Вітальне слово
 
 
Старокостянтинівський район
 
 
ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

Раді вітати усіх, хто завітав на офіційний веб-сайт Старокостянтинівської районної ради.

Новітні технології та всесвітня мережа Інтернет дають нам можливість ще повніше висвітлювати роботу районної ради, надавати громадянам повну та вичерпну інформацію щодо діяльності органів місцевого самоврядування.

Сподіваємося, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням Старокостянтинівщини.

Старокостянтинівський район – це маленька частина чудової і неповторної Подільської землі. Нам завжди було і є чим пишатися, особливо щирими та працьовитими людьми, нашими земляками.

Запрошуємо всіх до співпраці, чекаємо на Вашу підтримку, активне спілкування і конкретні пропозиції.
 
     
 
 
     
 
 
Розділи сайту

Оголошення


Протокол 27.07.2020 

Протокол 17.07.2020 

Протокол 17.06.2020 

Протокол 21.07.2020 

Протокол 20.03.2020 

Протокол 17.03.2020 

Протокол 20.02.2020 

Конкурс на право оренди об’єктів нерухомого майна
 

Конкурсна комісія повідомляє 

Результати виборів депутатів Старокостянтинівської районної ради 

У НАС.NEWS 

Паспорти бюджетних програм 2020рік 

Паспорти бюджетних програм 2019 рік  

Перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл Старокостянтинівського району, що підлягають приватизації 

Інформаційне повідомлення про об'єкт приватизації 

Про завершення приватизації об'єкта спільної власності територіальних громад сіл Старокостянтинівського району 
Діяльність депутатів

Tweets by strkrada
Корисні посилання
Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал України
Хмельницька обласна рада
Старокостянтинівська районна державна адміністрація
Статистика
Всього на сайті: 2
Гостей: 2
Користувачі: Відсутні
Роботи: Відсутні

Всього відвідало: 154645 чол.
Переглядів: 103
  • 30 травня 2016 року | Переглядів: 902

Нещодавно у Старокостянтинівському міському центрі дитячої та юнацької творчості відбувся регіональний збір лідерів учнівського самоврядування Хмельницької області на тему: «Лідерство на благо суспільства», що мав на меті допомогти старшокласникам не лише почерпнути необхідні знання, а й практично ними користуватися, послуговуватися у повсякденній практиці, діяти,  змінювати життя на краще; навчитися критично оцінювати дійсність, відстоювати свої погляди і прислухатися до чужих аргументів, знаходити порозуміння одні з одними, об’єднуватися з однодумцями та діяти заради досягнення спільної мети.

Захід зібрав у дружньому колі лідерів та координаторів учнівського самоврядування Деражнянського, Старокостянтинівського,  Старосинявського, Хмельницького районів та міста Старокостянтинова. До учасників збору з вітальним словом звернулася  Пірожок І.М.,  координатор обласної ради старшокласників, завідувач організаційно-масовим відділом ХОЦНТТУМ.

У регіональному зборі лідерів від Старокостянтинівського району взяли участь Зищук Артем, учень 10 класу Пашковецького НВК та Петляк Наталія, учениця 10 класу Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст.

Під час тренінгового заняття лідери давали креативні ідеї щодо залучення школярів до волонтерської діяльності, проектували  цікаві колективні творчі справи.

Зустріч не обмежувалась тільки «робочими» питаннями. Старшокласники організували та провели флеш-моб «Збережімо Землю для майбутніх поколінь», присвячений Всесвітньому дню Землі, у якому взяли участь вихованці хореографічного гуртка МЦДЮТ,  лідери учнівського самоврядування міста Старокостянтинова та Деражнянського, Старокостянтинівського,  Старосинявського, Хмельницького районів.

Вихованці гуртка «Лідер» у формі квесту  познайомили гостей зі скульптурами у сквері Т.Г. Шевченка.

Далі зустріч продовжилася екскурсією до замку князя К. Острозького. Цікаві факти з історії розвитку міста, експозиція музею «Замок князя К. Острозького»  перенесли усіх у давні часи.

Цей захід став для його учасників дієвим мотивом, поштовхом для генерування нових ідей і здійснення корисних справ.

 

 

  • 27 травня 2016 року | Переглядів: 741

Багато є чеснот у нашого народу, які допомагають йому гідно жити і творити. І однією зі складових сильного духу українства якраз і є наша щира свята українська пісня, яка прославила і прославлятиме нас на весь світ, яка дає нам наснагу, яку співаємо ми і в радості, і в горі.

Справжнім святом пісні став фестиваль народного мистецтва Старокостянтинівщини, присвячений 25-ій річниці незалежності України, проведений минулого тижня у районному кінокультурному центрі ім.В.Ножки.

А розпочалось дійство із виставки сільських народних умільців, які, працюючи у різних художніх техніках, стилях та жанрах, представили картини, вишивки (ікони, рушники, серветки, панно), вишитий одяг, гончарні, різьблені, дерев’яні вироби. Старокостянтинівські майстрині Оксана Манорик та Олена Алексеєнко представили яскраві, сучасні і водночас самобутні клекції стилізованого одягу. Веснянка, Вишнопіль, Огіївці, Капустин, Іршики, Миролюбне, Березне, Немиринці, Самчики, Самчинці, Сковородки, Остропіль і т. д. - ось географія охоплення майстерної творчості - народженої серцем та умілими руками.

Фестиваль під назвою, чи вірніше гаслом “Слава Україні, навіки єдиній”, зібрав до себе на гостини кілька десятків найкращих колективів району, хоча співоча наша Старокостянтинівщина налічує близько 250 художніх колективів, любительських об’єднань, гуртків, студій, у яких беруть участь майже 3 тисячі аматорів народного мистецтва.

Але повернімось на сцену фестивалю. Гучними оплесками та щирими оваціями зустрічали глядачі кожен номер концертної програми. Народний аматорський хор “Подоляни” відкрив урочисту програму фестивалю піснями “Здраствуй, цвіт-калино!” та “Перемога”. А далі гостей та учасників фестивалю гостинно привітали заступник голови районної ради Іван Овчар, заступник голови райдержадміністрації Олег Борикін та начальник відділу культури національностей, релігій та туризму РДА Анжеліка Дмитрашко. Ведучі пісенного фестивалю представили глядацькій аудиторії і почесне журі - Олену Ільїнську, Михайла Люшню, Олександра Серветника, Людмилу Мєзєнцеву - заслужених працівників культури, провідних методистів, очільників обласного відділення Всеукраїнської музичної спілки.

Програма фестивалю загомоніла на сцені співом та танцями: аматорський фольклорний ансамбль Великочернятинського будинку культури виконав обрядову пісню: “Прилетіли журавлі”, а “Оберіг” із Левківки розчулив піснею “Ой з-за гори, за крутої”.

Народний аматорський ансамбль народної музики районного центру культури ім.В.Ножки потішив присутніх “Подільськими гуляночками”. І ще чимало композицій цього дня прозвучали у їхньому виконанні.

Програму фестивалю продовжив ансамбль із Волиці-Керекешиної та Пашковець. “Ладигівські карамельки” - найменші учасники свята грали на сопілках та інших народних автентичних інструментах - до свого кошику аплодисментів вони зібрали усі найгучніші овації.

Продовжив концертну програму ансамбль із Пеньківського сільського будинку культури - “Журавка”. Ще раз вразив своїм багатогранним співом муніципальний фольклорний ансамбль ім.В.Ножки. У їхньому виконанні прозвучала композиція “Не женився, не журився”.

Ірина Родюк представляла на сцені Грибенинський СК піснею “Усміхнися мені”.

Родинний ансамбль Мисливих-Бачинських виконав оригінальну композицію “Україна - це ти”. Староостропільський дитячий хор порадував своїми дзвінкими голосами усіх присутніх.

Щемною і тужливою проникливістю запала у душі пісня “Не спи, моя рідна земля” виконана Тарасом Бартвіцьким, який пісенно представив с.Верхняки.

“Диво-квітку” - цю веселу грайливу пісню подарувала глядачам Інеса Ножка, а народний гурт “Берегиня” виконав глибоко патріотичну композицію “Ти - солдат України”.

Веселими запальними танцями милували душу і серце танцювальний колектив “Арабеск”, ансамбль художньої гімнастики “Грація” та клуб спортивно-бального танцю “Данс Ліцей”.

Зворушливий та палкий виступ подарувала фестивалю кавалер ордена Княгині Ольги, письменниця, журналістка, волонтерка, керівник Творчої сотні “Рух до перемоги - Оксана Радушинська. Вірш “Воєне мій” у прочитанні авторки супроводжувався фотосвітлинами волонтерської діяльності та поїздок в зону АТО.

Усі ансамблі, що брали участь у фестивалі - це колективи, які по правді, називають гордістю і окрасою нашого рідного краю. Неоціненна праця усіх учасників на ниві прославлення і возвеличення української пісні.

Ми пишаємося, що на Старокостянтинівщині є такі талановиті люди, які по-аматорськи у вільний від роботи час приходять до сільських Будинків культури і віддають частку своєї душі й свого життя українській пісні. Почесне місце і професійним колективам - 6 колективів, які носять почесне звання народний та муніципальний фольклорний ансамбль ім.В.Ножки - це є переконливим свідченням того, що наш Старокостянтинівський край плекає, примножує, дає наснагу талановитим людям творити, збагачувати зберігати духовну скарбницю району із покоління в покоління.

 

Тетяна ОМЕЛЯНЮК  газета "Життя Старокостянтинівщини"

  • 20 травня 2016 року | Переглядів: 816

20 травня в районній раді відбулося засідання конкурсної комісії по передачі нерухомого майна районної комунальної власності в оренду, під головуванням заступника голови районної ради, голови комісії Івана Овчара.
На порядок денний було винесено наступні питання:

1. Про розгляд заяв, що надійшли на підставі оголошення в газеті "Життя Старокостянтинівщини" №№ 31-32 від 15.04.2016 року про конкурс на право оренди об’єктів нерухомого майна та про продовження подачі заяв та необхідних документів на право оренди об`єктів нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл Старокостянтинівського району.

2. Про розгляд заяви ФОП Матвійчука А.І.

3. Про розгляд заяви ФОП Дмитрашка В.В.

4. Про оголошення конкурсу на право оренди об’єктів районної комунальної власності.

  • 19 травня 2016 року | Переглядів: 1 162

19 травня відбулося пленарне засідання п'ятої сесії Старокостянтинівської районної ради сьомого скликання. В її роботі взяли участь 33 депутати. Провів сесію голова районної ради Михайло Яснюк.

Перед  затвердженням порядку денного пленарного засідання голова зачитав заяви, які надійшли на його адресу, про створення депутатських фракцій політичної партії "За конкретні справи" та Аграрної партії України.

Одним із перших депутати розглянули питання внесення змін до районного бюджету на 2016 рік. Як проінформував присутніх начальник управління фінансів райдержадміністрації Григорій Горда, до районного бюджету додатково надійшло 952 тис.грн. Ці кошти будуть направлені на забезпечення соціальних потреб району – придбання шкільного автобуса для перевезення дітей, що проживають в сільській місцевості, підручників для учнів 4 та 7 класів, лікарських засобів та медичного обладнання для центральної районної лікарні та Центру ПМСД. Разом з тим, з бюджету розвитку виділено 1960 тис.грн, а саме на співфінансування придбання шкільного автобуса, капітальний ремонт даху та утеплення горищного перекриття будівлі Самчиківської ЗОШ. Також збільшено видаткову частину загального фонду районного бюджету, кошти виділено на виконання районної програми "Творча обдарованість", комплексної програми соціального захисту населення району, програми забезпечення пожежної безпеки населених пунктів та об’єктів усіх форм власності, Центру ПМСД на придбання туберкуліну та оснащення ФАПу с.Сахнівці. Крім того вперше з районного бюджету передбачено фінансування  ремонту доріг місцевого значення і доріг комунальної власності в сумі 600 тис.грн.

Майже без обговорення депутати заслухали інформації про виконання ряду районних програм, а саме районної програми військово-патріотичного виховання молоді та організацію підготовки громадян до служби в Збройних Силах України на 2011-2015 роки, програми розвитку освіти Старокостянтинівського району на 2013-2015 роки,програми "Репродуктивне здоров'я населення Старокостянтинівського району" на період до 2015 року, програми розвитку позаміського закладу оздоровлення та відпочинку "Калинівка" на 2014-2015 роки, програми з охорони, захисту, використання та відтворення лісів Старокостянтинівського району на період до 2015 року й програми забезпечення медичних закладів району кадрами, особливо у сільській місцевості, на 2012-2015 роки та зняли їх з контролю.

Окрім цього депутати заслухали  інформацію керівника місцевої прокуратури Василя Сліпця про діяльність Старокостянтинівської місцевої прокуратури у 2015 році. Василь Степанович коротко охарактеризував оновлені права і обов’язки прокуратури, напрямки її роботи та висловив сподівання на плідну співпрацю із депутатами районної ради та очільниками сільських територіальних громад.

Декілька прийнятих на сесії рішень стосувалися врегулювання діяльності комунальної власності.

Жвавим, навіть бурхливим, обговоренням вирізнялося питання припинення діяльності загальноосвітніх навчальних закладів Старокостянтинівської районної ради, зокрема Огіївської ЗОШ І-ІІ ст. Такі депутати, як Сергій Зарічний, Олександр Коваль, Олена Фурсова та Леонід Білобокий різко висловилися проти закриття цієї школи. Цієї ж думки дотримуються батьки школярів, які були присутні на пленарному засіданні сесії. Наразі там навчається 30 дітей, 11 з яких доїжджає із навколишніх сіл.  Крім того в школі  є викладач для дітей з особливими потребами(до речі єдиний у районі).

Проте начальник відділу освіти, молоді і спорту Микола Гниліцький навів ряд економічних обґрунтувань доцільності прийняття такого рішення. Отже, 18 голосами з 34 можливих було все ж таки  прийнято рішення про закриття ряду шкіл, в тому числі і Огіївської ЗОШ.

Без зауважень прийняли депутати рішення про затвердження нормативно- грошової оцінки земельних ділянок.

За підсумками роботи, п’ятої  сесії районної ради сьомого скликання розглянуто і прийнято 23 рішення.

В пленарному засіданні сесії взяли участь голова райдержадміністрації Сергій Фесун, депутат обласної ради Микола Гнатюк, заступники голови районної державної адміністрації, сільські голови, завідувачі відділів виконавчого апарату районної ради, керівники окремих управлінь районної державної адміністрації, установ та організацій району.

 

  • 17 травня 2016 року | Переглядів: 777

17 травня під головуванням голови районної ради Михайла Яснюка відбулося засідання президії Старокостянтинівської районної ради.

Голови комісій узгодили пропозиції до усіх питань порядку денного чергової сесії районної ради, які надійшли під час роботи постійних комісій.

Також депутати розглянули  заяви жителів району, що стосувалися надання матеріальної допомоги на лікування та в зв'язку із скрутним матеріальним становищем.

  • 16 травня 2016 року | Переглядів: 911

Відповідно до затвердженого графіку, сьогодні, 16 травня, відбулося спільне засідання постійних комісій районної ради. В роботі комісій взяли участь голова районної ради Михайло Яснюк та його заступник Іван Овчар.

Деякі проекти рішень вимагали від депутатів особливо прискіпливої уваги. Так, члени комісій ретельно підійшли до обговорення питань змін до районного бюджету на 2016 рік, реорганізації та припинення діяльності загальноосвітніх закладів району, вислухали різні думки та пропозиції.

Також кожен з депутатів під час обговорення доповнень до Програми розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення та доріг комунальної власності у Старокостянтинівському районі на 2015-2018 роки вболівав за свою громаду або рідне село, адже всі дороги у районі потребують ремонту.

Крім того, в ході розгляду інформації про виконання районної програми з охорони, захисту, використання та відтворення лісів району, від депутатів лунали негативні відгуки про роботу ДП "Хмельницькоблагроліс", тому було запропоновано на пленарному засіданні прийняти відповідне звернення до голови Хмельницької облдержадміністрації.

Всього депутати детально розглянули понад двох десятків питань порядку денного. та погодили їх винести на розгляд сесії районної ради.

  • 10 травня 2016 року | Переглядів: 999

Цього року вся європейська спільнота відзначає 71-шу річницю Перемоги над нацизмом у Європі.

З цієї нагоди відбулися урочистості біля меморіального комплексу в м.Старокостянтинів.

На початку заходів відбувся молебень за загиблими, після чого учасники заходів голова районної ради Михайло Яснюк, заступник голови ради Іван Овчар, міський голова Микола Мельничук разом із ветеранами та громадськістю вшанували подвиг воїнів-визволителів у Другій світовій війні та поклали квіти до меморіального комплексу.

Цей день символізуває перемогу над підступним агресором, який розтоптав міжнародне право, глумився над договорами про дружбу, прагнув знищити півсвіту. В нашій державі сім мільйонів українців пішли на фронт, половина з них загинула.

Половина з тих, хто вижив, прийшли скаліченими. Українці воювали проти нацизму і в Червоній, і в Українській повстанській арміях, і в арміях країн антигітлерівської коаліції. Тому ця історична подія символізує не лише героїзм, силу дух та самопожертву в ім’я Перемоги, а й вічну скорботу за тими, хто заплатив життям за мирне майбутнє для прийдешніх поколінь.

Ми завжди пам'ятатимемо ціну, яку заплатили наші батьки і діди за надану можливість наступним поколінням жити, народжувати і виховувати дітей.

 

  • 10 травня 2016 року | Переглядів: 883

16  травня  2016 року

10.00 год.

 - комісія з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, у справах сім’ї, материнства і дитинства, молодіжної політики, культури та освіти

(Голова комісії – Фурсова О.В.)

 - комісія з питань агропромислового комплексу, екології, землекористування, промисловості, транспорту, енергетики, зв’язку та розвитку підприємництва

(Голова комісії – Фомович В.В.)

 - комісія з питань законності, протидії корупції, регламенту, депутатської діяльності та місцевого самоврядування

(Голова комісії – Коваль О.А.)

- комісія з питань планування, бюджету, фінансів та управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл району

(Голова комісії – Бондар Л.С.)

 

17  травня  2016 року

10.00 год.

- президія районної ради.

 

  • 4 травня 2016 року | Переглядів: 738

Керуючись частинами 4, 10 статті 46, частиною 6 статті 55 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні":

1. Скликати п’яту сесію районної ради сьомого скликання з 16 травня 2016 року.

2. Провести пленарне засідання четвертої сесії районної ради сьомого скликання 19 травня 2016 року о 10.00 год. у м.Старокостянтинові, у приміщенні Будинку рад.

Запропонувати депутатам розглянути на сесії питання:

 - про депутатський запит;

 - про внесення змін до районного бюджету на 2016 рік;

 - про внесення змін до Програми приватизації об’єктів спільної власності територіальних громад сіл Старокостянтинівського району на 2015-2017 роки;

 - про виконання районної програми з охорони, захисту, використання та відтворення лісів Старокостянтинівського району на період до 2015 року;

 - про виконання районної програми "Репродуктивне здоров’я населення Старокостянтинівського району" на період до 2015 року;

 - про виконання районної програми забезпечення медичних закладів району кадрами, особливо у сільській місцевості, на 2012-2015 роки;

 - про виконання районної програми військово-патріотичного виховання молоді та організацію підготовки громадян до служби в Збройних Силах України на 2011-2015 роки;

 - про виконання районної програми розвитку освіти Старокостянтинівського району на 2013-2015 роки;

 - про виконання програми розвитку позаміського закладу оздоровлення та відпочинку "Калинівка" на 2014-2015 роки;

 - про результати діяльності Старокостянтинівської місцевої прокуратури у 2015 році;

 - про встановлення кількості оздоровчих змін, їх тривалості та вартості путівки по позаміському закладу оздоровлення та відпочинку "Калинівка" Старокостянтинівської районної ради Хмельницької області;

 - про внесення змін до Положення про визначення обсягу компенсаційних виплат перевізникам за пільговий проїзд автомобільним транспортом окремих категорій громадян на пасажирських маршрутах приміського сполучення у Старокостянтинівському районі;

 - про зміни в складі президії районної ради;

 - інші питання.

3. Затвердити графік засідань постійних комісій районної ради.

4. Виконавчому апарату районної ради довести до відома депутатів орієнтовний перелік питань, що плануються для розгляду ради, та графік засідань постійних комісій у термін, визначений чинним законодавством України.

5. На пленарне засідання районної ради запросити депутата обласної ради, голову районної державної адміністрації, заступників голови райдержадміністрації, міського та сільських голів, начальників окремих управлінь і відділів райдержадміністрації, керівників силових структур району, керівників окремих районних установ, підприємств та організацій, представників засобів масової інформації.

6. Контроль за  виконанням  даного  розпорядження  покласти   на заступника голови районної ради Овчара І.В.

 

 Голова районної ради М.Яснюк

 

  • 4 травня 2016 року | Переглядів: 835

Сьогоднішня війна на Сході України чорним крилом пам’яті за загиблими не дає права на забуття, не дає вільно дихнути повітрям миру і спокою. Без права на забуття вічна пам’ять нашим землякам, які уже навічно повернулися з війни - несправедливої, жорстокої, болючої.

Юрій Бойчун - його ім’я одним із перших викарбувалось на меморіалах пам’яті у нашому районі. 15 липня 2014 року він загинув внаслідок артилерійського обстрілу з систем залпового вогню “Град” поблизу Амвросіївки Донецької області. Разом із  ним загинули ще 19 його побратимів. Вічна їм пам’ять.

Минають дні і місяці, а по тому й роки і ми провели у вічну путь не одного нашого земляка. Як хочеться сподіватися що більше не буде жодних, над поверненням котрих будуть плакати близькі і рідні.

Юрія поховано у селі Писарівка Старокостянтинівського району. Цими передвеликодніми днями відбулося освячення встановленого пам’ятника для Героя-атошника на сільському кладовищі.

Глибоко сумує родина, сільська громада, друзі. “Його серце було щедрим і вразливим, відкритим для добра і справедливості у цьому непростому світі” - згадують у поминальній промові про Юрія. Сумно говорити в минулому часі про сина й батькові.

Від імені старокостянтинівської громади щирі співчуття родині загиблого висловили присутні голова районної ради Михайло Яснюк та його заступник Іван Овчар.

Світла пам’ять про героя - захисника України - Бойчуна Юрія назавжди збережеться в серцях земляків.

Тетяна ОМЕЛЯНЮК

Вхід на сайт

Відео

Вітання районної ради старшокласників до Дня людей похилого віку

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 27.07.2020р

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 24.07.2020р

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 21.07.2020р І ч.

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 21.07.2020р ІІ ч.

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 21.07.2020р ІІІ ч.

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" І ч.

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" ІІ ч.

Безоплатна правова допомога

Я маю право!

Я маю право!


Актуально


Районний бюджет на 2020 рік 

Звіт про виконання районного бюджету за 2019 рік 

Безоплатна правова допомога
 

До відома депутатів районної ради
 

Результати поіменного голосування тридцять третьої сесії районної ради від 12.11.2020 року  
Календар
«    Травень 2016    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Погода


Районне радіо


Архів новин

Листопад 2020 (7)
Жовтень 2020 (15)
Вересень 2020 (7)
Серпень 2020 (13)
Липень 2020 (10)
Червень 2020 (23)
  Головна - Паспорт району - Нормативно-правова база - Керівництво районної ради - Контакти
При використанні матеріалів даного сайту обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "strkrada.km.ua".
© 2014 Старокостянтинівська районна рада. Всі права захищено