Вітальне слово
 
 
Старокостянтинівський район
 
 
ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

Раді вітати усіх, хто завітав на офіційний веб-сайт Старокостянтинівської районної ради.

Новітні технології та всесвітня мережа Інтернет дають нам можливість ще повніше висвітлювати роботу районної ради, надавати громадянам повну та вичерпну інформацію щодо діяльності органів місцевого самоврядування.

Сподіваємося, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням Старокостянтинівщини.

Старокостянтинівський район – це маленька частина чудової і неповторної Подільської землі. Нам завжди було і є чим пишатися, особливо щирими та працьовитими людьми, нашими земляками.

Запрошуємо всіх до співпраці, чекаємо на Вашу підтримку, активне спілкування і конкретні пропозиції.
 
     
 
 
     
 
 
Розділи сайту

Оголошення


Протокол 27.07.2020 

Протокол 17.07.2020 

Протокол 17.06.2020 

Протокол 21.07.2020 

Протокол 20.03.2020 

Протокол 17.03.2020 

Протокол 20.02.2020 

Конкурс на право оренди об’єктів нерухомого майна
 

Конкурсна комісія повідомляє 

Результати виборів депутатів Старокостянтинівської районної ради 

У НАС.NEWS 

Паспорти бюджетних програм 2020рік 

Паспорти бюджетних програм 2019 рік  

Перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл Старокостянтинівського району, що підлягають приватизації 

Інформаційне повідомлення про об'єкт приватизації 

Про завершення приватизації об'єкта спільної власності територіальних громад сіл Старокостянтинівського району 
Діяльність депутатів

Tweets by strkrada
Корисні посилання
Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал України
Хмельницька обласна рада
Старокостянтинівська районна державна адміністрація
Статистика
Всього на сайті: 2
Гостей: 2
Користувачі: Відсутні
Роботи: Відсутні

Всього відвідало: 154607 чол.
Переглядів: 182
23 березня 2012 року у Старокостянтинівському районі урочисто розпочато перший етап Кубку шкільного футболу.

Національний Кубок шкільного футболу Євро-2012 проводиться за олімпійською системою. Участь у першому етапі змагань на добровільних засадах беруть понад 20 тисяч команд загальноосвітніх навчальних закладів міст та селищ України. Передбачається, що за перемогу у Національному турнірі змагатиметься понад 300 тисяч школярів, які зможуть відчути себе безпосередніми учасниками ХІV чемпіонату Європи з футболу. Вирішальний матч турніру пройде на НСК «Олімпійський» ? арені майбутнього фіналу Євро-2012.

Участь у Національному Кубку шкільного футболу Євро-2012 — унікальний шанс для юнаків потрапити у великий футбол, можливість стати фізично сильнішими, а також це підтримка Євро-2012 в Україні.

В заході взяли участь голова районної ради Іван Овчар, голова районної державної адміністрації Ігор Люшенко,  начальник відділу освіти райдержадміністрації Руслан Кривенький, вчителі фізичної культури, тренери, які представляли шкільні команди.

Проведено жеребкування, яке визначило суперників. Команда-переможець здобуде право представляти район на ІІ етапі Кубка.
 

Понад рік пройшло з того часу, як виборці Старокостянтинівського району довірили нам представляти свої інтереси в районній раді. Стаття 55 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачає звіт голови ради про свою діяльність. Цей перший для мене, як голови районної ради, публічний звіт перед депутатами подаю з врахуванням того, що результати діяльності голови ради визначаються ефективністю роботи, як представницького органу в цілому, так і кожного депутата зокрема. І від того, як ми з вами зуміли разом налагодити роботу в раді та її органах, залежать і наслідки наших спільних зусиль та оцінка їх виборцями.
Минулий після виборів рік був ознаменований важливими економічними і політичними подіями в житті нашої держави. Реформи в різних сферах життя –  це перевірений механізм, здатний наблизити якість життя в Україні до кращих світових стандартів. І безпосередня участь у цьому процесі належить органам місцевого самоврядування.
Саме реформа місцевого самоврядування, на необхідність якої неодноразово наголошував Глава держави, має на меті суттєве розширення повноважень влади на місцях, створення його економічного фундаменту, забезпечення виконавчими функціями. У зміст нової регіональної політики держави закладено побудову нової моделі місцевої влади з урахуванням інтересів держави, регіонів, територіальних громад, місцевого бізнесу, підприємств та установ.
Тож, ми маємо підходити до своєї діяльності більш критично, оскільки роль органів місцевого самоврядування в державі зростатиме, а з нею зростатиме й відповідальність керівників і депутатського корпусу, усіх посадових осіб органів місцевого самоврядування за майбутнє свого краю       і добробут своїх виборців.
Сьогодні вже можна проаналізувати те, що нам вдалось або не вдалось зробити за цей, порівняно невеликий відрізок часу, над вирішенням яких проблем необхідно працювати.
За результатами виборів у жовтні 2010 року до складу Старокостянтинівської районної  ради було обрано 60 депутатів.
Серед 30 депутатів районної ради у мажоритарних округах було обрано: представників ВО "Батьківщина" – 13, Партії Регіонів – 6, Народної партії  –  4,  партій  "Сильна  Україна",   "УДАР",   "Єдиний   Центр"   –  по   2 депутати, один представник від Української соціал-демократичної партії.
У багатомандатному виборчому окрузі представництво від політичних партій виглядає таким чином:  Партія Регіонів – 9 депутатів, ВО "Батьківщина" – 8, Народна Партія,  партія "Сильна Україна" та  партія "УДАР" Віталія Кличка – по 3 депутати,  партія "Фронт змін" та партія "Нова політика" – по 2 депутати.
Найповніше у раді представлені працівники сільського господарства – 15 депутатів, в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування працюють – 11 депутатів, 10 – представники освіти та культури, 4 депутати – медики,  5 – працівники промисловості,  будівництва,  транспорту,  зв’язку,  5 приватних підприємців.  51 депутат має вищу освіту.  29 депутатів мають досвід роботи в попередніх скликаннях.
Як і в попередні роки, районна рада нинішнього скликання діяла  відповідно до Конституції України, Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про статус депутатів місцевих рад",  "Про службу в органах місцевого самоврядування "    та регламенту районної ради шостого скликання.
Забезпеченню ефективності роботи районної ради та її органів сприяло проведення низки організаційних заходів.
На перших пленарних засіданнях було затверджено регламент районної ради, положення про постійні комісії та президію ради, утворено шість постійних комісій та сформовано п’ять депутатських фракцій. Голови постійних комісій та фракцій районної ради увійшли до складу президії районної ради, робота якої значною мірою сприяла прийняттю радою виважених рішень.
За звітний період було проведено 7 засідань президії ради, на яких узгоджувались питання порядку денного сесій районної ради, пропозиції та доповнення до проектів рішень ради. Також було розглянуто 46 заяв про надання матеріальної допомоги. Така допомога надавалась жителям району у відповідності до Положення про порядок та умови надання разової грошової допомоги. Всього за звітний період жителі району отримали матеріальну допомогу на суму – 11900 грн., в т.ч. –  за рішеннями президії 9700 грн.
Однак основною діяльністю ради була і залишається сесійна робота. Спочатку  цього  скликання було проведено 9 сесій ради, на яких розглянуто 125 питань. Найважливіші серед яких:
·        про районний бюджет на 2011 рік;
·        про районний бюджет на 2012 рік;
·        про програму соціально-економічного та культурного розвитку Старокостянтинівського району на 2011 рік;
·        про програму газифікації населених пунктів Старокостянтинівського району на 2011-2015 роки;
·        про програму підтримки малого підприємництва у Старокостянтинівському районі на 2011-2012 роки;
·        про районну програму боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року;
·        про районну програму реалізації молодіжної політики до 2015 року;
·        про районну програму підтримки сімей на період до 2015 року;
·        про комплексну програму спільних дій Старокостянтинівського РВ УМВС України в Хмельницькій області та Старокостянтинівської районної ради щодо профілактики злочинності на 2011-2015 роки;
·        про комплексну програму соціального захисту громадян Старокостянтинівського району, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2011-2013 роки;
·        про районну комплексну програму соціального захисту населення на 2011-2015 роки;
·        про районну програму з охорони, захисту, використання та відтворення лісів Старокостянтинівського району на період до 2015 року;
·        про програму підтримки індивідуального житлового будівництва "Власний дім" у Старокостянтинівському районі на 2011-2016 роки;
·        про програму залучення інвестицій в економіку Старокостянтинівського району на 2011-2020 роки;
·        про районну програму розвитку архівної справи у 2011-2015 роках;
·        про районну програму військово-патріотичного виховання молоді та організацію підготовки громадян до служби в Збройних силах України на 2011-2015 роки;
·        про програму мобілізаційної підготовки Старокостянтинівського району на 2011 рік;
·        про програму пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів усіх форм власності, розвитку  інфраструктури підрозділів пожежної охорони у Старокостянтинівському районі на 2011-2015 роки;
·        про програму забезпечення власним житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  у  Старокостянтинівському районі на 2011-2013 роки;
·        про програму розвитку земельних відносин у Старокостянтинівському районі на 2011-2015 роки;
·        про програму запобігання особливо небезпечним інфекційним хворобам на 2011-2013 роки;
·        про програму поновлення та використання місцевого матеріального резерву для ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у Старокостянтинівському районі на 2012-2016 роки;
·        про районну цільову програму "Цукровий діабет" на 2011-2013  роки;
·        про районну програму роботи з обдарованою молоддю "Обдаровані діти" на період  2011-2014  роки
·        про програму впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів  Старокостянтинівського району інформаційно-комунікаційних технологій "Сто відсотків" на 2011-2015 роки;
·        про програму зайнятості населення  Старокостянтинівського району на 2012-2014 роки;
·        про районну Програму забезпечення медичних закладів району кадрами, особливо у сільській місцевості, на 2012-2015 роки;
·        про районну Програму  з підготовки публічних бібліотек до реалізації Міжнародного проекту "Глобальні бібліотеки" на 2012-2014 роки;
·        про програму з розробки містобудівної документації у Старокостянтинівському районі на період 2012-2014 роки.
Говорити про результативність довгострокових програм, очевидно, ще рано. Однак вважаю необхідним ще раз наголосити, що виконання намічених нами заходів, хочемо ми того чи ні, напряму залежить від обсягу та наповнення районного бюджету. Слід зазначити, що районний бюджет як на 2011, так і на 2012 рік був прийнятий вчасно – до початку нового фінансового року. Їх прийняттю передувала цілеспрямована робота як органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, так і в цілому всього депутатського корпусу.
На всіх етапах, починаючи від попередніх слухань, на яких визначається позиція районної ради та райдержадміністрації, до його доопрацювання з урахуванням пропозицій комісій районної ради та до затвердження бюджету на пленарному засіданні – бюджетотворча діяльність є процесом спільної роботи. Саме такий підхід дозволяє формувати та виконувати районний бюджет із максимальним урахуванням поточних та стратегічних потреб території.
За 2011 рік в цілому по району завдання по власних надходженнях до бюджету виконано на 105,9 % (із запланованих 17007 тис.грн. надійшло 18017,1 тис.грн.), в тому числі: районний бюджет виконаний на 102,3%, бюджети сільських рад – на 108,7 %. Нажаль не всі сільські ради забезпечили виконання даного показника, Губчанська сільська рада виконала завдання по власних надходженнях лише на 86,5%, Самчинецька – на 96,3%, Березненська – на 96,6%, Великомацевицька – на 97%, Самчиківська – на 98,6%.
В полі зору районної ради і мого, як голови,  також постійно знаходились і економічні питання, особливо стан справ у сільськогосподарській галузі, що в кінцевому результаті впливало на складання та виконання бюджету району, на задоволення насущних потреб наших виборців. Депутатський корпус району підтримував і надалі буде підтримувати місцевого товаровиробника, забезпечуватиме фінансування прийнятих програм, враховуватиме всі ділові пропозиції представників цієї галузі. Слід зазначити, що саме наш район у минулому році зібрав рекордний урожай зернових та посів лідируюче місце серед районів області.
Проте у своєму звіті я не зупинятимусь  детально на питаннях розвитку агропромислового комплексу та промисловості. Роблю це свідомо, адже цими галузями опікується виконавча гілка влади, якій ми делегували повноваження. Тим більше, що на сьогоднішній сесії ми слухаємо звіт про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2011 рік та приймаємо програму на 2012 рік.
Людина, її життя та здоров’я є найвищими соціальними цінностями держави, визначеними Конституцією України. Забезпечення належного рівня медичного обслуговування населення завжди було одним із  пріоритетних напрямків діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади. Комплекс заходів щодо подальшого розвитку галузі відображено у 7 діючих цільових програмах, на реалізацію яких  з районного  бюджету  у 2011 році профінансовано 289,9 тис.грн. В цілому ж на галузь охорони здоров'я було виділено 31272,9 тис.грн. з районного бюджету.
Це дало змогу в минулому році реконструювати ФАП в селі Ладиги, на що було затрачено 161 тис.грн.; перевести в інше приміщення ФАП в селі Коржівка, на ремонт якого виділено кошти з районного бюджету у сумі 100 тис.грн.; розпочати реконструкцію реанімаційного-анестезіологічного відділення, капітальний ремонт кабінетів функціональної діагностики та статистичного відділу центральної районної лікарні; в Остропільській дільничній лікарні облаштувати  пункт для зберігання та видачі наркотичних лікарських засобів для онкохворих; в Підгірнянській дільничній лікарні замінити 5 вікон на енергозберігаючі, закупити ЕКГ апарати в Красносілецьку АЗПСМ.
Одним з не менш важливих напрямків діяльності органів місцевого самоврядування та виконавчої влади в районі є подальший розвиток освіти, зміцнення позицій, відображених у заходах і напрямках цільових Програм затверджених у минулих роках, а також у виробленні нових ефективних підходів до освітянської сфери. В даний час на контролі районної ради знаходиться 8 Програм, направлених на розвиток цієї галузі.
Протягом 2011 року пріоритетними завданнями розвитку освіти району були: забезпечення доступності дошкільної освіти та збільшення охоплення дошкільною освітою дітей дошкільного віку;  забезпечення рівного доступу до якісної повної загальної середньої освіти; створення умов для здобуття якісної освіти.
У рамках реалізації державних та регіональних програм розвитку освіти району протягом року забезпечено стабільне функціонування мережі навчальних  закладів  (28 дошкільно-навчальних  закладів,  з  них  21 діючий,  41 загальноосвітня школа, 2 позашкільних, 1 міжшкільний навчально-виробничий комбінат).
На потреби освіти у 2011 році з районного бюджету виділено 37711,5тис. грн., ефективне та раціональне використання яких, а також субвенцій з обласного бюджету дало можливість:
- відкрити дитячий дошкільний навчальний заклад у с.Пашківці, дві дошкільні групи при Староостропільському НВО і Немиринецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, створити 7 НВК "Загальноосвітня школа – дошкільний заклад", що дозволило  100%  охопити  266  дітей  п’ятирічного  віку  підготовкою  до школи,  збільшити по району відсоток охоплення дітей дошкільною освітою з 48 до 62;
- шляхом створення двох освітніх округів, використання матеріально-технічної та навчальної баз Остропільського МНВК та МНВК м.Старокостянтинова створити умови для впровадження профільної освіти для 523 старшокласників;
- завершити комп’ютеризацію ЗОШ І-ІІ ступенів,  до мережі Інтернет підключити 33 загальноосвітні школи – 82%;
- охопити позашкільною освітою 968 учнів – 30% (на 3% більше, ніж в минулому році);
- в позаміському оздоровчому закладі "Калинівка" оздоровити 418 дітей, що на 98 дітей більше, ніж в минулому році;
- забезпечити вчасне нарахування та виплату заробітної плати, не допустити її заборгованості;
- розробити проектно-кошторисну документацію на реконструкцію котельні Губчанської ЗОШ І-ІІІ ступенів для встановлення модульної електрокотельні потужністю 200 КВт;
- перевести з твердого палива на електричне опалення котельню Пеньківської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
- капітально відремонтувати спортивні зали Немиринецької і Губчанської шкіл;
- облаштувати два внутрішні санвузли у Пашковецькій і Вишнопільській ЗОШ І-ІІ ступенів на загальну суму 90 тис.грн;
- замінити 34 вікна на суму 63,4 тис.грн. за кошти районного бюджету, 150 вікон в Староостропільському НВО на суму 299,8 тис.грн. – за кошти обласного бюджету, а також 14 вікон за спонсорські кошти (всього з різних бюджетів замінено 198 вікон), замінити 10 вхідних дверей на металопластикові;
В минулому році за кошти державного бюджету отримано 2 шкільні автобуси, що дало можливість забезпечити підвіз 731 учня (100%) до місця навчання і додому. На сьогодні парк шкільних автобусів складає 16 транспортних одиниць.
Крім того, на будівництво, реконструкцію, поточний та капітальний ремонти  закладів  освіти  з  обласного  та  районного  бюджетів  освоєно 818,2 тис.грн.
Ще одним соціальним напрямком роботи органів місцевого самоврядування та виконавчої влади протягом звітного періоду було вирішення проблем розвитку культури в районі, на фінансування якої з районного бюджету було виділено 6014,8 тис.грн. Це дало змогу покращити матеріально-технічну базу установ культури, провести капітальні ремонти у багатьох клубних закладах, замінити 98 вікон на металопластикові в сільських установах культури та 21 вікно – в центральній районній бібліотеці, придбати автобус  та музичну апаратуру для районного центру культури.
З метою забезпечення публічного доступу жителів району до оперативної інформації засобами Інтернет, впровадження і використання сучасних технологій, подолання інформаційної нерівності, розвиток інформаційного суспільства та вирішення питання технічної модернізації бібліотек району районною радою була затверджена Програма  з підготовки публічних бібліотек до реалізації Міжнародного проекту "Глобальні бібліотеки" на 2012-2014 роки. Цією програмою районна рада підтвердила свою готовність у співпраці з радою міжнародних наукових досліджень та обмінів у рамках програми "Бібліоміст". Планувалось, що в разі перемоги у конкурсі програми, оголошеної  фундацією Білла і Мелінди Гейтс, Радковецька і Огіївська сільські бібліотеки, а також центральна районна бібліотека та районна бібліотека для дітей будуть обладнані 15 комп'ютерами, з ліцензійними програмами, а також забезпечені сканерами, принтерами, веб-камерами та підключенням до Інтернету. І приємно сьогодні відзначити, що серед 620 бібліотек України –  переможців третього раунду конкурсу, є і наші 4 бібліотеки.  Наразі, перед усіма нами стоїть завдання завершити підготовку бібліотек до прийняття обладнання згідно з проектом.
Примножуючи культурні здобутки рідного краю районна рада спільно з районною державною адміністрацією підтримала проект ДП "Старокостянтинівська районна телерадіокомпанія" по створенню збірки легенд та бувальщин Старокостянтинівщини "Легендами багатий край", до якої увійшли 92 оригінальних тексти від 40 авторів із більшості населених пунктів району  та  міста.   На  видавництво збірки з районного бюджету було виділено 10 тис.грн.
Необхідною складовою забезпечення соціальних гарантій наших громадян є високий рівень зайнятості населення. На виконання Програми зайнятості населення Старокостянтинівського району на 2010-2011 роки проводився комплекс заходів щодо вирішення проблем у сфері зайнятості населення, зокрема: об’єднання партнерських зусиль роботодавців, органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, служби зайнятості, профспілкових організацій. Протягом 2011 року на обліку  в  міськрайонному центрі зайнятості перебувало 2714 сільських  мешканців,  що складає 77,5% від прогнозованого програмою показника. Офіційний статус безробітного на 01.01.2012 року мали 745 осіб, що на 105 осіб менше, ніж на відповідну дату 2011 року. Рівень зареєстрованого безробіття по району на 01.01.2012 року склав 4,7%  проти 5,3% на 01.01.2011 року. Упродовж 2011 року на підприємствах районного підпорядкування було створено 851 нове робоче місце, що на 613 місць більше ніж у минулому році.
Покращенню рівня життя сільського населення сприяє і подальше проведення газифікації населених пунктів. На виконання  програми газифікації населених пунктів Старокостянтинівського району на 2011-2015 роки за рахунок коштів районного бюджету у сумі 241,0 тис.грн. введено в експлуатацію другу чергу міжселищного газопроводу середнього тиску до села Костянець.
За активної позиції депутатського корпусу районної ради та районної державної адміністрації в одинадцяти населених пунктах району відновлено мережу вуличного освітлення загальною протяжністю 12,71 км.
Районна рада завжди тісно співпрацювала з правоохоронними органами в напрямку забезпечення належного громадського порядку та посилення боротьби зі злочинністю. З цією метою нами була прийнята Комплексна програма спільних дій Старокостянтинівського РВ УМВС України в Хмельницькій області та Старокостянтинівської районної ради щодо профілактики злочинності на 2011-2015 роки, на фінансування якої у минулому році було виділено 75,0 тис.грн.
Забезпечення захисту життя та здоров'я населення, навколишнього природного середовища і об'єктів від впливу небезпечних факторів пожежі завжди були під пильним контролем органів місцевого самоврядування.  З метою посилення пожежної безпеки в населених пунктах району, поліпшення матеріально-технічного стану місцевих підрозділів пожежної охорони для виконання покладених на них завдань за призначенням районною радою була затверджена цільова програма забезпечення пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів усіх форм власності, розвитку інфраструктури підрозділів пожежної охорони у Старокостянтинівському районі на 2011-2015 роки. Основні заходи програми профінансовані у 2011 році на суму 262,7 тис.грн., що дало змогу суттєво покращити протипожежний захист підвідомчих об’єктів.
Продовжуючи тематику безпеки нашого населення, слід також зупинитися на вирішені питань щодо забезпечення захисту населення від надзвичайних ситуацій на водних об'єктах. На  двадцять п’ятій сесії районної ради минулого скликання затверджено програму запобігання загибелі людей на водних об’єктах Старокостянтинівського району на 2009-2011 роки метою, якої є  попередження нещасних випадків, пошук та рятування людей, які терплять лихо на воді, створення умов безпечного користування водними об'єктами. На виконання  даної програми  з районного бюджету у 2011 році було виділено 10,0 тис.грн. для Старокостянтинівського районного відділу МНС, за які було придбано човен, рятувальні круги та рятувальні жилети.
        Складна епізоотична ситуація  в нашому районі щодо сказу тварин вимагає радикальних заходів.  З метою ліквідації та профілактики сказу тварин на території району на шостій сесії районної ради була прийнята програма запобігання особливо небезпечним інфекційним хворобам на 2011-2013 роки. Для успішної реалізації заходів програми у 2011 році з районного бюджету були виділені кошти у сумі 10 тис.грн. на закупівлю спецодягу, паливно-мастильних матеріалів та оплату за розкладання доз вакцини.
Одним зі структурних підрозділів районної ради є районний трудовий архів (керівник – Цимбалюк Н.В.). Працівниками архіву протягом 2011 року прийнято на зберігання від ліквідованих підприємств 34 фонди в кількості 895 одиниць зберігання. Загальна кількість  всіх документів становить: 12665 од.зб. та  79  фондів.  Протягом  звітного  періоду  до  трудового  архіву  надійшло  805 запитів соціально-правового характеру та надано 1065 довідок.
З метою  належного забезпечення функціонування районного трудового архіву та архівного відділу райдержадміністрації на п’ятій сесії районної ради була прийнята районна програма розвитку архівної справи у 2011-2015 роках. ЇЇ виконання сприятиме оперативному задоволенню запитів громадян на використання інформаційного потенціалу Національного архівного фонду, документів соціально-правового характеру, ліквідованих і реформованих установ, підприємств і організацій усіх форм власності.
Беззаперечно, економічна і політична ситуація вимагають від депутатів районної ради приймати рішення з широкого кола питань, кожне з яких потребує глибокого аналізу.
Як і в попередніх скликаннях, на постійному контролі знаходиться виконання прийнятих рішень. Тому на проведених сесіях районної ради, а також на засіданнях постійних комісій розглядалось в порядку контролю хід виконання та виконання прийнятих районною радою програм, а саме:
·     Про хід виконання програми зайнятості населення Старокостянтинівського району на 2010-2011 роки.
·     Про хід виконання  Програми запобігання загибелі людей на водних об'єктах Старокостянтинівського району на 2009-2011 роки.
·     Про хід виконання районної програми розвитку психологічної служби системи освіти Старокостянтинівського району на період до 2012 року.
·     Про хід виконання районної програми розвитку культури на період до 2012 року.
·     Про хід виконання програми оздоровлення та відпочинку дітей Старокостянтинівського району на період до 2013 року.
·     Про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку  Старокостянтинівського району на 2010 рік.
·     Про виконання Програми газифікації населених пунктів Старокостянтинівського району  на 2006-2010 роки.
·     Про виконання Програми підтримки малого підприємництва у Старокостянтинівському районі на 2009-2010 роки.
·     Про виконання комплексної районної програми навчання, виховання, підтримки та розвитку обдарованих учнів "Творча обдарованість" (інтелект) на 2007-2010 роки.
·     Про виконання комплексної програми військово-патріотичного виховання молоді та підготовки громадян до служби в Збройних силах України на 2003-2010 роки.
·     Про виконання програми запобігання особливо небезпечним інфекційним хворобам на 2008-2010 роки.
·     Про виконання міжгалузевої програми "Здоров'я нації на період до 2011 року".
·     Про виконання  програми розвитку національної мережі шкіл сприяння здоров'ю в Старокостянтинівському районі на 2004-2010 роки.
·     Про виконання програми розвитку та забезпечення діяльності об'єктів соціально-культурного призначення у Старокостянтинівському районі на 2006-2010 роки.
·     Про виконання районної програми з підготовки публічних бібліотек до реалізації Міжнародного проекту "Глобальні бібліотеки" на 2009-2010 роки.
·     Про виконання програми поводження з твердими побутовими відходами на 2007-2011 роки.
·     Про виконання програми покращення технічного стану внутрішньогосподарських меліоративних систем та підвищення ефективності їх використання у Старокостянтинівському районі на період 2007-2011 роки.
·     Про виконання програми розвитку фізичної культури і спорту у Старокостянтинівському районі на 2007-2011 роки.
·     Про виконання програми підготовки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – випускників інтернатних закладів до самостійного життя на 2008-2011 роки.
Саме організація дієвого контролю за виконанням рішень була одним із важливих напрямків у звітному періоді.
Пленарні засідання ради проводились відкрито і прозоро із залученням відповідних фахівців, запрошенням представників засобів масової інформації.
Всі сесійні засідання проходили, на мій погляд, організовано, плідно, хоч на розгляд сесій виносилось багато питань. Велика заслуга в цьому постійних комісій районної ради, які попередньо розглядають та вивчають всі проекти рішень, що їх планується винести на розгляд сесій районної ради. Робота постійних комісій є однією з найважливіших організаційних форм діяльності районної ради та її депутатів у звітний період.
В районній раді працює 6 постійних комісій. В своїй практичній діяльності рада значну увагу приділяє координації їх роботи, взаємодії з сільськими радами, громадськістю, сприяє організації виконання рекомендацій профільних комісій.
Безумовно, серед пріоритетів у роботі постійних депутатських комісій є підготовка якісних рішень районної ради.
За звітний період проведено 33 засідання  постійних комісій, на яких розглянуто близько 120 питань, не враховуючи листів організаційного, господарського, соціально-побутового та фінансового характеру від підприємств, організацій, установ, депутатів місцевих рад, окремих управлінь, відділів, інших структурних підрозділів райдержадміністрації. Висновки та рекомендації комісій в обов’язковому порядку направлялися безпосереднім виконавцям для реагування та врахування в остаточних проектах рішень сесій.
Аналізуючи роботу засідань постійних комісій, було звернуто увагу на той факт, що деякі депутати нерідко ігнорують таку норму регламенту, як робота в постійних депутатських комісіях. Мене як голову турбує те, що деякі наші колеги не виявляють особливого бажання працювати в комісіях. Є випадки коли через відсутність кворуму неможливо було провести засідання постійної комісії з питань агропромислового комплексу, екології, землекористування і соціального розвитку села. Рекомендую постійній комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, керівникам фракцій розглянути на своїх засіданнях виконання депутатських обов‘язків окремих депутатів.
Значної уваги вимагала робота по вирішенню депутатських запитів та звернень. За звітний період  депутатами  розглянуто 16 депутатських запитів, які стосуються найбільш гострих питань життєдіяльності нашої територіальної громади. У більшості з них ставляться вимоги щодо вирішення соціальних проблем мешканців району, а саме: реформування закладів охорони здоров'я та освіти, надання адресної грошової допомоги для безкоштовного проїзду пенсіонерів, ремонту сільських комунальних доріг, встановлення дорожніх знаків у населених пунктах району, проведення вуличного освітлення с.Губча. Всі запити надсилались  на розгляд посадовим особам органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
В даний час знято з контролю 11депутатських запитів на контролі знаходиться 5 депутатських запитів.Варто зазначити, що  в окремих депутатських запитах порушуються питання, які можна набагато оперативніше вирішити, звернувшись безпосередньо до компетентних органів, використавши такі не менш дієві форми роботи як депутатське звернення та депутатське запитання.
До повноважень районної ради також належить вирішення в установленому законом порядку питань щодо управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл району.     
В управлінні районної ради нині знаходиться 73 таких об’єкти, з них  50 закладів освіти, 13 закладів охорони здоров’я, 4 заклади культури. Протягом звітного періоду було здійснено організаційні заходи з інвентаризації та впорядкування переліку об’єктів спільної власності територіальних громад району, ця важлива робота продовжується й надалі.
З метою прозорості процедури здачі в оренду об’єктів спільної власності територіальних громад району на 7 сесії районної ради був затверджений порядок проведення конкурсу на право оренди майна.
З метою попередження негативних змін у фінансовому стані госпрозрахункових підприємств щоквартально проводиться аналіз їхньої фінансово-господарської діяльності.
Здійснюється робота   з  виготовлення технічної документації та свідоцтв про право власності на нерухоме майно району, що знаходяться в спільній власності територіальних громад, а також щодо оформлення державних актів на право постійного користування земельними ділянками.         У відповідність до чинного законодавства України приводяться установчі документи (статути) підприємств, установ, організацій – об’єктів комунальної власності. Підготовлено необхідні матеріали для здійснення державної реєстрації внесених змін до вказаних документів.
Протягом звітного періоду проводився моніторинг розміру  ставок орендної плати за користування нерухомим майном та вживалися заходи, спрямовані на збільшення надходжень до районного бюджету. Як наслідок, лише за 2011 рік надходження до районного бюджету склали  369,3 тис. грн., що більше на 94,5 тис. грн. за аналогічний період 2010 року.
Станом на 1 січня 2012 року районною радою укладено 79 договорів оренди, в тому числі 42 – з юридичними особами, 37 – з фізичними особами, на загальну площу 22512,48 кв.м., з них 20033,14 кв.м. орендують бюджетні організації та установи.
На даний час розпочата процедура проведення незалежної оцінки нерухомого майна комунальної власності, що дасть змогу в подальшому привести у відповідність до чинного законодавства порядок здачі в оренду даних об’єктів.
Важливою ділянкою роботи  є забезпечення представництва районної ради   у   судах   загальної   юрисдикції.    Протягом  2011  року  відбулося   12 судових засідань. За позовами в інтересах районної ради судами різних рівнів було прийнято 5 рішень про стягнення коштів до районного бюджету по заборгованості за орендну плату.
Треба зазначити, що у сфері управління об’єктами комунальної власності районна рада відчуває певні труднощі. Це пов’язано, в першу чергу, з відсутністю спеціального закону по управлінню комунальною власністю, а недосконалість діючого Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" не дозволяє створювати реальні важелі впливу на здійснення управлінських функцій щодо об’єктів спільної власності територіальних громад.
При районній раді працює комісія з питань поновлення прав реабілітованих (голова комісії Катревич І.І.), на постійному контролі якої знаходяться звернення громадян, які потребують юридичної допомоги в установленні факту адміністративного виселення та в отриманні грошової компенсації за майно, конфісковане у них, або їх батьків під час політичних репресій. Громадянам також надається методична допомога під час особистих прийомів.
На протязі звітного періоду в районній раді працювала професійна комісія з питань створення фермерських господарств, очолювана заступником голови ради Катревичем І.І. Розглянувши заяви бажаючих утворити фермерські господарства комісія надала  4 висновки  для подальшої реєстрації таких господарств. Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань створення та діяльності фермерських господарств" ця комісія припиняє свою роботу. Відтепер, порядок реєстрації фермерських господарств проводиться на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку або договору оренди земельної ділянки.
Згідно Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" територіальна громада є самостійною юридичною особою. Діюче законодавство не передбачає прямого підпорядкування між сільською і районною радами, але надає можливість з врахуванням місцевих умов і особливостей перерозподіляти між ними на підставі договорів окремі повноваження та власні бюджетні кошти. І така можливість у районі використана.
З метою більш тісної співпраці з органами місцевого самоврядування з питань, які становлять спільні інтереси територіальних громад, п’ята сесія районної ради прийняла рішення "Про угоду між обласною та районною радами" та "Про угоду між районною радою та сільськими радами", яку на своїх сесіях схвалили усі ради району.
Працює і Консультативно-дорадча рада при голові районної ради, до складу якої увійшли всі сільські голови. На її засіданнях розглядались найбільш актуальні проблеми територіальних громад району. Старокостянтинівська районна рада також є членом Української асоціації районних та обласних рад, яка на даний час є не лише інструментом лобіювання інтересів місцевого самоврядування, але й істотним важелем консолідації нашого суспільства.
Згідно з планом роботи було проведено ряд заходів по наданню організаційно-методичної допомоги працівникам органів місцевого самоврядування. У виконавчому апараті районної ради пройшли індивідуальне стажування новообрані сільські голови та секретарі сільських рад. На конкретних прикладах були розглянуті їх функціональні обов’язки, основи організаційної, правової, інформаційної роботи та службового діловодства.
Робочою групою в складі працівників апарату районної ради надавалась консультативно-методична та правова допомога сільським радам безпосередньо на місцях. Зокрема, така допомога була надана Радковецькій, Волице-Керекешинській, Григорівській, Іршиківській, Пашковецькій, Миролюбненській, Стецьківській сільським радам. Розроблялись методичні рекомендації по усуненню виявлених недоліків. Така робота продовжуватиметься і надалі.
З метою ефективного та правильного вирішення сільськими радами питань місцевого значення в межах Конституції і Закону України виконавчим апаратом районної ради спільно з відділами райдержадміністрації організовувались навчання сільських голів та секретарів сільських рад, проводились семінари-навчання, на які запрошувались провідні спеціалісти відділів та управлінь районної ради, райдержадміністрації, керівники установ та організацій. При цьому, значна увага приділялась питанням дотримання законодавства, надходження коштів від оренди землі, поповнення дохідної частини бюджетів сільських рад, формуванню бюджетів, санітарному стану підвідомчих територій та іншим організаційним питанням. Проводився юридичний аналіз по дотриманню законодавства при прийнятті рішень органів місцевого самоврядування.
За сприяння районної ради сільські голови, секретарі та головні бухгалтери рад пройшли навчання на базі Хмельницького центру підвищення кваліфікації та перепідготовки працівників органів державної влади та місцевого самоврядування.
У звітному періоді виконавчий апарат районної ради сприяв підготовці та проведенню позачергових виборів Веснянського сільського голови та проміжних виборів депутатів Григорівської та Самчинецької сільських рад.
Серед усіх напрямів діяльності голови районної ради, окреслених в регламенті ради, особливе місце відведено організації роботи з розгляду звернень громадян та забезпеченню їх особистого прийому керівництвом ради.
Робота зі зверненнями громадян здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про звернення громадян", Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування" та "Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування", затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 №348.
В районній раді забезпечувались умови для реалізації громадянами конституційних прав на письмове звернення, особистий прийом, обов’язкове одержання обґрунтованої відповіді, участі заявників у перевірці поданих звернень. За  звітний період до районної ради надійшло майже 300 звернень, з них на особистому прийомі у керівництва районної ради – 118. Кількість  письмових звернень  становить 182 звернення. Найчастіше у зверненнях громадяни порушували питання  соціального захисту населення (115), економічної, цінової, інвестиційної  політики, підприємництва (32), аграрної політики і земельних відносин (14), житлової політики (12).
Особлива увага приділялася вирішенню питань пільгової категорії громадян: забезпечено розгляд їх заяв особисто головою районної ради, дотримано термінів розгляду та надання відповідей на звернення. За звітний період до районної ради звернулося 38 громадян вказаної категорії.
Предметом особливої уваги ради стало надання грошової допомоги малозабезпеченим громадянам району. У звітному періоді до районної ради надійшло    59    звернень про надання грошової допомоги.
 Основним завданням у роботі зі зверненнями громадян в районній раді є недопущення надання неоднозначних, неповних відповідей, відповідей з порушенням терміну розгляду, безпідставної передачі розгляду звернень іншим установам, формального розгляду пропозицій, заяв і скарг громадян. З усіх звернень, що надійшли до районної ради, позитивно вирішено – 281, надано роз’яснення за результатами розгляду – 14 звернень. 
Районною радою ведеться цілеспрямована робота зі створення необхідних умов для проведення особистого прийому громадян, вчасного розгляду письмових звернень та інформування заявників у встановлений термін.
З метою належного інформування населення про можливість звернення до керівництва були затверджені графіки прийому громадян, які  розміщені офіційному веб-сайті Старокостянтинівської районної ради.
Розпорядженням голови районної ради Про організацію прийому громадян за місцем проживання на території району" було створено робочі групи та затверджено графік прийому громадян керівництвом районної ради у сільських радах.
Спілкування, зустрічі керівників району із жителями сіл, під час яких шляхом  інформування громадян з актуальних питань, надання аргументованих відповідей на запитання та кваліфікованих консультацій забезпечують постійний зв’язок між державою і громадянином,  вирішення життєво важливих проблем окремої людини і суспільства в цілому, підвищують ефективність роботи із зверненнями громадян.
Під постійним контролем знаходяться питання роботи із зверненнями громадян у виконавчих комітетах сільських рад.
Сільськими головами, секретарями сільських рад регулярно здійснюється прийом громадян в сільських радах та населених пунктах підвідомчої території згідно графіків прийому громадян. Облік звернень та документація ведеться у відповідності до вимог чинного законодавства. Посадовими особами вживаються заходи щодо позитивного вирішення піднятих заявниками проблемних питань. Найбільша кількість звернень надійшла від мешканців Великочернятинської та Сахновецької (10), Великомацевицької (7), Пашковецької, Григорівської та Веснянської (6), Вишнопільської (5) сільських рад.
 Це свідчить про те, що місцеві органи влади не в повній мірі переймаються турботами громадян. Краще ця робота організована у виконавчих комітетах Стецьківської, Чорнянської, Огіївської, Немиренецької  та Ладигівської сільських рад. Це говорить про те, що голови відповідних сільських рад, їх виконавчі комітети проблемам жителів сіл приділяють велику увагу та вирішують їх на місцях.
Робота з  пропозиціями, заявами та скаргами громадян потребує ґрунтовного підходу до аналізу їх змісту, адже звернення громадян із пропозиціями є формою участі громадян в управлінні, у вирішенні державних і суспільних справ, можливістю активного впливу громадянина на діяльність державних органів й органів місцевого самоврядування.
Районна рада працює  над посиленням гласності та прозорості в діяльності   органів місцевого самоврядування, підвищенням рівня правової освіти серед населення з питань звернень громадян, вчасним виявленням найбільш гострих суспільно значущих проблем, які породжують звернення громадян і потребують негайного вирішення на місцевому рівні.
Враховуючи зростання впливу новітніх інформаційних технологій на діяльність та розвиток суспільства, для належного забезпечення відкритості і прозорості функціонування  органів місцевого самоврядування, реалізації конституційних прав громадян в інформаційній сфері було розроблено нову версію офіційного сайту Старокостянтинівської районної ради. На головній сторінці оновленого веб-сайту, крім щоденних новин про основні події, які відбуваються за участю керівництва та депутатів районної  ради, розміщено карту району, де кожна з назв населених пунктів відкриває детальну інформацію про відповідну сільську раду. Започатковано ряд нових рубрик для розміщення додаткової інформації. Змінено на краще дизайн веб-сайту. На виконання вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації", на сайті своєчасно оприлюднюються проекти рішень та рішення ради.
Ми запропонували сільським радам району підготувати і направити в редакцію газети "Життя Старокостянтинівщини" інформацію про запровадження нових форм роботи, напрацювання органів місцевого самоврядування у вирішенні соціальних питань, інші позитивні приклади їх роботи.
Керівництво та працівники виконавчого апарату районної ради брали участь у підготовці та проведенні заходів, пов’язаних з відзначенням державних свят, урочистостей, які проводилися в районі. Всього за звітний період понад 200 кращих представників трудових колективів отримали відзнаки районної ради, а також спільні відзнаки районної ради та районної державної адміністрації.
За звітний період склались і продовжуються конструктивні робочі стосунки між керівництвом районної ради та райдержадміністрації.
Взаємодія представницької і виконавчої гілок влади Старокостянтинівського району базується в основному на законодавчому ґрунті. Насамперед через виконання районною державною адміністрацією делегованих їй районною радою повноважень. Так, ще в 1999 році районна рада відповідно до ст.44 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" делегувала районній державній адміністрації свої повноваження з 17 питань. Згідно з ним районній державній адміністрації надано повноваження районною радою по забезпеченню збалансованого економічного і соціального розвитку території району, ефективного використання трудових, природних і фінансових ресурсів тощо.
Із делегованих питань районна державна адміністрація вносить свої пропозиції щодо їх розгляду на сесійних засіданнях. Її галузеві управління аналізують стан справ у відповідних сферах життєдіяльності району, готують довідкові матеріали та пропозиції щодо усунення недоліків, звітують про виконання делегованих повноважень.
На засіданнях постійних комісій районної ради, які передують пленарним засіданням, керівники управлінь районної державної адміністрації доповідають про стан справ з питань, які виносяться на розгляд сесії. А члени постійних комісій пропонують свої зміни та пропозиції, які забезпечують урахування у зазначених рішеннях інтересів жителів району.
Система спільної роботи обох гілок влади покладена в основу всіх управлінських дій, починаючи від роботи постійних комісій і до участі керівництва райдержадміністрації та керівників структурних підрозділів в роботі президії районної ради та координаційної ради при голові районної ради.
Взаємодія районної ради та районної державної адміністрації зосереджена також і на організаційних напрямках. Узгоджуються плани роботи, погоджується особиста участь у заходах, що проводяться в районі. За необхідністю приймаються спільні розпорядження з найважливіших питань. Спільно проводяться організаційні заходи по відзначенню в районі державних та професійних свят.
Таким чином, спільна діяльність районної ради та райдержадміністрації у вирішенні питань території охоплює різні сфери соціально-економічного життя району. Вона має різні форми і на сьогодні є дієвим засобом поліпшення стану справ усіх напрямів життєдіяльності Старокостянтинівського району.
Районна рада співпрацює з усіма політичними партіями та громадськими організаціями, яких в районі станом на 1 січня 2012 року  зареєстровано: 69 осередків політичних партій та 22 громадські організації.
З метою посилення впливу органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади на подальше поліпшення суспільно-політичної ситуації забезпечувалась взаємодія з лідерами районних організацій політичних партій через регулярне проведення зустрічей та консультацій з ними, засідань Консультативно-політичної ради при районній раді та районній державній адміністрації за взаємоузгодженою тематикою.
Прикладом співпраці районної ради та громадськості є факт підписання Угоди про взаємодію і співробітництво між районною радою, районною державною адміністрацією та Старокостянтинівською районною організацією воїнів-інтернаціоналістів. Цим документом передбачена необхідність посилення соціального захисту воїнів-інтернаціоналістів, збереження злагоди, забезпечення гідного рівня життя ветеранів війни, інвалідів, учасників бойових дій, членів сімей загиблих, створення належних умов їх життєзабезпечення.
Будучи членом Консультативно-дорадчої ради з питань розвитку місцевого самоврядування Хмельниччини, хочу відмітити плідну співпрацю з Хмельницькою обласною радою та обласною державною адміністрацією, які спільно з нами працюють над впровадженням ефективних заходів по стабілізації соціально-економічної ситуації в районі, над покращенням добробуту наших громадян.
Особливо хочу подякувати за взаєморозуміння та підтримку депутатам обласної ради від Старокостянтинівщини та особисто голові обласної ради Дерикоту Миколі Васильовичу, за сприяння якого вдається вирішити чимало важливих соціально-економічних питань розвитку нашого району.
Як голова районної ради, можу відповідально заявити, що кожен з вас, шановні колеги, зробив свій особистий внесок в розвиток економіки, соціальної сфери та місцевого самоврядування на Старокостянтинівщині, поєднуючи турботу про соціальні гарантії і благополуччя жителів району в цілому з відстоюванням конкретних інтересів своїх виборчих округів.
Шановні депутати!
Звітуючи сьогодні перед вами про свою роботу, сподіваюсь на те, що ви сприймете дану інформацію не просто як мій особистий звіт, а в певній мірі, як короткий аналіз роботи ради в цілому. І в обговорені звіту внесете конкретні пропозиції щодо вдосконалення організації діяльності ради на наступний період.
Завершуючи, щиро дякую всім депутатам ради, її виконавчому апарату, районній державній адміністрації, сільським головам, керівникам підприємств та організацій за взаєморозуміння, підтримку, об’єднання зусиль, партнерство. Упевнений, що надалі ми зробимо ще більше для того, щоб виправдовувати високу довіру виборців.

Голова районної ради Іван Овчар

Сьогодні заступник голови районної ради Іван Катревич взяв участь у виїзному прийомі громадян у Чорнянській сільській раді.

Передусім керівництво району відвідали  Чорнянську ЗОШ І-ІІ ст. та фельдшерсько-акушерский пункт, ознайомилися з роботою торгової точки на території населенного пункту. Надалі у сільському будинку культури відбулася зустрічі із територіальною громадою.

Сільський голова коротко прозвітував про свою роботу за минулий рік та окреслив пріоритетні напрямки роботи на 2012-й. Обговорено стан справ у земельних відносинах, проаналізовано резерви для збільшення надходжень до бюджету сільської ради.

Основними питаннями, що піднімались громадянами, були особисті проблеми, які стосувались лікування хворих родичів, грошових виплат матерям-героїням, питання знесення високих дерев, які загрожують безпечному проживанню, на подвір?ях престарілих громадян. Гострим сьогодні залишається питання підвищення закупівельних цін на молоко.

Також представниками місцевої громади було підготовлено колективне звернення щодо ремонту під’їздної дороги о села Чорна та ремонту приміщення загальноосвітньої школи.
Вхід на сайт

Відео

Вітання районної ради старшокласників до Дня людей похилого віку

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 27.07.2020р

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 24.07.2020р

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 21.07.2020р І ч.

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 21.07.2020р ІІ ч.

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 21.07.2020р ІІІ ч.

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" І ч.

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" ІІ ч.

Безоплатна правова допомога

Я маю право!

Я маю право!


Актуально


Районний бюджет на 2020 рік 

Звіт про виконання районного бюджету за 2019 рік 

Безоплатна правова допомога
 

До відома депутатів районної ради
 

Результати поіменного голосування тридцять другої позачергової сесії районної ради від 16.10.2020 року  
Календар
«    Березень 2012    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Погода


Районне радіо


Архів новин

Жовтень 2020 (13)
Вересень 2020 (7)
Серпень 2020 (13)
Липень 2020 (10)
Червень 2020 (23)
Травень 2020 (18)
  Головна - Паспорт району - Нормативно-правова база - Керівництво районної ради - Контакти
При використанні матеріалів даного сайту обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "strkrada.km.ua".
© 2014 Старокостянтинівська районна рада. Всі права захищено