Вітальне слово
 
 
Старокостянтинівський район
 
 
ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

Раді вітати усіх, хто завітав на офіційний веб-сайт Старокостянтинівської районної ради.

Новітні технології та всесвітня мережа Інтернет дають нам можливість ще повніше висвітлювати роботу районної ради, надавати громадянам повну та вичерпну інформацію щодо діяльності органів місцевого самоврядування.

Сподіваємося, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням Старокостянтинівщини.

Старокостянтинівський район – це маленька частина чудової і неповторної Подільської землі. Нам завжди було і є чим пишатися, особливо щирими та працьовитими людьми, нашими земляками.

Запрошуємо всіх до співпраці, чекаємо на Вашу підтримку, активне спілкування і конкретні пропозиції.
 
     
 
 
     
 
 
Розділи сайту

Оголошення


Протокол 27.07.2020 

Протокол 17.07.2020 

Протокол 17.06.2020 

Протокол 21.07.2020 

Протокол 20.03.2020 

Протокол 17.03.2020 

Протокол 20.02.2020 

Конкурс на право оренди об’єктів нерухомого майна
 

Конкурсна комісія повідомляє 

Результати виборів депутатів Старокостянтинівської районної ради 

У НАС.NEWS 

Паспорти бюджетних програм 2020рік 

Паспорти бюджетних програм 2019 рік  

Перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл Старокостянтинівського району, що підлягають приватизації 

Інформаційне повідомлення про об'єкт приватизації 

Про завершення приватизації об'єкта спільної власності територіальних громад сіл Старокостянтинівського району 
Діяльність депутатів

Tweets by strkrada
Корисні посилання
Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал України
Хмельницька обласна рада
Старокостянтинівська районна державна адміністрація
Статистика
Всього на сайті: 4
Гостей: 2
Користувачі: Відсутні
Роботи:

Всього відвідало: 154527 чол.
Переглядів: 2046
  • 7 грудня 2019 року | Переглядів: 227

7 грудня професійне свято відзначають працівники органів місцевого самоврядування, депутати місцевих рад.

7 грудня 1990 року, був прийнятий Закон України «Про місцеві Ради народних депутатів та місцеве і регіональне самоврядування». З його прийняттям відійшла в минуле радянська система організації влади, почало відновлюватися місцеве самоврядування, яке в нашій країні має дуже давні традиції.

На сьогодні апарат Старокостянтинівської районної ради налічує 14 працівників. Усі вони будують свою роботу на принципах законності і гласності, колегіальності і плановості, поєднанні місцевих і державних інтересів, здійс­нюють функції і повноваження відповідно до норм  Закону, Регламенту роботи районної ради, Положення про виконавчий апарат ради тощо. Працівники виконавчого апарату в повному обсязі забезпечують організаційну підготовку сесій, постійних комісій, нарад, інших заходів. Є взаємодія працівників виконавчого апарату та депутатського корпусу в питанні підготовки пленарних засідань і засідань постійних комісій, відпрацюванні проєктів рішень. Відмітною рисою колективу є його злагоджена робота.

У Старокостянтинівській районній раді кожен працює з повною самовідданістю, робочі стосунки будуються на довірі та підтримці.

Відповідно,  голова районної ради здійснює керівництво виконавчим апаратом ради, на який покладено організаційне, правове, інформаційне та аналітичне забезпечення її діяльності.  Сьогодні, у переддень свята народовладдя, на запитання відповідає голова Старокостянтинівської  районної ради Михайло Яснюк.

Місцеве самоврядування: принципи «доброго» врядування ставлять саме людину у центр усіх процесів управління

- Михайле Борисовичу, яким є у вашому розумінні свято місцевого самоврядування?

- День місцевого самоврядування – це не лише професійне свято тих, хто втілює життєво важливі програми для кожної громади, захищає та відстоює їх інтереси. Перш за все, цей день нагадує про роль кожного громадянина у творенні держави. А також про те, що кожен з нас є законним носієм і представником влади. Самоврядування – це можливість громад самим вирішувати місцеві проблеми, формувати бюджети, впливати на життя свого регіону. Влада тільки тоді буде задовольняти потреби кожної людини, громади, коли сама громада безпосередньо буде брати активну участь у прийнятті рішень разом з владою та формувати цю владу.

- Михайле Борисовичу, чим відзначились для вас, як для голови районної ради, роки роботи на цій посаді?

- Аналізуючи свою діяльність на посаді голови районної ради, маю підстави чесно акцентувати увагу як на досягненнях, так і на проблемах, і недоліках. Діяльність місцевих органів влади завжди на виду. Вона відкрита, прозора і спрямована лише на одне - на задоволення життєвих потреб мешканців Старокостянтинівщини шляхом реформ, забезпечення соціального захисту громадян, розвитку культури та духовності.

- Як ви оцінюєте нинішній депутатський корпус?

Депутати районної ради - ініціативні, небайдужі, з активною життєвою позицією люди. Вони дійсно націлені працювати, незалежно від політичного спрямування та ідеологічних переконань.

Усі бачать, яка непроста сьогодні ситуація в державі й у світі. Коли мова заходить про економічні питання, то депутати намагаються приймати виважені, фінансово підкріплені та економічно обгрунтовані рішення. Я за нормальну співпрацю, взаєморозуміння між мною і депутатами. Адже, без них, сам нічого не зроб­лю. Своїм же головним завданням на посаді голови районної ради я бачу забезпечення злагодженої роботи усього депутатського корпусу.

Хочу наголосити, що на контролі районної ради перебуває 32 цільових програми.  Серед них - такі соціально значимі, як програма соціально-економічного розвитку Старокостянтинівського району, програма "Цукровий діабет", програма надання медичної допомоги нефрологічним хворим методом гемодіалізу, програма "Шкільний автобус", програма оздоровлення та відпочинку дітей і інші. Продовження роботи над виконанням цих програм і є одним із пріоритетних напрямів діяльності Старокостянтинівської районної ради.

Лише для прикладу у цифрах коротко про один із пріоритетних напрямків - питання забезпечення стабільної роботи закладів охорони здоров’я району. Комплекс заходів щодо подальшого розвитку галузі відображено у 6 діючих цільових програмах, на реалізацію яких з районного бюджету у попередньому році профінансовано 188 тис грн. У цілому ж, на галузь охорони здоров'я було виділено 82,2 млн грн.

Це дало змогу покращити матеріально-технічну базу галузі, провести капітальні та поточні ремонти закладів охорони здоров’я. Так, тільки в минулому році з районного бюджету профінансовано 263,2 тис грн на капітальний ремонт Староостропільської АЗПСМ,  40 тис грн на закупівлю та встановлення газового котла для даної амбулаторії; на 100 тис грн закуплено 8 ноутбуків для реалізації програми реформування первинної ланки охорони здоров’я. Крім того, додатково виділено 1 млн  100 тис грн на заробітну плату працівникам ПМСД.

За кошти районного бюджету для Центральної районної лікарні було придбано: систему для ультразвукової діагностики на 1,3 млн грн, санітарний автомобіль (450 тис грн), рентгенівську трубку (450 тис грн), кисневі концентратори (84,9 тис грн) та інше. Також виділено кошти на проведення благоустрою території, капітальний ремонт інфекційного відділення та адміністративного корпусу, поточні ремонти гінекологічного відділення, адміністративного корпусу, даху харчоблоку, водопроводу. В цілому, на галузь охорони здоров'я для поліпшення матеріально-технічної бази, забезпечення обладнанням та інвентарем, ліквідацію заборгованості по заробітній платі додатково виділено з районного бюджету понад 10 млн грн.

- Звичайно ж, успіху можна досягти лише за тієї умови, коли представницька влада і влада виконавча матимуть порозуміння між собою.

- Дійсно, спільні дії представницьких і виконавчих гілок влади мають велике значення у вирішенні питань, які хвилюють населення.

Взаємостосунки, співпрацю районної ради і районної державної адміністрації ми прагнемо вибудовувати у форматі дотримання інтересів територіальних громад та їх жителів, чіткого виконання кожною стороною своїх обов'язків і повноважень. Об'єктивним критерієм оцінки нашої співпраці є виконання районного бюджету, розв'язання першочергових соціальних проблем. Спільне вирішення проблем дасть змогу значно поліпшити добробут людей, які виявили нам довіру керувати тією чи іншою територією.

Хочу запевнити: у цьому плані райрада постійно відшуковуватиме оптимальні варіанти співпраці усіх гілок влади, політичних сил та громадськості не тільки на місцевому, але й на загальнодержавному рівні.

- Місцеві органи самоврядування – сільські ради – які проблеми ставлять вони сьогодні перед собою?

Зазначу, що нині стан справ у сільських радах набагато кращий, аніж десять років тому. Поступово реконструюються та ремонтуються загальноосвітні та дошкільні заклади, медичні установи, закуповується обладнання для сільських шкіл та ФАПів.

- Ваша особиста думка про децентралізацію.

- Реформа місцевого самоврядування нерозривно пов’язана з добровільним об’єднанням територіальних громад. Деякі з них, котрі вирішили стати на цей перспективний, хоч і тернистий шлях, часто-густо наштовхуються на обставини, що гальмують процес. Не поталанило якраз тим громадам, чиї лідери тупцювали на місці, воліючи залишити все, як є, - нехай сутужно, але ж «стабільно». У Старокостянтинівському районі ще сьогодні є багато противників реформи. Люди бояться ліквідації сільських рад, бо думають, що їх інтереси представляти буде нікому і про них просто забудуть. Така думка абсолютно хибна. Інтереси кожної, навіть найменшої сільської громади після об’єднання представлятиме староста. Ми повинні думати про одне: при об’єднанні станемо сильнішими, адже усі фінанси, владу та повноваження віддадуть на місця.

- У Хмельницькій області на сьогодні створено 47 об’єднаних територіальних громад. Старокостянтинівський район чи не єдиний, де до певного терміну не було жодної об’єднаної громади. На вашу думку, чому місцеві громади не проявляють ініціативу, коли в інших районах новостворені громади активно залучають мільйони на розвиток інфраструктури?

- Як бачимо, не всі готові до того, щоб прийняти непросте рішення щодо об’єднання. Чи то від страху взяти на себе відповідальність, чи то від не усвідомлення самого процесу і користі від нього. Зі свого боку, я висловив повну готовність підключитися до процесу обговорення і прийняття рішень про об'єднання громад, готовий пояснювати, переконувати і допомагати у визначенні найбільш вірного для кожної з громад шляху. До процесу об’єднання громад не можна підходити за одним шаблоном. Йдеться про освіту, охорону здоров’я, соціальний захист більшість суб’єктів надання адміністративних послуг (зокрема в сфері містобудування (архітектура, ДАБК), реєстрації речових прав, пенсійне та соціальне забезпечення тощо).

Хочу зазначити, що процес створення об'єднаних територіальних громад розпочато. Постановою ЦВК №1920 від 11.10.2019 р. призначено вибори депутатів та голови громади Сахновецької об'єднаної територіальної громади, які відбудуться 22 грудня 2019 року. В громаду будуть об'єднані населені пункти Іршиківської та Сахновецької сільських рад.

Громада має бути спроможна взяти на себе широкі повноваження у вирішенні місцевих проблем. Отримавши відповідні економічні інструменти (перш за все податки і збори), вони мають заробити для себе необхідні ресурси.

І я хочу, щоб усі ми зрозуміли, що без цих змін ми не зможемо рухатися далі.

- Що ви побажаєте працівникам органів місцевого самоврядування у свято?

- Бажаю всім членам територіальних громад, депутатам сільських рад, працівникам органів місцевого самоврядування, кожній родині, кожному жителю Старокостянтинівщини міцного здоров’я, щастя, нових професійних здобутків, оптимізму й наснаги, родинного затишку.

Сподіваюсь, що цей урочистий день додасть усім нам сил і піднесеного настрою, а щоденна праця буде спрямована на подальше зміцнення демократичних засад розвитку суспільства та процвітання рідної Старокостянтинівщини і всієї України.

Тетяна Омелянюк

 

Вхід на сайт

Відео

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 27.07.2020р

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 24.07.2020р

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 21.07.2020р І ч.

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 21.07.2020р ІІ ч.

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" 21.07.2020р ІІІ ч.

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" І ч.

Засідання конкурсної комісії на зайняття вакантної посади директора КНП "Старокостянтинівська ЦРЛ" ІІ ч.

Безоплатна правова допомога

Я маю право!

Я маю право!


Актуально


Районний бюджет на 2020 рік 

Звіт про виконання районного бюджету за 2019 рік 

Безоплатна правова допомога
 

До відома депутатів районної ради
 

Результати поіменного голосування тридцять першої позачергової сесії районної ради від 06.08.2020 року  
Календар
«    Грудень 2019    »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Погода


Районне радіо


Архів новин

Серпень 2020 (5)
Липень 2020 (10)
Червень 2020 (23)
Травень 2020 (18)
Квітень 2020 (11)
Березень 2020 (14)
  Головна - Паспорт району - Нормативно-правова база - Керівництво районної ради - Контакти
При використанні матеріалів даного сайту обов'язковим є посилання із зазначенням джерела "strkrada.km.ua".
© 2014 Старокостянтинівська районна рада. Всі права захищено