Вітальне слово
 
 
Старокостянтинівський район
 
 
ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

Раді вітати усіх, хто завітав на офіційний веб-сайт Старокостянтинівської районної ради.

Новітні технології та всесвітня мережа Інтернет дають нам можливість ще повніше висвітлювати роботу районної ради, надавати громадянам повну та вичерпну інформацію щодо діяльності органів місцевого самоврядування.

Сподіваємося, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням Старокостянтинівщини.

Старокостянтинівський район – це маленька частина чудової і неповторної Подільської землі. Нам завжди було і є чим пишатися, особливо щирими та працьовитими людьми, нашими земляками.

Запрошуємо всіх до співпраці, чекаємо на Вашу підтримку, активне спілкування і конкретні пропозиції.
 
     
 
 
     
 
 
Розділи сайту

Оголошення


Паспорти бюджетних програм 

Конкурс на право оренди об’єктів нерухомого майна
до 21 лютого 2017 року 

З 01.07.2016 року зміни щодо виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам 

СПІЛЬНЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ 

Результати виборів депутатів Старокостянтинівської районної ради 

ГРАФІК руху автобусів міжміського та приміського сполучення 

Звіт за 2015 звітний рік діяльності про свою структуру власності КП  

Запровадження сервісу Міністерства юстиції України щодо отримання свідоцтва про народження дитини безпосередньо в пологовому будинку

Запровадження електронного сервісу з проставлення апостиля 

Громадські об'єднання реєструватимуть у Старокостянтинівському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги 
Діяльність депутатів

Tweets by strkrada
Корисні посилання
Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал України
Хмельницька обласна рада
Старокостянтинівська районна державна адміністрація
Статистика
Всього на сайті: 3
Гостей: 3
Користувачі: Відсутні
Роботи: Відсутні

Всього відвідало: 153275 чол.
Переглядів: 1046
  • 2 червня 2015 року | Переглядів: 307
2 червня в районному Будинку культури до Міжнародного дня захисту дітей відбулося свято, на яке завітав керуючий справами районної ради Сергій Гречковський.
 
Свято розпочалося веселим дитячим сміхом у святковому залі, що зібрав багато дітей, які виглядали по-справжньому щасливими, безтурботно веселилися і почувалися захищеними.
 
У своєму вітальному виступі Сергій Гречковський наголосив: “Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей дітей, забезпечити їй належний рівень виховання і дотримання прав дитинства. Зігріймо теплом свого серця, увагою і ласкою тих юних співгромадян, життя яких не схоже на добру казку, допоможімо їм відчути радість спілкування. Впевнений, що об’єднавши зусилля, ми зробимо все, аби захистити наших дітей, уберегти їх від гіркоти розчарувань і зневіри. Адже саме від нас, дорослих, залежить те, як складеться доля кожної маленької людини, а відтак і нового покоління українців”.
 
Але не всім дітям поталанило мати щасливе і безтурботне дитинство. Саме такими дітьми опікується служба у справах дітей райдержадміністрації та районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а саме: дітьми з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах; дітьми з функціональними обмеженнями; дітьми з малозабезпечених сімей; дітьми, позбавлених батьківського піклування; дітьми з багатодітних сімей, прийомними дітьми.

До уваги дітей був представлений святковий концерт, в якому самі діти теж приймали участь, а також веселий клоун, який провів з ними цікаві конкурси та вікторини. Всім діткам службою у справах дітей районної державної адміністрації та районним центром  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді   було вручено солодкі подарункові набори. У заході взяли участь 115 дітей.


  • 2 червня 2015 року | Переглядів: 468
Другий рік поспіль в Державному історико-культурному заповіднику «Самчики» на Старокостянтинівщині відбувається літературно-мистецьке свято «Імпреза по-самчиківськи». Започаткована минулоріч Старокостянтинівським районним радіомовленням, заповідником «Самчики», веб-порталом «Жінка-УКРАЇНКА», за підтримки районної ради та РДА, ця культурно-мистецька подія поєдналася з традиційним для Самчик святом Зеленої неділі.
 
Сонце і пташині переспіви; свято Трійці й козацькі звитяги; гра на бандурі, українські пісні, відомі кожному, авторськийспів та поезія; гучні вистріли з козацької гармати і шепіт зеленого листя; велелюдні гуляння і втишене проходжання під зеленими кронами дерев чи залами маєтку... А ще – смачні вареники для учасників імпрези, юшка і каша для всіх учасників заходу, чай просто неба зі справжнього самовара – з присмаком полуничного варення і самчиківського надвечір'я... А ще – зустріч з творчими особистостями, хорошими друзями. А ще – релакс для серця та душі. Це все – Самчики в останній день цьогорічної весни.
 
Від самого ранку на вигоні перед маєтком вирувало життя. Традиційні козацькі звитяги, як то підіймання півпудової гирі чи біг з мішком зерна наперед себе, чи перетягування канату, чи звитяги верхи на конях… І все – у супроводі дотепних коментарів ведучого Михайла Юзвука, з підбадьоренням від глядачів і призами для переможців від спонсорів. Словом, на вигоні було спекотної в прямому і в переносному значенні, адже добряче припікало сонце та й подихувало жаром від багать, де в здоровенних казанах варилася рибна юшка і каша для гостей свята. А тим часом тінистими алеями парку неквапом прогулювалися поодинці, групами чи екскурсіями відвідувачі маєтку. Серед них – учасники «Імпрези по-самчиківськи», що прибули зі Старокостянтинова, Старої Синяви, Хмельницького, Вінниці та Києва. По обіді на території маєтку звучали мідні звуки муніципального духового оркестру під керівництвом Василя Муляра. Поготів урочистими фанфарами стартувала центральна подія дня – концертна частина «Імпрези по-самчиківськи».
 
З вітальним словом до присутніх звернувся голова районної ради Олександр Коханюк, творці порталу «Жінка-українка» Юрій Пероганич і Тетяна Череп-Пероганич, директор Державного історико-культурного заповідника «Самчики» Богдан Пажимський, в.о.директора районного радіомовлення Сергій Грищук. Не обійшлося без подарунків – подружжя Пероганичів презентували для Богдана Пажимського об’ємну макітру, на знак подяки і йому, і місцевим господиням за смачні вареники, котрими частують учасників «Імпрези…» і слава про які розлетілася майже на пів України. А потім упродовж двогодинного концерту на ґанок маєтку – імпровізовану сцену – піднімалися поети: Віталій Міхалевський, Володимир Сідлецький (м.Хмельницький), Любов Сердунич (Стара Синява), Тетяна Череп-Пероганич (м.Київ) та авторка цього матеріалу; під супровід бандури співала Юлія Григорук (м. Вінниця), вокальне мистецтво дарували: Юрій Старчевод, Маркіян Свято, Надія Пукас, заслужена артистка України Світлана Мирвода (м. Київ), Віктор Шайда (м. Хмельницький). До участі в заході долучилися артисти творчого волонтерського об’єднання «Мистецька подільська сотня»: Анастасія Гулевата, Марина Українець, Назарій Поляков (м.Хмельницький) та Катерина Аргунова (м. Старокостянтинів).
 
 Що ж до тематики виступів, то було усього на будь-який смак: усім відомі «Два кольори» і «Червона рута», авторські пісні виконавців і творчість подільських піснярів. Проте наскрізною темою крізь увесь концерт пройшла тема війни в Україні – у словах, котрі говорили артисти, в піснях, у поетичних строфах. Без перебільшення відкриттям «Імпрези…» став юний хмельничанин Денис Кузнєцов. Разом із батьками, молодшим братиком і сестричкою мешканець обласного центру прибув на свято. Маленький Денис виконав на сопілці кілька українських мелодій, а потім – Гімн України. Усі глядачі, та певно й усі Самчики, піднявшись і поклавши правицю на серце, співали наш славень під супровід звуків сопілки. Цей виступ на стільки розчулив директора Державного історико-культурного заповідника «Самчики» Богдана Пажимського, що той вручив хлопченяті сувеніри з тематикою маєтку і вклонився батькам котрі виховують такого патріотично налаштованого сина.
 
До слова, українських мотивів та візерунків на святі було на славу – і в піснях, і у вишиванках, і в сувенірах. Та й чи може бути інакше, коли ми відроджуємо колишню славу, колишні мистецькі традиції «Маєтку Самчики» в оновленій європейсько-українській Україні? Коли ми не штучно, а цілком природно зміщуємо акцент визначних мистецьких подій зі столиці чи обласних центрів до периферії, котра жодним чином не поступається майстерністю та правдивістю своїх голосів… Коли кожен з нас розуміє і свою відповідальність і свою значимість у площині творення сьогодення й перед ликом прийдешнього дня…
 
«Імпреза по-самчиківськи» вже запрошує гостей та учасників нарік на Зелену неділю до Самчик. А наразі організатори дякують усім, хто відгукнувся на запрошення про участь, сільській голові Самчик Ліані Польовій та громаді села, районній галузі культури, меценатам, котрі долучилися коштами, проте забажали не афішувати свої імен, а також спонсору – директору ТОВ «Моноліт» Івану Радченко.
 
Для довідки. Маєток Самчики – синтез ідейно-художніх концепцій і прийомів архітектури, парківництва, декоративного й інших мистецтв у взаємозв’язку з поезією, філософією, літературою, музикою, живописом, екологією. Це мистецтво творення ансамблю за допомогою художніх законів композиції, перспективи, теорії світла й кольору, послуговуючись природнім матеріалом – рослинами, водою, рельєфом. Маєтковий парк привабить Вас 200-літніми екземплярами дерев, унікумами, реліктами, екзотами, червонокнижниками; адже понад 200 порід видів і форм дерев, кущів формують його цінність і красу. Упродовж двох століть цю краск творили власники маєтку. Ян Самюель Хоєцький, що започаткував його в 1725 році, граф Пьотр Чечель, староста гайсинський, розбудовник ансамблю в кінці XVIII ст.. Іван Угрімов, історик, що відзначився на освітній ниві села, Михайло Шестаков, громадський, культурний діяч України.
 
Оксана Радушинська
Фото Петра Радушинського
Вхід на сайт

Відео

Онлайн естафета
"Чужого болю не буває"


Актуально


Районний бюджет на 2017 рік 

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні
 

Безоплатна правова допомога
 

До відома депутатів районної ради
 

Результати поіменного голосування 9 сесія 21.12.2016 року  
Календар
«    Червень 2015    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  

Погода


Районне радіо


Архів новин

Лютий 2017 (8)
Січень 2017 (9)
Грудень 2016 (19)
Листопад 2016 (18)
Жовтень 2016 (14)
Вересень 2016 (13)
  Головна - Паспорт району - Нормативно-правова база - Керівництво районної ради - Контакти
При використанні матеріалів даного сайту обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "strkrada.km.ua".
© 2014 Старокостянтинівська районна рада. Всі права захищено