Вітальне слово
 
 
Старокостянтинівський район
 
 
ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

Раді вітати усіх, хто завітав на офіційний веб-сайт Старокостянтинівської районної ради.

Новітні технології та всесвітня мережа Інтернет дають нам можливість ще повніше висвітлювати роботу районної ради, надавати громадянам повну та вичерпну інформацію щодо діяльності органів місцевого самоврядування.

Сподіваємося, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням Старокостянтинівщини.

Старокостянтинівський район – це маленька частина чудової і неповторної Подільської землі. Нам завжди було і є чим пишатися, особливо щирими та працьовитими людьми, нашими земляками.

Запрошуємо всіх до співпраці, чекаємо на Вашу підтримку, активне спілкування і конкретні пропозиції.
 
     
 
 
     
 
 
Розділи сайту

Оголошення


Протокол 27.07.2020 

Протокол 17.07.2020 

Протокол 17.06.2020 

Протокол 21.07.2020 

Протокол 20.03.2020 

Протокол 17.03.2020 

Протокол 20.02.2020 

Конкурс на право оренди об’єктів нерухомого майна
 

Конкурсна комісія повідомляє 

Результати виборів депутатів Старокостянтинівської районної ради 

У НАС.NEWS 

Паспорти бюджетних програм 2020рік 

Паспорти бюджетних програм 2019 рік  

Перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл Старокостянтинівського району, що підлягають приватизації 

Інформаційне повідомлення про об'єкт приватизації 

Про завершення приватизації об'єкта спільної власності територіальних громад сіл Старокостянтинівського району 
Діяльність депутатів

Tweets by strkrada
Корисні посилання
Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал України
Хмельницька обласна рада
Старокостянтинівська районна державна адміністрація
Статистика
Всього на сайті: 4
Гостей: 3
Користувачі: Відсутні
Роботи:

Всього відвідало: 154645 чол.
Переглядів: 2199
30 червня голова районної ради Іван Овчар взяв участь у розширенному заіданні колегії районної державної адміністрації, на порядок денний якого були внесені наступні питання:

1. Про хід виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 27.01.2011 року №32/2011-р "Про стан боротьби зі злочинністю та корупцією, забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян на території району".

2. Про хід виконання програми "Забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфекції та хворих на СНІД у Старокостянтинівському районі на 2009-2013 роки".

3. Про хід виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 30.12.2010 року №384/2010-р "Про стан виконавської дисципліни в органах виконавчої влади та заходи щодо її зміцнення".

4. Про взаємодію органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, Пенсійного фонду України в районі щодо наповнення бюджету Пенсійного фонду України та стану розрахунків по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

5. Про проект рішення сесії районної ради "Про внесення змін до районного бюджету на 2011 рік".

6. Про план роботи районної державної адміністрації на ІІI квартал 2011 року.
Старокостянтинівська районна рада оголошує конкурс на право оренди об’єктів нерухомого майна, що знаходяться за адресою: Старокостянтинівський район, с.Вербородинці: нежитлове приміщення загальною площею 489,5 м2 (в тому числі підвальне приміщення 103,9 м2) та господарська будівля загальною площею 95,0 м2.
 
Заяви подавати за адресою: 31100, Хмельницька область, м.Старокостянтинів, вул. К.Острозького, 70, каб.7, Старокостянтинівська районна рада. Тел. (03854) 3-23-87.
 
Прийняття заяв закінчується за 3 дні до проведення конкурсу.
 
Конкурс буде проведено 2 серпня 2011 року о 10.00 год. за адресою: 31100, Хмельницька область, м.Старокостянтинів, вул. К.Острозького, 70, каб.7.
До найважливіших історичних дат молодої української держави безсумнівно належить двадцять восьме червня 1996 року, коли Верховна Рада України від імені українського народу, виражаючи його суверенну волю, спираючись на багатовікову історію українського державотворення, дбаючи про забезпечення прав і свобод людини, піклуючись про зміцнення громадянської злагоди України, прагнучи розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну, правову державу прийняла нову Конституцію – Основний Закон нашої держави.

Нова Конституція стала символом досягнення певної злагоди і, головне, стабільності у державі. З її прийняттям в Україні розпочався стан законодавчого закріплення нових умов та організаційно-правових основ діяльності інститутів громадянського суспільства, органів державної влади, правоохоронних органів, суду. Не є виключенням і місцеве самоврядування, яке є важливою ознакою демократії будь-якої держави.

Конституція України юридично закріпила наслідки процесу переосмислення ролі органів місцевого самоврядування, який тривав упродовж останніх років. Замість «єдиної системи Рад знизу до верху» Конституція вперше закріплює роль територіальної громади, як організаційної системи місцевого самоврядування.

Сьогодні на всіх рівнях ведуться дискусії стосовно покращення функціонування системи місцевого самоврядування. Та для вдосконалення законодавчого регулювання місцевого самоврядування необхідно врахувати, принаймні, три фактори: обов’язкові для цього законодавства акти – чинну Конституцію, ратифіковані акти міжнародного права та кодифіковані акти національного законодавства; суспільно-політичну практику; юридичну практику (адміністративну, судову, господарську та іншу).

Конституція України 1996 року – джерело законодавства про місцеве самоврядування. У Конституції місцевому самоврядуванню присвячено розділ XI (ст.ст.140-146), про нього йдеться також у багатьох статтях інших розділів. Принципове значення має її стаття 7, якою визнається та гарантується місцеве самоврядування як елемент демократичного конституційного ладу. Нова Конституція вперше визначила місцеве самоврядування як право територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селищ та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Конституція також закріпила статус районних і обласних рад як органів місцевого самоврядування, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст.
Конституція України, зокрема її ст.143, надає право територіальним громадам безпосередньо або через утворені ними органи управляти майном комунальної власності; затверджувати програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролювати їх виконання; затверджувати місцеві бюджети; встановлювати місцеві податки та збори; проводити місцеві референдуми; вирішувати інші питання в рамках закону.

Конституція також визначила правовий статус посадових осіб місцевого самоврядування. Всі ці норми служать основою при розробці чинного законодавства про місцеве самоврядування.

На підставі та відповідно до Конституції діють закони: "Про місцеве самоврядування в Україні"(1997 р.), "Про службу в органах місцевого самоврядування" (2001 р.), "Про органи самоорганізації населення" (2001 р.), "Про статус депутатів місцевих рад" (2002 р.), "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних та міських голів"(2010 р.) та інші.

Однак є ще чимало закріплених Конституцією норм, які не знайшли регламентації в чинному законодавстві, тому між юридичною та фактичною роллю Конституції як джерела законодавства про місцеве самоврядування є певні розходження.

Мова йде про законодавчу регламентацію конституційних положень щодо управління комунальною власністю, яка визначена Конституцією як матеріальна основа місцевого самоврядування. Низка діючих застарілих законодавчих і підзаконних актів з питань комунальної власності не відповідають сучасним потребам господарської практики місцевого самоврядування, гальмують його розвиток. Місцевим радам територіальних громад передається у комунальну власність майно, яке ускладнює і без того складне їх фінансове становище. На ґрунті нерозмежованості об'єктів комунальної власності між органами місцевого самоврядування, а також цих об'єктів та об'єктів державної власності виникають конфліктні ситуації та судові справи.

Чинним законом про місцеве самоврядування передбачено прийняття окремого закону про комунальну власність, який, сподіваюсь, зміг би розставити всі крапки над "і" та ліквідувати недоліки в законодавстві. Але, на жаль, такий закон поки що не прийнятий, тому при вирішенні певних проблемних питань досі приходиться керуватись прикінцевими та перехідними положеннями Закону У країни "Про місцеве самоврядування в Україні".

Конституція гарантує місцевому самоврядуванню фінансову самостійність. Але з трьох принципів місцевого самоврядування - його правової, організаційної та фінансової самостійності найбільш вразливим і проблематичним є застосування саме останнього. На жаль, положення Конституції України та Європейської Хартії місцевого самоврядування про фінансову основу місцевого самоврядування не знаходять втілення в законодавстві та практиці його реалізації.

За п'ятнадцять років дії нової Конституції прийнято масу законів у різних сферах життя і галузях права, вона стала основою для подальшого розвитку і вдосконалення всієї правової системи, приведення у відповідність з конституційними нормами усіх нинішніх законів і підзаконних правових актів.

Сподіваюсь, що і в такій сфері суспільного життя як місцеве самоврядування пройдуть позитивні зміни, які будуть зумовлені прийняттям певних нових, більш досконалих законів. Головне, щоб вони набули реального змісту. Тут потрібні спільні зусилля державних органів та інститутів громадянського суспільства, але, насамперед, нас з вами - громадян України - кожного окремо та всіх разом, як членів територіальних громад.

Завдання, що стоять перед нами, складні і масштабні. Хочемо жити в демократичній, правовій державі – маємо її збудувати власними руками, керуючись власними думками. Хочемо жити в європейській країні – маємо створити Європу в Україні – з високими європейськими стандартами та традиціями української цивілізації.
Час навчитися жити за Конституцією, знати, поважати, застосовувати її основні положення в повсякденному житті. Час припинити виправдовувати власні непродумані вчинки та помилки недосконалістю Основного Закону.

Адже доля розпорядилася так, що саме ми, нині сущі в Україні, стали свідками народження суверенної країни, здійснення одвічного права українського народу на самовизначення. І як ніхто інший відповідальні перед Богом, власною совістю. попередніми, нинішніми та прийдешніми поколіннями за державу на сторожі якої стоїть Основний закон.
Сьогодні відбулися урочистості з нагоди Дня державної служби України.

З вітальним словом до учасників зібрання звернувся голова районної ради Іван Овчар.

"Головне призначення державного службовця – служіння українському народові, забезпечення  конституційних прав і свобод громадян.

Саме від вашого професіоналізму, відповідальності, фахової компетенції великою мірою залежать виконання багатьох важливих завдань, які стоять перед нашим районом та країною в цілому,
" - зазначив Іван Васильович.
 
За словами голови районної ради, ефективно вирішувати питання соціально-економічного розвитку території можливо лише за тісної співпраці органів державної виконавчої влади з органами місцевого самоврядування.

Тільки в поєднанні місцевих та державних інтересів, у мобілізації зусиль центральних і регіональних органів державного управління та місцевого самоврядування можна побудувати громадянське суспільство, в якому кожен громадянин буде усвідомлювати відповідальність за свої обов’язки перед ним, і правову державу, в якій найвищою цінністю буде людина, закон і справедливість.

За багаторічну сумлінну працю в органах державної виконавчої влади, високий професіоналізм та з нагоди професійного свята найкращі державні службовці були нагороджені Почесними грамотами районної ради та районної державної адміністрації.
22 червня, у День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні та 70-ї річниці початку Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років на Старокостянтинівщині проходили мітинги-реквієми, організовувалися меморіальні заходи.

Віддати шану воїнам і воїнам, які в час воєнного лихоліття визволяли поневолену землю від фашистських нацистів і хто навічно залишився у старокостянтинівській землі до Меморіалу Слави прийшли голова районної ради Іван Овчар, перший заступник голови районної державної адміністрації Микола Вовколуп, міський голова Микола Мельничук, голова місцевої ветеранської організації Євген Лепьохін, ветеранський актив, представники трудових колективів краю, широка громадськість Старокостянтинівщини.

Про трагічність подій сімдесятирічної дати, про мужність і звитягу наших фронтовиків, про невмирущу віру у святу перемогу всього народу говорив у своєму виступі голова районної ради Іван Овчар.  А тому наш святий обов’язок – оберігати спокій і злагоду в суспільстві задля майбутнього українського народу, задля світлої пам’яті тих, хто ціною свого життя йшов до великої перемоги.

Іван Васильович закликав віддати шану всім визволителям, які ціною свого життя відвоювали у віроломних нападників мирне сьогодення для рідної землі; закликав схилити голови перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна. Нехай світ більше ніколи не зазнає такої біди!

До підніжжя пам’ятника воїнам визволителям покладено вінки та квіти, священнослужителі краю відправили поминальну панахиду. А о 10 годині разом з усією Україною старокостянтинівці пам’ять про загиблих вшановали хвилиною мовчання.
19 червня за участтю голови районної ради Івана Овчара відбулося урочисте відкриття І зміни позаміського табору оздоровлення і відпочинку "Калинівка".

На свято до таборян також завітали голова районної державної адміністрації Ігор Люшенко, начальник відділу освіти Руслан Кривенький, директор районного центру дитячої творчості Наталя Сапчук, а також тата і мами, бабусі й дідусі, молодші і старші сестрички та братики.

У вітальному слові Іван Васильович зазначив: "Влітку в батьків головний клопіт про те, як якомога змістовніше, цікавіше організувати канікули свого школяра, та ще й, щоб оздоровився, щоб сил та енергії на новий навчальний рік набрався. У такому ж дусі працювали й ми, коли готували “Калинівку” до відкриття. Зокрема, на 5-ій сесії районної ради депутати розглянули питання про встановлення кількості оздоровчих змін, їх тривалості та вартості путівки по позаміському закладу оздоровлення та відпочинку “Калинівка” Старокостянтинівської районної ради. Відтак в “Калинівці” у літньому сезоні’2011 буде 3 оздоровчих зміни, кожна – тривалістю 21 день. Затвердили вартість путівки на одну оздоровчу зміну – 1480 грн. (це по 70 грн. 48 коп. на щодень). Проте ця сума може бути зменшена на 798 грн., які сплачує Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Крім того, профспілкова організація, де працюють батьки, теж може взяти на себе якусь частину компенсації вартості путівки. Головне завдання дорослих – оздоровити дітей, забезпечити їм яскраві враження і незабутні спогади про канікули, про дитинство”.

Хорошого активного відпочинку, веселощів та плідної праці побажали калинівським таборянам начальник відділу освіти РДА Руслан Кривенький та директор самого табору Богдан Кривошеєнко.
17 червня відбулися урочистості до Дня медичного працівника, в яких взяв участь голова районної ради Іван Овчар.

Від імені жителів району Іван Васильович звернувся до присутніх в залі медичних працівників, зі словами подяки за їх відданість професії, за щоденну важку працю і за повернене пацієнтам здоров’я.

"Ваші заслуги перед жителями району воістину неоцінені. Тому день медичного працівника разом з вами відзначають тисячі людей, яким ви подарували радість одужання, які вірять і ваші знання, вміння і досвід, у постійну готовність прийти на допомогу.

Впевнений, властивий вам високий моральний та професійний потенціал і в майбутньому вирізнятиме Старокостянтинівське медичне братство, що об’єднує сьогодні понад 1000 лікарів та медсестер, фельдшерів і санітарок
," - зазначив Іван Васильович.- "Особливі слова вдячності хочу сказати працівникам сільських медичних закладів. Наявна мережа дільничних лікарень, сільських амбулаторій та амбулаторій сімейної медицини, фельдшерсько-акушерських пунктів надає можливість забезпечити високий рівень медичного обслуговування населення на селі."

Голова районної ради проінформував, що районною владою вживаються заходи для реорганізації системи охорони здоров’я, створення працівникам галузі необхідних умов для ефективної роботи,забезпечення конституційних прав громадян на якісну і доступну медичну допомогу. Запевнив, що спільними зусиллями ми зуміємо піднести життєво важливу сферу на якісно новий рівень, наблизити її до загально визначених стандартів, виправдовуючи надії і сподівання людей.

Кращих працівників медичної галузі було нагороджено почесними грамотами районної ради та районної державної адміністрації та цінними подарунками.
Сьогодні на базі позаміського табору "Калинівка" відбулася робоча нарада  з сільськими головами Старокостянтинівського району. Основні питання зібрання стосувались соціально-економічного розвитку району та організації оздоровлення та відпочинку дітей і підлітків у 2011 році.

Голова районної ради Іван Овчар провів короткий аналіз ситуації в регіоні, що вже зроблено і над чим працюють сьогодні. Серед основних здобутків, як зазначив Іван Васильович – це те, що Старокостянтинівщина очолила рейтинг районів-лідерів області за результатами комплексної оцінки соціально-економічного розвитку районів та аналізу динаміки соціально-економічного стану міст обласного значення. Наш район став найкращим на Хмельниччині за темпами і рівнем розвитку, виборовши І місце. І це спільний результат роботи районної ради, районної державної адміністрації  та сільських органів місцевого самоврядування.

Далі сільських голів ознайомили із результатами підготовки позаміського табору "Калинівка" до оздоровчого сезону, адже тільки цьогоріч районною радою було виділено 360 тис.грн. на покращення матеріально-технічного забезпечення табору: проведено значні ремонтні роботи, оновлено інтер’єри дитячих кімнат, закуплено нові меблі, саму територію помітно благоустроєно.

Учасники наради оглянули все табірне обійстя: лазню, дитячі кімнати, харчовий блок, облаштований з усіма вимогами дитячої безпеки пляж на сонячному березі спокійної Случі.

А на запитання сільських голів вичерпні відповіді давав начальник відділу освіти РДА Руслан Кривенький.
Сьогодні відбулося засідання конкурсної комісії по передачі нерухомого майна районної комунальної власності в оренду.
Старокостянтинівською районною радою було оголошено конкурс на право оренди 8 об'єктів нерухомого майна (нежитлових приміщень).

На розгляд членів комісії було подано 1 заяву щодо бажання орендувати приміщення, яка була вирішена позитивно.
6 червня заступник голови районної ради Іван Катревич взяв участь у нараді із заступниками голів районних рад під головуванням заступника голови обласної ради Василя Осадчого.

До порядку денного наради були внесені такі питання:

1. Про організацію роботи районних рад з об'єктами спільної власності територіальних громад районів.

2. Про актуальні питання роботи з документами в органах місцевого самоврядування.

3. Про надання методичної та практичної допомоги органам місцевого самоврядування районного, сільського та селищного рівнів.

4. Про застосування Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"

5. Основні аспекти Закону України "Про доступ до публічної інформації"

6. Про співпрацю з органами місцевого самоврядування різних рівнів.
Вхід на сайт

Відео

Вітання районної ради старшокласників до Дня людей похилого віку

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 27.07.2020р

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 24.07.2020р

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 21.07.2020р І ч.

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 21.07.2020р ІІ ч.

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 21.07.2020р ІІІ ч.

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" І ч.

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" ІІ ч.

Безоплатна правова допомога

Я маю право!

Я маю право!


Актуально


Районний бюджет на 2020 рік 

Звіт про виконання районного бюджету за 2019 рік 

Безоплатна правова допомога
 

До відома депутатів районної ради
 

Результати поіменного голосування тридцять третьої сесії районної ради від 12.11.2020 року  
Календар
«    Червень 2011    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30  

Погода


Районне радіо


Архів новин

Грудень 2020 (1)
Листопад 2020 (7)
Жовтень 2020 (15)
Вересень 2020 (7)
Серпень 2020 (13)
Липень 2020 (10)
  Головна - Паспорт району - Нормативно-правова база - Керівництво районної ради - Контакти
При використанні матеріалів даного сайту обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "strkrada.km.ua".
© 2014 Старокостянтинівська районна рада. Всі права захищено