкої допомоги, придбано нове сучасне медичне обладнання.

Завершено, розпочате на початку 90-х років,  будівництво жіночої консультації, на що  за період з 2007 по 2010 рік з різних джерел фінансування було виділено понад 4,5 млн.грн. Збудовано нову кисневу станцію.

В  сфері особливої увага районної ради перебували сільські заклади охорони здоров’я. Так, переобладнано на газове опалення  Старостропільську дільничну лікарню, Сковородківську амбулаторію сімейної медицини, фельдшерсько-акушерські пункти в селах Григорівка, Калинівка, Вишнопіль, Мартинівка, Морозівка, В.Керекешина та Хижники. В Підгірнянській та Самчиківській дільничних лікарнях газові котли замінено на більш економні. Переведено на електроопалення  ФАПи сіл Пеньки, Губча, Чорна, Іршики, Северини, Немиренці, Деркачі, В.Чернятин.  Підходить до завершення капітальний ремонт Ладигівського фельдшерсько-акушерського пункту.

Сьогодні ФАПи району стовідсотково забезпечені сухожаровими шафами, дитячими вагами, гінекологічними кріслами, телефонним зв'язком, За рахунок коштів сільських бюджетів істотно збільшилось фінансування  їх медикаментозного забезпечення.

На жаль, в нинішніх умовах держава не в повній мірі забезпечує належне фінансування закладів охорони здоров’я, особливо в сільській місцевості. Розуміючи це, депутатський корпус районної ради неодноразово приймав рішення про виділення коштів з районного бюджету  на додаткове фінансування галузі. В цілому за 2006-2010 роки від перевиконання власних надходжень на підтримку розвитку охорони здоров’я з районного бюджету додатково було виділено понад  2,5 млн.грн.

Та все ж  без кваліфікованих фахівців своєї справи, без відданих медицині людей, вирішити питання збереження галузі неможливо.  Тому я щиро вдячний всім медичним працівникам району – лікарям, завідуючим ФАПами, медичним сестрам та санітаркам за їхню самовіддану працю в нелегких умовах сьогодення, за витримку, розуміння та відданість професії.

І хоч у нас суттєво покращились інтегральні показники системи охорони здоров’я, вважаю,  що в найближчій перспективі нам необхідно звернути увагу на вирішення питання підвищення соціального статусу медичного працівника, рівня його оплати праці, забезпечення житлом.

Освіта.   Сьогодення невпинно продовжує стверджувати незмінну та всім відому істину – освічена людина, освічене суспільство є основними рушіями прогресу і розвитку держави. Тому належне функціонування освітянської галузі було об’єктом підвищеної уваги районної ради .

 Так за останні чотири роки було відновлено роботу 8 дитячих дошкільних навчальних закладів у селах: Вишнопіль, Сербинівка, Ладиги, Іршики, Миролюбне, Немиренці, В.Чернятин і Баглаї.

Модернізовано газові котельні Сахновецької, Самчиківської, Великочернятинської загальноосвітніх шкіл. Замінено котли в Пашковецькій та Вишнопільській ЗОШ. З метою дотримання температурного режиму у приміщеннях Веснянської, Сковородківської, Воронковецької, В.Мацевицької, Іршиківської та Решнівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено  реконструкцію по переведенню котелень даних шкіл з твердого палива на газове опалення. У Миролюбненській ЗОШ І-ІІІ ступенів повністю відремонтовано харчоблок, проведено  капітальний ремонт покрівлі  Великочернятинської школи. Веснянківську, Воронковецьку, Великомацевицьку, Іршиківську, Губчанську, Миролюбненську, Решнівецьку та Радковецьку школи  облаштовано  внутрішніми санвузлами.

У відповідності до Програми енергозбереження у навчальних закладах району близько 400 вікон замінено на металопластикові.

В школах району обладнано 28 комп’ютерних комплексів, до складу яких входить 176  комп’ютерів, 5 ноутбуків, 1 мультимедійна дошка, 5 мультимедійних проекторів. Налагоджено електрону пошту з 26 навчальними закладами, підключено до мережі Інтернет 26 шкіл, 9 навчальних закладів мають власні інтернет-сайти.

На реалізацію заходів районної Програми “Шкільний автобус” на 2003-2010 роки придбано 12 шкільних автобусів, 7 з них – за кошти районного бюджету, що дало змогу суттєво покращити підвезення учнів та педагогічних працівників.

З метою покращення рівня оздоровлення дітей району в квітні 2008 року за рішенням сесії районної ради у спільну власність територіальних громад сіл району було прийнято оздоровчий табір “Веселка” і створено на його базі Дитячий оздоровчий комплекс “Калинівка”. За час, що минув, спільними зусиллями районної ради, відділу освіти районної державної адміністрації, Сербинівської сільської ради та окремих приватних підприємців було значно покращено матеріальну базу закладу. А саме: замінено покрівлю двох спальних корпусів та їдальні, відремонтовано та оновлено освітлювальну мережу, проведено реконструкцію актової зали та пральні, обладнано душові приміщення, впорядковано прилеглу територію. Перевиконання районного бюджету дало можливість виділити на ці потреби понад  300 тис.грн.

Значно покращився  рівень фахової підготовки вчителів. Сьогодні 93% з них мають вищу освіту, тоді як у 2005 році цей показник становив 67%. Приємно, що освітяни району неодноразово підтверджували свій високий професійний рівень на обласних та всеукраїнських конкурсах.

Учні Пеньківської ЗОШ І-ІІІ ступенів (вчитель Щербань В.С.) два роки поспіль ставали переможцями обласних змагань “Ігри чемпіонів” та захищали честь області на заключному етапі Всеукраїнських змагань, які проходили на базі Міжнародного дитячого центру “Артек”.

Досвід директорів шкіл та педагогічних колективів Самчиківської (директор Польовий І.П.) та Миролюбненської ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Катренюк К.В.) презентувався в обласному етапі конкурсу на кращу модель закладу “Панорама творчості”, за підсумками якого дані школи отримали відповідно перше і друге місця. Крім того в минулому році Миролюбненська ЗОШ І-ІІІ ступенів підтвердила статус навчального закладу “Школа сприяння здоров'ю національної мережі”. Вважаю, що у всіх цих здобутках є й значна заслуга бувшого керівника відділу освіти Сідлецького В.Є.

Те, що освітяни району і за сьогоднішніх нелегких політичних та економічних умов залишилися на висоті своєї суспільної місії, зуміли зберегти систему освіти і не розгубили своїх кращих професійних традицій, суттєво їх збагативши, – усе це заслуговує найтепліших слів і найcхвальніших оцінок. Такі успіхи наших освітян зобов'язують районну владу до того, щоб надалі вони здобувалися не самим лише ентузіазмом, щоб знання та повага до праці вчителя, її суспільний престиж ґрунтувались на достатніх організаційних та матеріальних засадах. Впевнений, що і надалі  рада  буде  підтримувати розвиток освіти, докладатиме максимум зусиль, щоб з кожним роком навчальні заклади ставали більш матеріально забезпечені, а вчителі могли надавати якісні освітні послуги.

Культура. На протязі всього скликання під постійним контролем районної ради  були питання створення  належних умов для розвитку галузі культури, відтворення та збереження культурної спадщини, естетичного виховання дітей та юнацтва, розвиток бібліотечної справи, розширення інфраструктури села, кінообслуговування населення.

На жаль, у нашій державі фінансування галузі все ще проводиться за залишковим принципом, але навіть в цих умовах нам вдалось зберегти  створену ще за радянських часів мережу закладів культури. Попри наявні труднощі з районного бюджету було профінансовано капітальні ремонти кінокультурного центру та  Левківського будинку культури, реконструкцію Григорівського будинку культури. Замінено вікна та двері у центральній районній бібліотеці та понад 60 вікон та 20 дверей в інших установах культури району. Вдалось покращити матеріально-технічну базу закладів культури, а саме: забезпечити  комп’ютерною технікою центральну району бібліотеку, районний будинок культури, районний історико-краєзнавчий музей, централізовану бухгалтерію відділу культури та туризму; придбати сценічні костюми в районний будинок культури та музичне обладнання та інструменти для закладів культури району. Загалом на 30 тис. книг вдалось поповнити бібліотечний фонд району.

Значна увага приділялась збереженню нашої історико-культурної спадщини. Зокрема, у зв’язку з відзначення 75-ої річниці голодомору в Україні, були відкриті пам’ятні знаки жертвам голодомору в селах Вишнопіль, Волиця Керекешина,  Великі Мацевичі, Губча, Немиринці, Пеньки, Радківці, Раштівка, Сахнівці та Сербинівка. Районною радрою було прийнято рішення про співфінансування спільно з Старокостянтинівською міською радою пантеону жертвам голодомору та політичних репресій. З ініціативи почесного громадянина Старокостянтинівського району О.М.Пажимського влітку  2009 року  під патронатом районної ради проведено районне свято до 360-ої річниці битви під Старим Острополем та встановлено, приурочений цій події, пам’ятний знак, який органічно вписався в природний ландшафт та став окрасою центральної частини села Старий Остропіль.

Свій вагомий внесок у розвиток культури району внесли бувший начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Москалюк В.І., керівники: Пеньківського будинку культури – Демчук Г.Д., Пашковецького – Бойместрук Н.І., Левківського – Кондратюк К.П., Чорнянського – Лізавчук О.Д., Стецьківського – Яцюк Т.В. та багато інших. Особливі слова вдячності хочу висловити учасникам муніципального фольклорного ансамблю імені Володимира Ножки (керівник – Людмила Ножка), знаного не тільки в нашому районі, а й далеко за межами нашої області. Знаю, що всупереч всім проблемам та труднощам сьогодення ви, шановні, вносите вагомий внесок у відродження національної культури, збереження українських традицій, на які так багатий наш край.

Інфраструктура села. Ефективне господарювання на селі визначається багатьма складовими, однією з яких є соціальна інфраструктура. Від рівня її розвитку  багато в чому залежить добробут населення. Тому так необхідно сьогодні створити сприятливі умови життєдіяльності мешканцям села,  надати їм  змогу користуватися всіма благами сучасної цивілізації. В першу чергу це стосується газифікації житла, ремонту доріг, освітлення населених пунктів.

Розуміючи це, депутатський корпус районної ради приділяв значну увагу розвитку сільської інфраструктури. Так, на виконання Програми газифікації населених пунктів Старокостянтинівського району на 2006-2010 роки було побудовано  підвідні газопроводи до сіл Малий Чернятин, Волиця-Керекешина, Сковородки, Мартинівка, Северини, Гнатки, Вербородинці, Киселі, Райки, Яремичі, Хижники, Малашівка, Іршики, Чорна, Ілляшівка, Губин, Ємці, Лажева, Великі Мацевичі, Круча, Малі Мацевичі, Раштівка, Круглики, Раштівка. Істотно  розширено внутрішні сільські газові мережі. Нині в районі природним газом користуються 8108  споживачів у 58 населених пунктах. Розпочато будівництво підвідного газопроводу до сіл Хутори, Радківці, Демківці, Жабче, Громівка, Половинники, Огіївці, Писарівка, Стецьки, Кучівка, Костянець.

Значний особистий внесок у газифікацію населених пунктів внесли голови вуличних кооперативів: Кондратюк Анатолій Дмитрович (с.М.Чернятин); Пиріжок Ганна Макарівна (с.Волиця-Керекешина); Кравчук Микола Васильович (с.Сковородки); Галушко Іван Васильович (с. Круглики); Рабинюк Василь Петрович (с.Мартинівка); Терещук Станіслав Прокопович (с.Северини); Швець Людмила Петрівна (с.Киселі); Мойчук Володимир Степанович (с.Чорна); Гнатюк Катерина Іванівна (с.Ілляшівка); Шевчук Олександр Федорович (с.Іршики); Гуцалюк Микола Анатолійович (с.Хижники); Поліщук Віктор Леонідович (с.Малашівка); Канчалаба Володимир Пилипович (с.Яремичі); Ключник Леонід Володимирович (с.В.Мацевичі); Нечеснюк Олексій Іванович (с.Круча); Куйдан Анатолій Іванович (с.М.Мацевичі); Звада Володимир Степанович (с.Раштівка); Розвод Володимир Михайлович (с.Вербородинці); Середа Надія Іванівна (с.Гнатки); Ништик Ганна Василівна, Іващук Василь Дмитрович (с.Лажева); Чорна Оксана Олександрівна (с.Ємці), Нікітюк Валентина Анатоліївна (с.Губин), Шевчук Іван Віталійович (с.Стецьки), Дишлевук Олександр Оксентійович (с.Кучівка), Сидорчук Олена Олександрівна (с.Стецьки), Криницька Ганна Григорівна (с.Костянець), Кравчук Євгенія Олександрівна (с.Писарівка), Охота Наталія Володимирівна (Половинники), Дячук Володимир Олександрович (с.Громівка), Булік Микола Васильович (с.Радківці), Соболюк Володимир Анатолійович (с.Демківці), Антонюк Любов Миколаївна (с.Жабче), Ваколюк Анатолій Михайлович (с.Хутори). Сьогодні я хочу висловити їм щиру вдячність за їх ентузіазм та активну громадську позицію.

Ще одним кроком для покращення умов проживання наших громадян стало прийняття районною радою Програми зовнішнього освітлення населених пунктів Старокостянтинівського району. Виконання якої дало змогу  в населених пунктах 28 сільських рад було відновити та побудувати мережі вуличного освітлення загальною протяжністю понад 67,3 км, встановити 624 світильники та 63 зонних лічильники. В перспективі відновлення вуличного освітлення в селах Половинники, Коржівка, Махаринці та інших. Вуличне освітлення повністю переведено на диференційований облік використаної електроенергії.

На виконання “Програми розвитку автомобільних доріг загального користування та доріг комунальної власності у Старокостянтинівському районі” проводилась відповідна робота по поліпшенню транспортно-експлуатаційного стану місцевих доріг загального користування та доріг комунальної власності. Мережа автомобільних доріг загального користування місцевого значення, що знаходяться на балансі Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області, становить 388,7 км, з яких 170 км за своїми експлуатаційними характеристиками не відповідають вимогам нормативних документів відповідно по показниках: рівності, наявності ямковості та деформацій покриття проїзної частини тощо. Загальна протяжність комунальних доріг у населених пунктах району становить 534,4 км. З них з асфальтним покриттям – 190,3 км, насипним покриттям – 263,5 км, ґрунтових доріг – 80,6 км. Понад 40% комунальних доріг потребують ремонту. Дана ситуація свідчить про нагальну необхідність вжиття дієвих заходів щодо вирішення проблем автодорожнього комплексу району. Реалізація завдань даної Програми в повному обсязі дасть змогу поліпшити транспортно-експлуатаційний стан автомобільних доріг, зменшити кількість дорожньо-транспортних пригод, поліпшити транспортне сполучення із сільськими населеними пунктами. Хочу відмітити плідну співпрацю в цьому напрямку органів місцевого самоврядування та ВАТ “Старокостянтинівський спеціалізований кар'єр" (голова правління – Романюк В.В.), за сприяння якого  в більшості населених пунктів району проводиться ремонт комунальних доріг.

Економіка краю.  Беззаперечний той факт, що саме ефективне та стабільне функціонування економічного комплексу є фундаментом фінансової бази органів місцевого самоврядування. З метою забезпечення сталого соціально-економічного, екологічного і культурного розвитку району, економічної стабільності роботи промислових та сільськогосподарських підприємств, створення нових робочих місць, підвищення рівня життя населення районною радою щорічно затверджувались програми  соціально-економічного та культурного розвитку Старокостянтинівського району,  визначались пріоритети діяльності органів місцевого самоврядування в цьому напрямку. Двічі на рік заслуховувались звіти райдержадміністрації про виконання програми.

Враховуючи те, що наш район – сільськогосподарський, одним із найважливіших напрямів діяльності органів місцевого самоврядування завжди було забезпечення стабільного зростання виробництва сільськогосподарської продукції. Тому серед програм економічного блоку “Програма розвитку агропромислового комплексу Старокостянтинівського району на 2008-2009 роки” займала особливе місце та перебувала на постійному контролі депутатів районної ради.

Тоді як в 2006 році вся посівна площа по району становила 62,1 тис.га, то вже в 2010 році цей показник зріс до 79,8 тис. га. Збільшено площі посіву таких економічно вигідних високорентабельних культур, як кукурудза на зерно, соя, соняшник,  ріпак, вика, гірчиця. Урожайність зернових та зернобобових культур в сільськогосподарських підприємствах району зросла за цей період в середньому з 17,3 центнерів з гектара до 30,1. Приємно, що вперше за останні роки зібрано рекордний урожай зернових понад 130 тис.тонн, що є одним з найкращих в області.

Незважаючи на певні проблеми в  тваринництві, в районі ведеться робота по відновленню цієї важливої галузі. В ФГ “Бізон-1” проведено реконструкцію та введено в дію приміщення для безприв’язного утримання 200 голів корів, для покращення якості молока в СГК ім. Щорса встановлено доїльну установку “молокопровід” на 200 голів корів, фермерським господарством  “Династія” проводиться реконструкція приміщень на утримання 100 голів дійних корів, з встановленням там сучасного молокопроводу. У с.Воронківці ТОВ “Подільський бекон” проводить реконструкцію приміщень на утримання 1200 голів свиней. На базі колишнього м’ясокомбінату планується будівництво надсучасного комплексу по вирощуванню свиней потужністю 108 тисяч голів.

Головною метою промислової політики в районі є забезпечення стабільного нарощування обсягів виробництва, зміцнення фінансового стану підприємств, підвищення конкурентоспроможності продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках. Випуск промислової продукції у нас здійснюють ВАТ “Старокостянтинівський спеціалізований кар'єр”, ТОВ “Нова цегла”, Спільними зусиллями районної та міської влади було вжито заходів для відновлення роботи Старокостянтинівського цукрового заводу.
За останні роки зріс випуск промислової продукції. На  ВАТ “Старокостянтинівський спеціалізований кар’єр”, збудовано нову технологічну лінію по виготовленню кубовидного щебеню, що дало можливість значно підвищити якість продукції, на це було інвестовано 9,0 млн.грн.

Одним із вагомих факторів вирішення соціально-економічних проблем району є також і розвиток малого підприємництва, яке здатне вирішувати такі соціальні завдання, як проблему зайнятості, створення джерел доходів для населення, виробництво товарів та послуг за доступними цінами. Значна його роль й у вирішенні таких економічних задач як залучення приватного капіталу та зовнішніх інвестицій, удосконалення технологій, наповнення бюджету. Для досягнення цих цілей районною радою були прийняті Програми розвитку малого підприємництва Старокостянтинівського району на 2007-2008 роки та на 2009-2010 роки. Станом на 01.01.2010 року в районі налічувалось 79 діючих малих підприємств. Найбільша частка (75,8%) або 53 одиниці їх функціонувало у сільському господарстві, 7,1% (5) – у промисловості, 5,7% (4) – у будівництві, по 4,3% (3) – в лісовому господарстві та пов'язаному з ними послугами і торгівлі та інші. Частка продукції малих підприємств складала 34,7% до загального обсягу реалізованої продукції.

Мені приємно, що на протязі всього скликання районна рада плідно співпрацювала з підприємствами різних форм власності над покращенням соціально-економічного стану підвідомчої території. Я щиро вдячний керівникам підприємств: Гуменному А.В., Співаку О.М., Петриченку М.В.,  Романюку В.В., Василевському І.В., Огребі К.А., Боровицькому В.Д., Гурському О.В., Родюку В.П., Гальомі В.В., Яснюку М.Б., Сторожуку П.В., Фомовичу В.В. та багатьом іншим, які не тільки забезпечували стабільну роботу підприємств, а й надавали фінансову та матеріальну підтримку бюджетним установам району.

Комунальна власність. Слід зазначати, що управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл району завжди було предметом особливої уваги районної ради нинішнього скликання за весь період її роботи. Адже відповідно до ст.142 Конституції України, матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, що є у власності територіальних громад, а також об’єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управління районних рад.

Тому  основною метою районної ради у сфері управління комунальною власністю було одержання максимального ефекту від її використання. Ще на початку скликання було проведено інвентаризацію об’єктів комунальної власності, складено їх єдиний реєстр на електронних носіях. Значна увага приділялася впорядкуванню правового статусу підприємств та об’єктів комунальної власності Старокостянтинівського району. За цей період виготовлено технічну документацію на 9 об’єктів комунальної власності, проведено реєстрацію права власності на них та отримано витяги з реєстру і свідоцтв на право власності. Проводилась робота із виготовлення проектів земельних ділянок та державних актів на право постійного користування землею. Сьогодні триває інвентаризація шкільних майнових комплексів.

Рішенням сесії районної ради на баланс районної ради прийнято приміщення Будинку рад, управління сільського господарства, редакції районної газети та приміщення ЦРА №10. Як уже зазначалось, з метою покращення рівня оздоровлення дітей району було прийнято рішення прийняти у спільну власність територіальних громад сіл району оздоровчий табір “Веселка” і створено на його базі Дитячий оздоровчий комплекс “Калинівка”.

Рішенням шостої сесії від 22 грудня 2006 року було встановлено ставки за оренду майна комунальної власності. Укладено нові договори оренди зі всіма орендарями, до речі, все це робилося на конкурсній основі, відкрито і гласно. Проведена робота дала позитивний результат. Щорічно до районного бюджету додатково надходило  понад  250 тис.грн., тоді  як у  2005 році – 12,4 тис.грн. Крім того, велика увага приділялася й питанню залучення орендарів до проведення капітальних та поточних ремонтів найманого ними майна. Таким чином ними проведено ремонти, орендованих приміщень по вул. К.Острозького, 22, вул. К.Острозького, 28, вул. Миру,7, вул. Миру, 1/155, вул. Чкалова, 11.

Районна рада і надалі працюватиме в цьому напрямку для подальшого ефективного використання комунального майна та наповнення районного бюджету.
Треба зауважити, що у сфері управління об’єктами комунальної власності районна рада відчувала певні труднощі. Це пов’язано, в першу чергу, з відсутністю спеціального закону по управлінню комунальною власністю, а недосконалість діючого Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” не дозволяє створювати реальні важелі впливу на здійснення управлінських функцій щодо об’єктів спільної власності територіальних громад. Багато підзаконних нормативних актів, що регулюють питання створення, ліквідації та реорганізації об’єктів комунальної власності, на даний час безнадійно застаріли та не відповідають вимогам сучасного законодавства, а нові не прийняті.

Бюджетотворення. Фінансовою основою місцевого самоврядування є місцеві бюджети, які  забезпечують життєдіяльність соціальної сфери та інфраструктури територіальної громади. Від того наскільки успішно здійснюється фінансова політика органів місцевого самоврядування, залежить дієвість їх впливу на соціально-економічний розвиток громади, ефективність функціонування бюджетних закладів, поліпшення умов проживання мешканців підвідомчої території. І, звичайно, без належного виконання бюджету, зайве говорити про виконання будь-яких місцевих програм.

Тому саме бюджетні питання займали чільне місце в порядку денному пленарних засідань ради. Практично на кожній сесії розглядались питання виконання та коригування районного бюджету. На засіданнях постійних комісій та президії ці питання завжди жваво обговорювались, депутати вносили свої корективи та пропозиції, що давало змогу виносити на розгляд сесій оптимальні проекти рішень, які б, по можливості,  враховували потреби як бюджетних установ так і територіальних громад району. Поряд з цим   неодноразово організовувались робочі наради з керівниками сільських рад по питаннях наповнення дохідної частини місцевих бюджетів. Як правило в цих заходах брали участь керівництво районної ради, спеціалісти фінансового управління та податкової інспекції.

І хоча наш район є дотаційним, нам доводилося немало зусиль докладати до наповнення дохідної частини районного бюджету власними надходженнями. За рахунок збільшення плати за оренду земель сільськогосподарського призначення та оренду комунального майна цей показник з року в рік мав тенденцію до зростання. Як результат цієї роботи щорічно бюджет району по власних надходженнях виконувався відповідно на 107,9 – 112  %. Тоді як в 2006 році власні надходження до зведеного бюджету району становили 4063,1 тис.грн., то вже в 2010 році вони заплановані у сумі – 13268,1 тис.грн.

Соціальна сфера. Необхідною складовою забезпечення соціальних гарантій є високий рівень зайнятості населення. З цією метою районною радою затверджувались Програми зайнятості населення Старокостянтинівського району на відповідні роки.  У Програмі визначено комплекс заходів щодо вирішення проблем у сфері зайнятості населення, зокрема об’єднання партнерських зусиль роботодавців, органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, служби зайнятості, профспілкових організацій. Рівень зареєстрованого безробіття станом на 1 січня 2010 року становив 4,7% постійного населення у працездатному віці. Для порівняння на 1 січня 2009 року – 10,1%. Станом на 1 січня 2010 року потреба підприємств, установ та організацій районного підпорядкування у працівниках становила 2 вакансії. На одне вільне робоче місце в середньому по району претендувало 392 незайнятих особи (на 1 січня 2009 року – 566 осіб). В усіх сферах економічної діяльності району за 2009 рік створено 529 нових робочих місць, в тому числі в галузях економіки – 335 робочих місць, фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності – 96 робочих місць і за трудовими договорами з фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності – 98 робочих місць.

З боку районної ради приділялась велика увага питанням соціального захисту малозахищених верств населення. За звітний період до районної ради по допомогу звернулось майже 300 громадян цієї категорії, на надання матеріальної допомоги яким були виділені кошти на загальну суму 49,4тис.грн. Одне з питань, яке сьогодні також неможливо обійти, є забезпечення необхідних соціальних гарантій людей з обмеженими фізичними можливостями, яких в районі проживає  2540 осіб. З метою посилення соціального захисту таких людей та створення сприятливих умов для їхньої життєдіяльності районною радою затверджено “Районну Програму по створенню сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями та забезпечення безперешкодного доступу їх до об’єктів житлового та громадського призначення на 2008-2010 роки”. Реалізація заходів Програми дасть змогу вирішити завдання безперешкодного доступу до місць загального користування інвалідів-колясочників та вільного пересування інвалідів з фізичними вадами в житлових та побутових приміщеннях, громадських місцях та транспорті.

Важливим питанням діяльності органів влади було й  вирішення проблеми подолання дитячої безпритульності та бездоглядності. В районі продовжує діяти “Програма подолання дитячої бездоглядності і безпритульності на 2006-2010 роки”, фінансування якої передбачено в районному бюджеті. Необхідність формування дитячих будинків сімейного типу дасть можливість більше приділяти уваги дітям, яких доля позбавила батьківської опіки і турботи, а також допоможе усім дітям знайти своє місце в житті.
 Відзнаки районної ради. У 2007 році районною радою було засновано відзнаку “Почесний громадянин Старокостянтинівського району”. Це звання щорічно присвоюється за вагомі здобутки в галузі державного будівництва та місцевого самоврядування, значний вклад у соціально-економічний та культурний розвиток району, підприємств, організацій та установ, плідну благодійну та громадську діяльність, а також з нагоди державних та професійних свят, пам’ятних і ювілейних дат.

Особам, удостоєним почесного звання вручається нагрудний знак, грошова винагорода та проводиться запис в Книгу пошани Старокостянтинівської районної ради. З 2007 по 2010 роки такого звання були удостоєні: Фурман Володимир Іванович,  Пажимський Олександр Матвійович, Ковтунець Микола Семенович та Білан Іван Семенович.
За вагомі здобутки в галузі місцевого самоврядування, значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток району до Книги пошани районної ради також занесені голови районної ради попередніх скликань: Швалюк Д.Г., Фесун Н.А., Товстига В.В., Ситник В.В.; депутати районної ради: Білобокий О.Л., Гальома В.В., Горда І.З., Домбровський І.Д., Катренюк І.О., Куйдан О.Ю., Луковський В.Ф., Марценюк О.Г., Омелянюк Т.Г., Орищак В.Б., Побережняк О.І., Стіхарєв В.О., Учик В.І., Філунець М.І., Фурсова О.В., Яготин І.С., Ярощук І.Д., Яцюк О.П., як такі, що обирались депутатами ради трьох скликань в період існування України, як незалежної, самостійної і суверенної держави.

Для підвищення ефективності діяльності сільських рад, а також їх голів, розвитку елементів здорової конкуренції вже стало традицією проведення обласного та районного  конкурсів  “Кращий сільський голова”  та   серед  сільських рад  на кращий санітарний стан та благоустрій  території, а також протипожежний захист населених пунктів.
Відповідно до Положення про відзнаки Старокостянтинівської районної ради за  вагомі  здобутки  в  галузі  державного будівництва  та  місцевого самоврядування, значний  вклад  у  соціально-економічний та культурний розвиток  району, плідну благодійну  та  громадську  діяльність,  а  також  з нагоди державних   та  професійних   свят,   пам’ятних   і   ювілейних   дат   понад 30 трудових колективів та майже 300 окремих осіб відзначено Грамотами та Подяками голови районної ради.

Співпраця з радами базового рівня. Вагомим важелем позитивного впливу на усі складові діяльності органів представницької влади району слугує Консультативно-дорадча рада з питань розвитку місцевого самоврядування Старокостянтинівщини, що діє при голові районної ради. Цей дорадчий орган дає можливість узагальнювати та оперативно застосовувати передовий досвід самоврядування, запозичений не тільки в нашому регіоні, але й за його межами.

У 2009 році за підтримки районної ради було утворено районне відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних голів, головою якого обрано Радковецького сільського голову Побережняка Миколу Івановича. На мою думку,  дана громадська організація є дієвим інструментом для  напрацювання та донесення до центральних органів влади консолідованої позиції органів місцевого самоврядування щодо підходів до розвитку територій, покращення становища громад, подальшого удосконалення інституту місцевого самоврядування.

Щорічно значна увага приділялась навчанню та наданню методичної допомоги  посадовим особам органів місцевого самоврядування району. Пошуку шляхів більш ефективного використання прав і можливостей територіальних громад самостійно вирішувати питання місцевого значення, скоординувати дії сприяє проведення нарад з сільськими головами та секретарями сільських рад, які щомісячно проводились працівниками виконавчих апаратів районної ради та райдержадміністрації.

На семінари запрошувались провідні спеціалісти відділів та управлінь районної ради, райдержадміністрації, керівники установ та організацій. При цьому, значна увага приділялась питанням дотримання законодавства, надходження коштів від оренди землі, поповнення дохідної частини бюджетів сільських рад, формуванню бюджетів, санітарному стану підвідомчих територій та іншим організаційним питанням, розкривались загальні питання комунальної власності, як матеріально-фінансової основи місцевого самоврядування та напрямки вдосконалення управління комунальною власністю. Проводився юридичний аналіз по дотриманню законодавства при прийнятті рішень органів місцевого самоврядування.

Працівниками виконавчого апарату районної ради надавалась методично-консультативна допомога сільським радам з основ організаційної, правової, інформаційної роботи та службового діловодства.

З метою посилення впливу органів місцевого самоврядування на подальше поліпшення суспільно-політичної ситуації забезпечувалась взаємодія з лідерами районних організацій політичних партій через регулярне проведення зустрічей та консультацій з ними, засідань Консультативно-політичної ради при районній раді та райдержадміністрації. Склались конструктивні зв’язки з громадськими організаціями – ветеранів України,  воїнів-інтернаціоналістів, чорнобильцями. Районна рада брала участь у всіх заходах до святкових та пам’ятних дат, які проводили ці організації та надавала їм фінансову підтримку. 

Налагоджено партнерські стосунки з громадською організацією “Європейський діалог” (м.Львів), яка у рамках проекту “Центр польсько-української співпраці” започаткувала дистанційне навчання, до участі в якому запрошувалися представники органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

Будучи членом Консультативно-дорадчої ради з питань розвитку місцевого самоврядування Хмельниччини, хочу відмітити плідну співпрацю районної ради з депутатським корпусом Хмельницькою обласної ради та особисто з її головою Гладуняком Іваном Васильовичем, які спільно з нами працювали над впровадженням ефективних заходів по стабілізації соціально-економічної ситуації в районі, над покращенням добробуту наших громадян.

Окремі слова подяки за тісну співпрацю, взаєморозуміння, допомогу  у відстоюванні спільних інтересів жителів міста та району хочу висловити міському голові Старокостянтинова Мельничуку Миколі Степановичу.
 
Шановні друзі! Підсумовуючи сказане, хочу зазначити, що діяльність  Старокостянтинівської районної ради п’ятого скликання була спрямована   на вирішення питань економічного і соціального розвитку району, стабілізації суспільно-політичної ситуації, а рішення, прийняті районною радою, мали єдине завдання –  захищати інтереси громади.

На завершення, хочу віддати данину шани та поваги депутатам районної ради,  нашим виборцям, однодумцям та прихильникам, громадському активу нашого району, усім тим, кому не байдужі і сьогоднішній, і завтрашній день  громади!

Хочу сказати велике спасибі мешканцям району за їх любов до рідного краю, за спільну працю, за співробітництво, за розуміння і підтримку! Вірю, що, маючи добрий досвід долати труднощі, обопільною участю влади та громади зробимо все, щоб зберегти досягнуте і бути впевненими в наших силах та можливостях на майбутнє.

Як депутат і керівник органу представницької влади, я твердо знаю, що районна рада, як і органи місцевого самоврядування на місцях, мають бути рушійною силою усіх позитивних перетворень, що їх передбачає концепція реформування вітчизняної самоврядної системи. Ми можемо і повинні вголос заявляти про себе як повноважні представники територіальних громад.  Я вірю, що майбутнє за сильним місцевим самоврядуванням, яке стане надійною базою для розвитку демократичної та міцної держави.

Сьогодні ми стоїмо на порозі чергових виборів. І яким бути самоврядним органам залежатиме  від тих, хто буде їх представляти. Впевнений, що лише власна ініціатива, відповідальність перед людьми, які висловлять нам довіру, діалог з усіма конструктивними силами – це і є реальна запорука подальшого розвитку краю.

Переконаний, орієнтиром у депутатській діяльності мають стати слова Михайла Грушевського: “Практична політика не забава... вона ставить своїм завданням служити живому життю народу”.
Вхід на сайт

Відео

Онлайн естафета
"Чужого болю не буває"


Актуально


Районний бюджет на 2017 рік 

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні
 

Безоплатна правова допомога
 

До відома депутатів районної ради
 

Результати поіменного голосування 9 сесія 21.12.2016 року  
Календар
«    Березень 2017    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Погода


Районне радіо


Архів новин

Лютий 2017 (8)
Січень 2017 (9)
Грудень 2016 (19)
Листопад 2016 (18)
Жовтень 2016 (14)
Вересень 2016 (13)
  Головна - Паспорт району - Нормативно-правова база - Керівництво районної ради - Контакти
При використанні матеріалів даного сайту обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "strkrada.km.ua".
© 2014 Старокостянтинівська районна рада. Всі права захищено