Вітальне слово
 
 
Старокостянтинівський район
 
 
ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

Раді вітати усіх, хто завітав на офіційний веб-сайт Старокостянтинівської районної ради.

Новітні технології та всесвітня мережа Інтернет дають нам можливість ще повніше висвітлювати роботу районної ради, надавати громадянам повну та вичерпну інформацію щодо діяльності органів місцевого самоврядування.

Сподіваємося, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням Старокостянтинівщини.

Старокостянтинівський район – це маленька частина чудової і неповторної Подільської землі. Нам завжди було і є чим пишатися, особливо щирими та працьовитими людьми, нашими земляками.

Запрошуємо всіх до співпраці, чекаємо на Вашу підтримку, активне спілкування і конкретні пропозиції.
 
     
 
 
     
 
 
Розділи сайту

Оголошення


Паспорти бюджетних програм 

Конкурс на право оренди об’єктів нерухомого майна
до 21 лютого 2017 року 

З 01.07.2016 року зміни щодо виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам 

СПІЛЬНЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ 

Результати виборів депутатів Старокостянтинівської районної ради 

ГРАФІК руху автобусів міжміського та приміського сполучення 

Звіт за 2015 звітний рік діяльності про свою структуру власності КП  

Запровадження сервісу Міністерства юстиції України щодо отримання свідоцтва про народження дитини безпосередньо в пологовому будинку

Запровадження електронного сервісу з проставлення апостиля 

Громадські об'єднання реєструватимуть у Старокостянтинівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги 
Діяльність депутатів

Tweets by strkrada
Корисні посилання
Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал України
Хмельницька обласна рада
Старокостянтинівська районна державна адміністрація
Статистика
Всього на сайті: 5
Гостей: 5
Користувачі: Відсутні
Роботи: Відсутні

Всього відвідало: 153275 чол.
Переглядів: 1356
Вітання голови районної ради Івана Овчара з Днем Соборності України
Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які і сьогодні не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність. До таких подій належить 22 січня 1919 року - день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом - Днем Соборності.
 
Саме того зимового дня в золотоверхому Києві під перегук дзвонів Святої Софії було ухвалено рішення про об'єднання двох, розділених історичною прірвою, гілок українського народу. "Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка" – саме ці слова стали ключовими в Універсалі Директорії Української Народної Республіки.
 
Так, спираючись на заповітні мрії і широке волевиявлення обох частин українства, враховуючи об'єктивні історичні, політичні, духовні, правові аспекти цього тривалого й болісного процесу, постала єдина соборна Українська держава. Це був один із найпрекрасніших моментів нашої історії, вершина досягнень українства тієї епохи.
 
На превеликий жаль, з різних причин українцям тоді в буремну і непросту добу не вдалося реалізувати свій історичний шанс. Надзвичайно складна воєнно-політична ситуація, боротьба на два фронти, обмеженість правової бази, функціонування новоутвореної держави, амбітність лідерів обох утворень, їх небажання йти на компроміс – все це у загальному підсумку призвело не тільки до фактичного зриву Акту Злуки, а й до загальної поразки української революції та державності.  І Україна на довгі роки знову залишалася бездержавною, етнічно роз’єднаною, національно поневоленою.
 
Проте саме ті пам’ятні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежності демократичної України та утвердження національної ідеї.
 
Акт Злуки історично спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців, становленням політичної нації, тим поштовхом, що призвів нас до незалежності у 1991 році.
 
Об'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки стало моделлю цивілізованого демократичного збирання територій в єдиній суверенній державі. Разом з ухваленням Універсалу про злуку Української Народної Республіки  і Західно-Української Народної Республіки Трудовий конгрес задекларував, що об'єднана Українська Народна Республіка "не має й думки забрати під свою власть чужі землі".
 
Ідея соборності українських земель набула державного статусу і в наступні десятиліття залишалась однією із течій національно-визвольного руху.
 Об'єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам'яті українського народу. Свідченням цього стали січневі події 1990 року, коли наші сучасники у розмаї жовто-синіх знамен поєднали живим ланцюгом злуки Схід і Захід України.
 
Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності.
 
Вдивляючись в політичні горизонти 92-річної давнини, сьогодні нам як ніколи важливо не лише належно оцінити вагомість самого факту возз’єднання українських земель в єдину соборну державу, але й врахувати уроки та помилки, які зберігає наша історична пам’ять, не допустити проявів сепаратизму та розколу України.
 
Адже утверджувати право на справжню незалежність і гідне життя зможе лише той народ, який дружною родиною несхитно йтиме шляхом творення, долаючи труднощі та негаразди, які, на жаль, ще мають місце в соціально-економічному та суспільно-політичному житті нашої держави.
 
Тому сьогодні, як ніколи, ми маємо бути єдиними. Саме так ми подолаємо всі кризи та зробимо Україну сильною та заможною. "В єдності сила народу. Боже, нам єдність подай!", ці слова з нашого духовного Гімну завжди є актуальним закликом до консолідації.
Тож будьмо мудрими і розсудливими, виваженими в думках і ідеях.
 
Впевнений, що лише спільними зусиллями ми здатні зробити наш край ще прекраснішим, а Соборну Україну – економічно могутньою державою, в якій кожен громадянин почуватиме себе захищено та впевнено, а кожна родина буде заможною та щасливою.
 
Шановні друзі!
 
Від імені районної ради та районної державної адміністрації сердечно вітаю вас з Днем Соборності України!
 
Щиро зичу вам міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!
 
Нехай день прийдешній принесе нас світле почуття радості від усвідомлення власної причетності до розбудови наших територіальних громад та усієї України.
 
Ще раз зі святом усіх вас!
Вхід на сайт

Відео

Онлайн естафета
"Чужого болю не буває"


Актуально


Районний бюджет на 2017 рік 

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні
 

Безоплатна правова допомога
 

До відома депутатів районної ради
 

Результати поіменного голосування 9 сесія 21.12.2016 року  
Календар
«    Березень 2017    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Погода


Районне радіо


Архів новин

Лютий 2017 (8)
Січень 2017 (9)
Грудень 2016 (19)
Листопад 2016 (18)
Жовтень 2016 (14)
Вересень 2016 (13)
  Головна - Паспорт району - Нормативно-правова база - Керівництво районної ради - Контакти
При використанні матеріалів даного сайту обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "strkrada.km.ua".
© 2014 Старокостянтинівська районна рада. Всі права захищено